v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Umytie okien vo výškach? Nič ľahšie, ak oslovíte profesionálov!

Umytie okien vo výškach? Nič ľahšie, ak oslovíte profesionálov! 28 jún

Potrebujete dokonale umyť okná vo výške a nepoznáte nikoho, kto by vám s tým pomohol? Neviete o nikom, kto niečo také zvládne rýchlo, bezpečne a precízne? Máme pre vás dobrý tip. Oslovte profesionálov z firmy A SERVIS LIPKA, ktorá nám pred časom pomohla s oknami v našom nákupnom centre.

Výškové umývanie a čistenie sklenených fasád, priečelí, zimných záhrad, pergol, okien a výkladov v Trenčíne

Bez ich pomoci by sme mali okná a výklady špinavé ešte aj dnes, čo by o akurát zákazníkov. No a niečo také si predsa nemôžeme dovoliť. Pozvali sme ich teda, aby nám okná dôkladne umyli. Naše nákupné centrum je totiž dvojposchodová budova, ktorá je z veľkej časti presklená. A tak sme potrebovali niekoho, kto sa vyzná vo umývaní okien vo výškach.

Podľa recenzií na internete sme mali hneď jasno, že práve A SERVIS LIPKA bude tá správna firma. Už samotná komunikácia bola príjemná, tak ako aj pani operátorka. Vysvetlili sme jej, čo potrebujeme a ako si ich prácu predstavujeme. Hneď nám navrhla niekoľko možných termínov. Vybrali sme si ten najbližší, takže už o dva dni sme mali u nás tím ich odborníkov.

Ktorí sa špecializujú na výškové umývanie a čistenie sklenených fasád, priečelí, zimných záhrad, pergol, okien a výkladov v Trenčíne. A tiež vedia ako strhnúť odstrániť celopolepy zo skla výkladov

Zamestnanci firmy mali so sebou špeciálnu horolezeckú techniku, vysokozdvižnú plošinu a všetky technické, resp. chemické prostriedky na umývanie okien. Samozrejme, že od nás nič iné nepotrebovali, takže sme sa mohli venovať svojej práci.

Najprv okná dôkladne umyli, pričom nevynechali ani rámy a parapety. Ich technológia ošetrenia okien spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom a následným, veľmi dôkladným utretím sklenenej plochy pomocou stierky s kvalitnou gumou. Táto stierka je celkovo veľmi šetrná a vďaka gumenej lište chráni sklo pred poškriabaním.

Ako strhnúť odstrániť celopolepy zo skla výkladov

Potom pracovníci firmy počkali, kým okná dokonale uschnú, aby sa mohli vrhnúť na fiálne leštenie. Nemali so sebou leštiace prípravky, pretože nie sú – podľa ich slov – na leštenie okien vôbec vhodné. Na skle po nich stávajú šmuhy, ktoré nevyzerajú pekne.

Namiesto takýchto komernčných prípravkov použili len čistú bavlnenú tkaninu, ktorá dokonale vyleští akékokľvek okno. Táto práca je síce fyzicky náročnejšia, no tzv. trik suchého leštenie prináša vynikajúce výsledky. Z ich postupu bolo možné vidieť, že im záleží na tom, aby u nás odviedli dokonalú prácu a aby uspokojili všetky naše predstavy.

Aby našed okná vydržali čo najdlhšie čisté, aplikovali na ich sklo účinnú nano impregnáciu. Ide o tzv. nešpinavú úpravu skiel. Táto technológia dokáže zásadne znížiť náklady na údržbu výkladov a okien, predlžuje ich životnosť a vylepšuje optický vzhľad.

Impregnácia má ochranný účinok proti vode a špine a je založená na princípe lotosového efektu. Na vodovzdornej nano vrstve dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok a ich odvaľovaniu z povrchu, buď samospádom alebo prúdením vzduchu. Po pravde, po odchode firmy A SERVIS LIPKA sme okná čisté tak ako nikdy. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.