v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Komiks v perfektne čistom výklade? Nano impregnácia to zariadi

Komiks v perfektne čistom výklade? Nano impregnácia to zariadi 30 jún

V istom obchodnom dome mám prenajatý priestor, kde predávam komiksy a všelijaké fanúšikovské predmety. Na komiksoch som vlastne vyrastal a žijem nimi dodnes, takže som neskutočne rád, že práve táto práca ma živí. Za tie dlhé roky mám už svojich stálych zákazníkov, ktorí občas ku mne prídu len tak – na kus reči.

Servisné a nárazové umývanie a čistenie výkladov, vitrín, fasád, okien, presklených priečelí vo výškach v Bánskej Bystrici

Aby som však svoj obchod udržal pri živote, musím ponúkať zákazníkom nielen to najlepšie na trhu komiksov, ale treba neustále dbať na poriadok a čistotu. Najväčší dôraz som vždy kládol a kladiem na výklady. Aj preto sa musia nesutále lesknúť čistotou, pretože práve pred nimi sa zákazník zastaví a podľa nich sa neraz aj rozhoduje.

Skrátka, výklad musí vyzerať každý deň perfektne, aby obálka komiksu dostatočne predávala. Na skle tak nesmú byť žiadne šmuhy, fľaky, otlačky prstov, príp. iné nečistoty. Samozrejme výklady umývam ja sám, ale aspoň dvakrát ročne pozývam profesionálnu firmu. Žiaľ, takmer nikdy som nebol s ich prácou celkom spokojný, pravda, okrem jednej.

Nedávno som totiž na webe objavil upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, ktorá ma zaujala v prvom rade svojimi recenziami. V ich portfóliu je servisné aj nárazové umývanie a čistenie výkladov, vitrín, fasád, okien, presklených priečelí vo výškach v Bánskej Bystrici.

Mali sme ťažkosti a potrebovali sme vyriešiť problém s odstraňovaním zvyškov lepidiel, po odstraňovaní a strhávaní bezpečnostných, tieniacich fólií, plastových polepov zo skla okien a výkladov. Odvápnenie vodného kameňa pri umývaní a čistení presklených pergol a zimných záhrad. Rozhodol som sa ich teda vyskúšať a neurobil som chybu. Ako sa zvykne hovoriť, bol to zásah do čierneho.

Ako postupovali? Pracovníci najskôr dokonale umyli všetky výklady, vrátane rámov. Pracovali rýchlo, dôkladne a nevynechali žiadne miesto. Pritom používali rozmývák, teda špeciálny čistiaci prípravok. Následne dôkladne utreli výklady pomocou stierky s kvalitnou gumou. Sierka s gumou tak chráni sklo od poškriabania.

Ťažkosti s odstraňovaním zvyškov lepidiel, po odstraňovaní a strhávaní bezpečnostných, tieniacich fólií, plastových polepov zo skla okien a výkladov. Odvápnenie vodného kameňa pri umývaní a čistení presklených pergol a zimných záhrad

Keď výklady uschli, vzali do rúk čistú bavlnenú tkaninu, ktorú začali sklenené plochy systematicky leštiť. Nepoužívajú teda žiadne leštiace prostriedky, pretože nie sú vhodné. Už po krátkom čase zanechávajú na skle nepekné šmuhy, čo pokazí celkový dojem z dokonale umytých výkladov. Leštenie na sucho je síce fyzicky náročnejšie, no konečný výsledok je podľa slov pracovníkov A SERVIS-u bezkonkurečný.

Po dokončení leštenia naniesli na sklá aj nano impregnáciu. Ide o tzv. nešpinavú úpravu skiel. Táto technológia zásadnou mierou zníži náklady na údržbu výkladov, predlžuje ich životnosť a vylepšuje optický vzhľad. Impregnácia má dobrý ochranný účinok proti vode a špine a je založená na princípe lotosového efektu.

Na vodovzdornej nano vrstve pritom dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok. Ich postupné odvaľovanie z povrchu sa deje buď samospádom alebo prúdením vzduchu. Nano impregnácia má okrem toho aj schopnosť hydrofobizácie, olejofobizacie. Výklady ošetrené touto modernou impregnáciou majú tak samočistiacu schopnosť.

Osobne sa v umývaní okien a skiel veľmi nevyznám, ale musím priznať, že keď som o pár týždňov umýval moje výklady od otlačkov prstov, umývali sa takmer samé. Spoločnosť A SERVIS LIPKA ma teda veľmi príjemne prekvapila a som naozaj rád, že som na nich na webe natrafil. Dnes tak už viem, koho si na upratovacie práce pozvem nabudúce.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.