v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Graffiti sú úplne bez šance, ak čelia náteru AGO

Graffiti sú úplne bez šance, ak čelia náteru AGO 27 jún

Ak sa aj vy budete niekedy budete trápiť s graffiti, neprepadajte panike. Všetko sa dá vyriešiť jednoducho a elegantne. Samozrejme sami si veľmi nepomôžete. My sme našli graffiti na stene našej koncertnej haly. Niekto nám vtedy hnusne počmáral dve steny. Vyzeralo to fakt škaredo. Zachovali sme si však chladnú hlavu, lebo sme vedeli na koho sa máme obrátiť.

Odstraňovanie graffiti v Bratislave

Bola to upratovacia firma A SERVIS LIPKA. Práve oni vám rozhodne pomôžu. My sme s nimi mali už niekoľko výborných skúseností, takže vieme, čo môžno od nich čakať. V koncertnej hale nám už dvakrát čistili podlahu a výsledok bol dokonalý. Takže sme vedeli, že ak sa na nich obrátime aj s týmto problémom, môžeme ostať v kľude.

Skrátka im veríme. Takže do firmy sme obratom zavolali a už o dva dni sme už privítali pracovníkov spoločnosti, ktorí prišli – ako vždy – na chlp presne. Graffiti odstránili v priebehu jedného dňa, a bez akéhokoľvek problému. Väčšinu odstránili s pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov. Poslednú, tenučkú vrstvu graffiti potom pretreli adekvátnou farbou, takže graffiti nepresvitalo.

Potom všetky múry našej haly natreli vysokoúčiným antigraffiti náterom, ktorý spoľahlivo zaberá proti takýmto nezmyselným, či skôr vandalským čmáraniciam. Na ošetrenej fasáde vytvorí neviditeľný ochranný filter, ktorý zabráni hĺbkovému usadeniu sprejov do omietky.

Takže, ak sa graffiti na fasáde znovu objavia, dajú sa odstrániť celkom pohodovo. Náter má označenie AGO. Naviac, celú plochu fasádu farebne a materiálovo zafixuje, takže pri odstraňovaní graffiti sa nezmení farba ani štruktúra. Náter AgO sme teda nechali aplikovať po celej fasáde pre prípad, žeby zase nejakí vandali dostali chuť „tvoriť.“

Ako odstrániť sprejerské nápisy, tagy, čmáranice zo zateplenej fasády

Náter teda pôsobí ako prevencia a každý sprej sa dá zo steny ľahko „vymazať.“ Musím povedať, že sme boli zo začiatku trochu skeptickí, či sa podarí fasádu poriadne vyčistiť, ale boli to zbytočné obavy. Keď tím A SERVIS s prácou skončil, nikto by nepoznal, že sa na fasáde haly niekedy nachádzala nejaká škaredá maľba.

Graffiti boli preč a my sme si mohli vydýchnuť, že mám steny zase krásne čisté. Navyše sme sa dozvedeli, že náter AGO vydrží funkčný naozaj dlho. Firma totiž na fasádu nanesie aj špeciálny, jednorazový náter Bellizoni. Vďaka nemu je celková ochrana fasády nielen zachovaná, ale znásobená tak, že vydrží fungovať 6 rokov, ba aj viac.

Takže, dnes máme pred sebou roky istoty, že každé nové graffiti bude z našich stien dole mrknutím oka. Spoločnosť A SERVIS môžeme teda odporučiť všetkým, ktorí sa rýchlo potrebujú zbaviť nejakých nečistôt na stenách, alebo špiny na koberci, či podlahe. A SERVIS si totiž poradí hravo so všetkým takýmito službami na vysokej profesionálnej úrovni.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.