v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nano impregnácia? Skvelý spôsob ako udržať okná alebo výklady perfektne čisté

Nano impregnácia? Skvelý spôsob ako udržať okná alebo výklady perfektne čisté 29 jún

Uprostred mesta vlastním pomerne úspešný obchod so športovou obuvou. Celú prednú stenu mám presklenú, čiže je to skutočne veľký výklad. Raz za dva týždne všetky sklá poriadne umyjem, ale nikdy nedosiahnem taký efekt, aký si predstavujem. Ak preto som si jedného deň sadol k internetu a hľadal nejakú profesionálnu upratovaciu firmu, ktorá sa umývaním okien a sklenených stien zaoberá.

Systém suchého leštenia je vynikajúci a jednoduchý spôsob ako kvalitne naleštiť sklá po kvalitnom umytí a vyčistení skiel okien, výkladov, priečelí, sklenených fasád v Poprade

Našiel som upratovaciu spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá mala veľa pozitívnych recenzií a ohlasov. Zaujal nás ich systém suchého leštenia, ktorý je vynikajúci a jednoduchý spôsob ako kvalitne naleštiť sklá po kvalitnom umytí a vyčistení skiel okien, výkladov, priečelí, sklenených fasád v Pokrade. Ďalej majú spôsob ako odstrániť vodný kameň a zavápnenie zo skiel presklených pergol a zimných záhrad

Tie ma ubezpečili, že sa pôjde o skúsenú a kvalitne pracujúcu firmu s prvotriednymi službami. Do firmy som teda ihneď zavolal. Už o dva dni som mal v predajni tím odborných pracovníkov v „plnej poľnej…“

Vysvetli som im ako si predstavujem, aby mal môj výklad, či skôr stena, vyzerať. Dohoda bola jasná, rýchla a úplne bezproblémová. Moje požiadavky okamžite pochopili požiadavky a obratom sa dali do práce. Tím pracovníkov A SERVIS-u bol dokonale pripravený a všetky prostriedky, resp. veci mali so sebou.

Najskôr dokonale umyli celý výklad, a to vrátane všetkých jeho rámov. Pracovali dôkladne a sústredene, takže nevynechali žiadne miestečko a dali si záležať na každom pohybe. Pritom použili čistý rozmyvák, teda čistiaci roztok. Potom plochu precízne vytreli pomocou stierky s kvalitnou gumou. Tá ochráni sklo od možného poškriabaniu alebo poškodenia.

Spôsob ako odstrániť vodný kameň a zavápnenie zo skiel presklených pergol a zimných záhrad

Keď bol vyklad celkom suchý, vzali si bavlnenú textíliu a postupne začali kúsok sklo leštiť. Treba povedať, že leštiace prípravky u nich určite nenájdete, pretože – ako sami hovoria – nie sú vhodné. Po krátkom čase totiž zanechávajú na skle nepekné šmuh, čo pokazí celkový dojem z dokonale umytého okna alebo výkladu.

Pravda, leštenie na sucho je fyzicky náročnejšie, ale výsledok vždy stojí za to. Metódou, ktorú pracovníci firmy využívajú, tak dosiahnu skvelý lesk a čistotu, ktorá by inak možná nebola. Aby som nemusel výklad často umývať, resp. aby vydržal dlho čistý, aplikovali aj kvalitnú a účinnú nano impregnáciu GlasProtect – GSP, ktorá spoľahlivo funguje aj niekoľko rokov.

Všetka špina zo skiel sa tak opláchne len prúdom vody, čo je skvelé riešenie. Impregnácia má schopnosť odpudzovania vody a oleja, teda hydrofobizácie a olejofobizácie, pričom plochy ošetrené nano impregnáciou majú aj samočistiacu schopnosť. Okrem toho zabraňuje uchyteniu plesní, vodného kameňa alebo vzniku rôznych škvŕn.

No a to bolo presne to, čo som potreboval. Ono totiž nie je celkom ľahké umývať takú veľkú plochu, navyše aj dosť vysokú. A SERVIS LIPKA teda dokázal v mojom ocbchode malý zázrak. Je to niekoľko týždňov po ich odchode a ja mám výklad stále čistý, ako keby pracovníci firmy práve teraz odišli. Určite si ich pozvem aj nabudúce, keď plánujem generálne upratovanie.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.