v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nemocničná lekáreň má aj vďaka nano impregnácii výklady ako zrkadlo

Nemocničná lekáreň má aj vďaka nano impregnácii výklady ako zrkadlo 30 jún

Nemocnice patria medzi prostredia, ktoré by mali dbať na hygienu ešte úzkostlivejšie ako ktorékoľvek iné zariadenie. Hygiena a čistota majú stáť na popredných priečkach. Aj preto sa musí všetko denne lesknúť čistotou, aby sa spokojnosť stala bežnou súčasťou dobrého mena lekárne. Naša lekáreň, ktorá sa nachádza priamo v priestoroch nemocnice, tak musela tieto požiadavky plniť ešte intenzívnejšie.

Nárazové a servisné umývanie a čistenie vietrín, výkladov, presklených fasád, priečelí, okien v Bánskej Bystrici

Najväčší problém býva s veľkými plochami výkladov a presklenými dverami. Tie sú večne ušpinené, leží na nich vrstva prachu, rôzne šmuhy, fľaky a otlačky prstov. Aj keď sa pani upratovačka všemožne snaží, takmer nikdy nedokáže vyleštiť a umyť všetky sklá tak, aby vydržali dlho čisté a nás tak pravidelne netrápili.

Dôvodom je najmä to, že upratovačky nemajú po ruke takú dokonalú techniku a prostriedky, ako profesionálne upratovacie firmy. Preto sme sa rozhodli, že jednu z nich k nám pozveme.

Hľadali sme upratovaciu firmu na nárazové a servisné umývanie a čistenie vietrín, výkladov, presklených fasád, priečelí, okien v Bánskej Bystrici. Potrebovali sme tiež spôsob údržby na účinné odvápnenie, čistenie, umývanie a odstránenie vodného kameňa zo skla presklených pergol a zimných záhrad. Vybrali sme si spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá podľa početných recenzií na internete patrí medzi špičky v svojom obore.

A po našej čerstvej skúsenosti možeme s týmito názormi len súhlasiť. Vyšli nám dokonca v ústrety aj s termínom, čo bolo naozaj výborné. O tri dni po objednaní boli u nás sa všetkými prostriedkami aj technikou, ktorú ku svojej práci potrebovali.

Najprv kvalitne umyli všetky plochy, sklenené dvere aj okná, a to z vonku aj zvnútra. Umyli dokonca aj rámy a parapety, ktoré boli už dosť špinavé. Ich technológia ošetrovania okien spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom, teda čistiacim roztokom a následným, veľmi dôkladným utretím sklenených plôch pomocou stierky s kvalitnou gumou.

Účinné odvápnenie, čistenie, umývanie a odstránenie vodného kameňa zo skla presklených pergol a zimných záhrad

Guma je na stierke preto, aby sa okná nepoškriabali a nepoškodili. Keď sú okná celkom suchí, začnú pracovníci firmy s leštením. Vďaka dlhoročným skúsenostiam využívajú tzv. trik suchého čistenia. Leštiace prípravky by ste teda u nich rozhodne nenašli, pretože používajú výhradne suchú a čistú bavlnenú tkaninu, ktorou dokonale vyčistia všetky sklenené plochy.

Aj keď je tento postup fyzicky náročnejší, prináša výborné výsledky a ich technika leštenia nemá rozhodne konkurenciu. Spoločnosť má totiž praxou spoľahlivo overené, že pri použití leštiacich prípravkov za mokra, sú už po krátkom čase vidieť na oknách esteticky neprijateľné šmuhy a ťahy po leštení.

Aby vydržali naše výklady a dvere dlhšie čisté, tak nám po dohovore na ne aplikovali špeciálnu a veľmi účinnú nano impregnáciu GSP- GlassProtect. Ide o impregnáciu na sklo s účinkom proti špine a vode, takže sa okná potom toľko nešpinia a vydržia čisté skutočne dlhý čas. Impregnácia má ochranný účinok proti vode a špine a je založená na princípe lotosového efektu. Na vodovzdornej nano vrstve dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok a ich postupné odvaľovanie sa z povrchu, buď samospádom alebo prúdením vzduchu.

Impregnácia má teda vysokú schopnosť hydrofobizácie, olejofobizacie a výklady ošetrené touto impregnáciou majú samočistiacu schopnosť. Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA tak našej lekárni priniesla naozaj perfektne čisté okná, resp. výklady a my im za túto ich odbornú službu ešte raz srdečne ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.