v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Okná žiaria ako nové. Stačio osloviť tých najlepších profesionálov

Okná žiaria ako nové. Stačio osloviť tých najlepších profesionálov 28 jún

Vždy dbám na to, aby boli okná v mojej kancelárii krásne čisté a umyté. Nielen kvôli sebe, ale najmä preto, aby sa klienti pri návšteve a rokvaní cítili dobre. Žiaľ, sedíme až na 6. poschodí, takže nie som schopná ošetriť okná aj zvonku. Lepšie povedená, doteraz som nenašla upratovaciu firmu, ktorá by mi s tým pomohla tak, ako si predstavujem.

Akým spôsobom sa majú umývať vo výške presklenej pergoly, zimné záhrady, fasády, výklady a okná

V jeden večer som čosi hľadala na webe. Pritom som úplne náhodou našla recenziu na firmu A SERVIS LIPKA, ktorá ma ihneď upútala. Klikla som teda na ich webové stránky a prečítala si o nich niečo viac. Dozvedela som sa, že okrem klasického umývania okien sa firma venuje aj umývaniu okien vo výškach. Firma vie akým spôsobom sa majú umývať vo výške presklenej pergoly, zimnej záhrady, fasády, výklady a okná. Čím odstrániť zvyšky lepidiel po strhnutých a odstránených polepov zo skiel výkladov a tieniacich fólií.

A tak som na druhý deň do firmy zavolala. Chcela som si potvrdiť, či naozaj dokážu umyť okná aj na šiestom poschodí. Pani bola v telefóne veľmi milá a sľúbila mi, že moje okná ich špecialisti umyjú tak, že sa budú lesknúť ako nové. A naozaj sa tak aj stalo.

Bola som fakt nadšená, pretože z okien zmizli všetky šmuhy, prach a ďalšie nečistoty, ktoré sa tu časom usadili. Okná sa leskli takmer nové, čo výrazne prospelo aj atmosfére v mojej kancelárií a jej celkovému vzhľadu. Ako to teda pracovníci A SERVIS-u docielili?

V prvom rade to neboli žiadni nováčikovia, ale mali kvalitné firemné preškolenie. So sebou mali tiež vysokozdvižnú plošinu a horolezecké vybavenie. Najprv všetky okná dôkladne umyli, a to dokonca aj ich rámy.

Čím odstrániť zvyšky lepidiel po strhnutých a odstránených polepov zo skiel výkladov a tieniacich fólií

Ich technológia ošetrenia okien spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom a následným, veľmi dôkladným utretím sklenenej plochy pomocou stierky s kvalitnou gumou. Stierka s gumenou lištou zabezpečí, že okná budú umyté šetrne a nedôjde tak k poškriabaniu skla alebo ich poškodeniu.

Keď sklá celkom zaschnú, môžu začať s leštením. Rozhodne u nich nenájdete dajaké lacné leštiace prostriedky, ktoré urobia po krátkom čase na skle nepekné šmuhy. Často okno potom vyzerá, akokeby sa okná ani neumývali.

Pri umývaní sklenených plôch preto nesmú na nich zostať žiadne zvyšky starého leštidla. Hrozilo by totiž celkom reálne riziko, že staré leštidlo môže pod vplyvom poveternostných podmienok na ploche skla „vystúpiť,“ takže sa ukážu nevzhľadné stopy a mapy po leštení.

Pracovníci firmy preto využívajú tzv. trik suchého leštenie. Okná leštia len s pomocou čistej bavlnenou tkaniny. Tento postup majú vyskúšaný a dosahuje s ním výborné výsledky. Vďaka tomu po leštení na skle nezostanú škaredé šmuhy. Okrem toho mi na okná naniesli aj nejakú zázračnú impregnáciu, ktorá chráni okná pred vodou, plesňami a inými nečistotami. Firma A SERVIS tak odviedla skvelú prácu a ja som preto veľmi rada, že som ich na webe našla.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.