v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dokonale čisté okná aj na treťom poschodí? Profesionáli to zariadia

Dokonale čisté okná aj na treťom poschodí? Profesionáli to zariadia 27 jún

V obchodnom centre vlastníme na treťom poschodí papiernictvo. Je až v rohu budovy, takže je celé presklené. Máme síce krásny výhľad na mesto, presne ako aj naši zákazníci, ale o to väčšie starosti sú s umývaním jeho okien. Sami ich v takej výške umyť nedokážeme.

Ako vo výške čistiť a umývať presklené pergoly, fasády, zimné záhrady, výklady v Trnave

Preto sme si museli už niekoľkokrát volať na pomoc upratovaciu firmu. Nikdy sme ale neboli úplne spokojní. Niekedy sa stalo, že firma prácu vyslovene odbila alebo prišli ku nám neskoro. Prednedávnom sme ale mali objednanú spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá nás veľmi milo prekvapila. Je to naozaj zvláštne, ale naozaj jej nemáme čo vytknúť. A je to spoločnosť, ktorá veľmi dobre ovláda ako vo výške čistiť a umývať presklené pergoly, fasády, zimné záhrady, výklady. A tiež vie strhnúť, odstrániť polepy, tieniace fólie zo skla okien a výkladov

Prvýkrát po niekoľkých rokoch tak môžeme povedať, že sme asi našli tú pravú upratovaciu firmu, s ktorou chceme nadviazať dlhodobú spoluprácu. Už komunikácia po telefóne bola príjemná, ba skvelá. Vyšli nám v ústrety a ponúkli niekoľko voľných termínov. Potom, presne na čas, prišiel k nám usmievavý tím pracovníkov, ktorí sa hneď pustil do práce.

Bolo na nich vidieť, že umývanie okien vo výškach nerobia po prvýkrát a že sa vo svojej robote vyznajú. Mali so sebou horolezeckú techniku aj vysokozdvižnú plošinu. Firma ich tak riadne preškolila. Ich spôsob umývania okien bol veľmi zaujímavý, a nikdy som sa s takým čistením u žiadnej firmy ešte nestretla. Fakt, všetci v papiernictve sme sa nestačili diviť. Páni pracovali rýchlo, ale starostlivo a na skle nevynechali ani jednu šmuhu alebo nečistotu.

Najprv perfektne umyli celú plochu okna, a to vrátane parapetov aj rámov, ktoré boli už dosť špinavé, a to hlavne z vonkajšej strany. Mali po ruke čistý rozmyvák a okná vždy dôkladne zotreli pomocou stierky s kvalitnou gumou. Práve gumená lišta bráni tomu, aby sa plocha okna akokoľvek poškodila alebo poškrabala.

Kto vie strhnúť, odstrániť polepy, tieniace fólie zo skla okien a výkladov

Keď okná uschli, nasledovalo ich leštenie. Pracovníci firmy pritom využívajú iba čistú bavlnenou tkaninu. Ide o ich vlastnú, firemnú technológiu, označovanú ako tzv. trik suchého leštenia. Pracovníci A SERVIS-u majú s touto technikou dlhoročné a mimoriadne dobré skúsenosti, pretože komerčné prípravky nie sú na leštenie okien vhodné.

Dôvodom je, že keď sa okno leští za mokra, môžete na skle už po krátkom čase vidieť ťahy po leštení a nevzhľadné šmuhy, ktoré raz-dva pokazia celkový dojem z umytého okna. Aj keď je leštenie na sucho fyzicky o dosť náročnejšie, pracovníci firmy ho využívajú automaticky. Okná leštia pomaly a dôkladne, aby na konci snahy dosiahli stopercentný lesk a čistotu.

Po pravde, takýto starostlivý a spoľahlivý prístup k zákazke sme ešte u nás nezažili. Keď firma A SERVIS LIPKA skončila, boli sme z výsledku doslova nadšení. Okná sa leskli úplne ako nové. Spoločnosti a jej skúseným pracovníkom teda touto cestou ešte raz ďakujeme a už dnes tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.