v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Z fasády benzínky zmizli všetky graffiti. Bez odborníkov by to ale nešlo

Z fasády benzínky zmizli všetky graffiti. Bez odborníkov by to ale nešlo 28 jún

Naša benzínka nedávno riešila dosť nepríjemný problém – graffiti na fasáde. Nejakí vandali si za miesto svojej hlúposti a drzosti vybrali práve naše steny. Keď som to uvidel, mal som dojem, že ma klepne. Fasádu sme totiž opravili a pretreli pre niekoľkými mesiacmi. Navyše mi bolo jasné, že sám si s tým nepomôžem. No a partička „umelcov“ boli poriadne vulgárna, takže steny boli pokryté všetký, čo vás v tomto zmysle napadne.

Odstraňovanie grafitti, sprejov, farieb, tagov, nápisov v Bratislave

Potreboval som teda, aby to všetko čo najrýchlejšie zmizlo, lebo práve po takejto reklame netúžim. Sadol som si teda k web prehliadaču a pátral po dajakom rozumnom riešení. Nakoniec som sa rozhodol objednať služby firmy A SERVIS LIPKA, ktorá mala veľa pozitívnych recenzií. To sa mi pozdávalo, pretože som potrebovali skúsených profíkov. Ktorí vedia realizovať odstraňovanie grafitti, sprejov, farieb, tagov, nápisov v Bratislave. Ako účinne odstrániť graffiti a ako ochrániť budovu a fasádu pred vandalstvím.

Tím pracovníkov prišiel presne a v dohodnutý čas, čo som kvitoval. Firma nám pritom vyhovela nielen v termíne, ale aj v určenej hodine. Teda ďalšie dobré body. Zamestnanci pracovali rýchlo a sústredene. Bolo vidieť, že túto prácu nerobia po prvýkrát a majú bohatú odbornú prax. Pomáhali im aj špeciálne prípravky, takže ich postup bol dokonalý.

Všetky graffiti vedia odstrániť tak, že na stene, ktorá nebola vopred chránená antigraffitovou ochranou, zostane len slabučký tieň pôvodnej farby. Postupuje zhruba nasledovne. Graffiti zoslabia čo najviac chemickou cestou a potom ho pretrú adekvátnou fasádnou farbou. Ako mi povedali, je chybou snažiť sa graffiti zatrieť bez toho, aby sa odstránilo.

Ako účinne odstrániť graffiti a ako ochrániť budovu a fasádu pred vandalstvom

Graffiti v takom prípade z fasády „vystupuje“ a budú vidieť jeho pôvodné kontúry. To sa vám však s firmou A SERVIS stať nemôže. Najlepšou prevenciou proti ďalšiemu vandalizmu býva nechať aplikácia antigraffiti ochrany, ktorá zaistí nové odstránenie graffiti so stopercentnou účinnosťou. Samozrejme, že som nechal tento AGO náter na steny naniesť.

Náter AGO sa zvykne nanášať v niekoľkých vrstvách, a to v závislosti od štruktúry povrchu. Aplikovať ho možno takemr na všetky druhy materiálov, dokonca vrátane plastov. Jediné povrchy, ktoré si s ním nerozumejú je sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát.

Keď tím A SERVIS s prácou skončil, nebolo vôbec poznať, že sa na fasáde benzínky niekedy dajaké odporné graffiti vyskytovalo. A čo na záver? Som veľmi rád, že som na webe našiel práve túto firmu a zveril jej čistenie našej fasády. Pričom dúfam, že sa nich nebudem musieť s niečim podobným znovu obrátiť.

Len pre úplnosť. A SERVIS LIPKA sa nevenuje len odstráňovaniu graffiti. Čistí koberce, podlahy, umýva okná alebo dokáže zatočiť s plesňami vnútri domu i na fasáde. Myslím si, že firma A SERVIS je v tomto smere tou najlepšou voľbou. Komunikácia s nimi je bezchybná, dokážu pružne reagovať na vaše predstavy a požiadavky, a najmä, s výsledkom ich práce budete určite maximálne spokojní.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.