v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Super čisté okná aj vo výške? Len s pomocou profesionálov

Super čisté okná aj vo výške? Len s pomocou profesionálov 28 jún

Už odmalička som milovala, keď som mame potajme vzala laky na nechty a krášlila sa len podľa seba. Rada som pritom maľovala nechty aj mojim kamarátkam a spolužiačkam. Ako mi potom sprisahanecky hovorili, vraj mi to celkom ide a mám na to talent.

Akým spôsobom a akou technikou umývať a čistiť presklené pergoly, zimné záhrady, priečelia, fasády, okná a výklady

O niekoľko desiatok rokov neskôr, keď ma práca v kancelárii unavovala, som si urobila kozmetický kurz, otvorila si nechtové štúdio a začala sa svojmu koníčku venovať naplno. Z malého štúdia na okraji mesta som sa postupne vypracovala až tam, kde ma nájdete teraz.

Mám prenajaté priestory v jednom obchodnom centre na treťom poschodí. Mám dokonca aj dve zamestnankyne, ktoré sú fakt veľmi šikovné. Spoločne dbáme na to, aby od nás klientky odchádzali vždy spokojné. K tomu však patrí príjemné a čisté prostredie. Bez toho to nejde.

Problém je ale v tom, že sme až treťom poschodí a umyť okná zvonku je pre nás celkom nemožné. Nielen kvôli výške, ale aj kvôli prístupu. Zvnútra sa k nim nedostaneme. Rozhodla som sa, že oslovím nejakú upratovaciu firme, ktorá sa takýmto výškovým prácam venuje.

Pretože sme bližšie skúmali akým spôsobom a akou technikou umývať a čistiť presklené pergoly, zimné záhrady, priečelia, fasády, okná a výklady. A čím sa dá odstrániť zvyšky lepidiel a ako strhnúť temniace fólie a celopolepy zo skla okien a výkladov

S kolegyňami sme na webe našli niekoľko firiem, avšak iba jedna sa nám pozdávala najviac. Bola to firma A SERVIS LIPKA, ktorá mala pri svojom mene mnoho pozitívnych recenzií. Aj keď bola o čosi drahšia ako iné spoločnosťi, vybrali sme si práve ju, pretože sme očakávali špičkovú kvalitu a profesionálny servis.

Čím sa dá odstrániť zvyšky lepidiel a ako strhnúť temniace fólie a celopolepy zo skla okien a výkladov

Do firmy som teda zavolala a už o dni stáli pred našim štúdiom tím pracovníkov. Ukázala som im, ktoré okná patria nám a oni sa – bez dlhých rečí – dali ihneď do práce. Mali so sebou všetko potrebné vybavenie, napr. horolezeckú techniku alebo vysokozdvižnú plošinu.

Pracovali svižne, nič neodbili a dali si fakt záležať. Najprv starostlivo a dôkladne umyli všetky okná čistým rozmyvákom. Následne sklenené plochy utreli s pomocou stierky, ktorá má kvalitnú gumenú hranu. Vďaka nej nehrozí poškriabaniu a poškodenie okien.

Počkali, kým sklo celkom neuschlo a pustili sa do finálneho leštenia. Rozhodne u nich nenájdete nejaké lacné leštiace prostriedky, ktoré už po krátkom čase nechajú na skle nepekné šmuhy. Potom to vyzerá, akokeby sa okná snáď ani neumývali. Po umývaní sklenených plôch nesmú zostať na oknách ani zvyšky starého leštidla. Hrozilo by, že leštidlo – pod vplyvom bežných poveternostných podmienok – časom „vystúpi“ a sklo bude plné fľakov a šmúh.

Pracovníci firmy teda využili tzv. trik suchého leštenia. Leštili okná len bavlnenou tkaninou. Tento systém majú dokonale vyskúšaný a dosahujú ním výborné výsledky. Po takomto leštení neostávajú žiadne mapy a šmuhy. Upratovaciu spoločnosť A SERVIS LIPKA určite objednám aj nabudúce, pretože po ich odchode bola naše okná dokonale čisté a lesklé ešte niekoľko dlhých týždňov. No a to je predsa výborná vizitka kvality, hmm?

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.