v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Žiarivo čisté okná aj vo výške? Krídla odložte a oslovte profesionálov

Žiarivo čisté okná aj vo výške? Krídla odložte a oslovte profesionálov 28 jún

S manželom máme v obchodnom centre prenajaté priestory, kde sme zariadili bistro. Jeho steny sú zväčša presklené, ale pritom poskytuje zákazníkom dostatok súkromia, kde sa môžu v pokoji najesť. Navyše je od nás krásny výhľad na mesto. Aby sme okná a všetky sklá udržali stále čisté, tak si ich pravidelne umývame. Ale len zvnútra, kde sa k nim dostaneme.

Vyškové čistenie a umývanie je pre nás samozrejmosťou, toto umývanie a odvápnenie je nutné na čistenie fasád, pergol, zimných záhrad, okien, priečelí a výkladov v Trenčíne

Okná zvonku umyť nedokážeme, pretože sme na druhom poschodí. Pred časom sme však usúdili, že to nemožno odkladať. Bola na nich vrstva prachu, stopy po daždi, kadejaké šmuhy, fľaky, pozdravy od vtákov. Hľadali sme teda a internete nejakú upratovaciu firmu, ktorá okrem bežného umývanie okien ponúka aj práce vo výškach. Vyškové čistenie a umývanie je pre nás samozrejmosťou, toto umývanie a odvápnenie je nutné na čistenie fasád, pergol, zimných záhrad, okien, priečelí a výkladov v Trenčíne. Služba je rozšírená o strhávanie starých a krycích celopolepov zo skiel výkladov a okien, vrátane tieniacich fólií.

Natrafili sme hneď na niekoľko firiem, no vybrali sme si spoločnosť A SERVIS LIPKA. Dôvodom bolo najmä to, že mali množstvo kladných ohlasvo a recenzií, čo nás zaujalo. Ich zákazníci mali pre ne len slová chvály. Keď som teda do firmy zavolal, milá pani operátorka nám obratom ponúkla asi možných 5 termínov, z ktorých sme mohli vyberať. Úprimne povedaní, to nás veľmi príjemne prekvapilo.

Už o tri dni už sme tak mali u nás tím pracovníkov firmyy, ktorí mali so sebou všetko potrebné. Okrem iného sme videli aj vysokozdvižnú plošinu, či horolezecké vybavenie. Rozhodne bolo vidieť, že umývanie okien vo výškach majú v malíčku. Aj keď som si pomyslel, že im to bude trvať snáď aj celý deň, mali hotovo už o niekoľko hodín. Pracovali svižne, ale sústredene a starostlivo. Fakt nevynechali ani jeden jediný centimeter.

Služba je rozšírená o strhávanie starých a krycích celopolepov zo skiel výkladov a okien, vrátane tieniacich fólií

Najprv všetky okná dôkladne umyli, a to dokonca aj rámy pri oknách. Ich technológia ošetrovania okien spočíva v starostlivom umytíí čistým rozmývákem a následným, veľmi dôkladným utretím sklenenej plochy pomocou stierky s kvalitnou gumou. Stierka s gumenou lištou zabezpečí, že okná boli umyté šetrne, takže nedošlo k ich poškodeniu.

Potom páni krátko počkajú, kým sklá celkom uschnú, aby sa mohli pustiť do leštenia. Rozhodne u nich nenájdete nejaké lacné leštiace prostriedky, ktoré vám urobia po čase na skle vyrobia nepekné šmuhy. Potom to často vyzerá, akokeby sa okná ani neumývali.

Aj preto pri umývaní sklenených plôch nesmú ostať na oknách žiadne zvyšky starého leštidla. Hrozilo by totiž reálne nebezpečenstvo, že stopy starého leštidla po čase – pod vplyvom poveternostných podmienok – na skle „vystúpia“ a vytvoria nevzhľadné stopy po leštení.

Pracovníci firmy A SERVIS preto využívajú tzv. trik suchého leštenie. Okná tak leštia iba čistou bavlnenou tkaninou. Tento posup majú za roky praxe dokonale overený, keďže s ním dosahujú vynikajúce výsledky. Keď od nás spoločnosť A SERVIS LIPKA a jej pracovníci odišli, vyzerala naše okná ešte niekoľko týždňov ako čerstvo umyté. Sme presvedčení, že to nebolo naposledy, keď pre nám práve táto upratovacia firma pomohla.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.