v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Umyť dve poschodia zo skla? Spoliehame na pomoc profesionálnej firmy

Umyť dve poschodia zo skla? Spoliehame na pomoc profesionálnej firmy 26 jún

V centre mesta mám autobazár. Nepredávame staré a nepužiteľné šroty. Naopak. Vykupujeme len auta v dobrom stave, luxusné a málo opotrebované. Budova, v ktorej sídlime a kde aj vítame našich klientov, je dvojposchodová a celá presklená. Aby sa u nás každý zákazník cítili dobre, dbáme na to, aby sa to u nás lesklo, bolo čisté a útulné..

Umývanie sklenených fasád, presklených priečelí, pergol, zimných záhrad, log, výkladov a mreží

Nedávno som si na internete prečítal recenziu na jednu upratovaciu firmu, ktorá sa zaoberá aj čistením a umývaním okien vo výškach. Rozhodol som sa, že ich oslovím, aby nám dôkladne umyli fasádu budovy. Firma A SERVIS LIPKA dobre postavené web stránky, kde sa ako klient dozviete všetky potrebné informácie. Práve tak sa môžete rozhodnúť, či je pre vás daná firma tá pravá. No a pre náš autobazár rozhodne bola.

Nemohli sme si totiž pozvať len takú nejakú firmu. Museli sme vybrať spoločnosť, ktorá garantuje bezchybné umývanie okien aj vo výškach, a to od preškolených profesionálov, nie od nejakých neskúsených brigádnikov. Do firmy som teda zavolal a o dva dni čakal pred autobazárom tím pracovníkov. Nemýlili sme sa – prišili skúsení profíci.

Všetci – do jedného – boli vo firme preškolení vo výškových prácach. Tiež mali so sebou všetky prostriedky a potrebnú techniku. Okrem iného disponvali hydraulickým ramenom aj vysokozdvižnou plošinou. Najprv teda začali okná dôkladne umývať, pričom pri tomto postupe nevynechali ani rámy a parapety.

Ich zechnológia ošetrovania okien presklených pergol a zimných záhrad spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom a následným, veľmi dôkladným zotretím sklenenej plochy pomocou stierky s kvalitnou gumou. Táto stierka je veľmi šetrná a vďaka gumenej lište chráni sklo pred poškriabaním.

Odstraňovanie polepov, strhávanie fólií, slnečných clôn

Potom pracovníci počkali, kým okná dokonale uschnú, aby sa mohli vrhnúť na leštenie. Tím odborníkov ma celkom prekvapil, pretože nepostupoval tak, akoby som predpokladal. Nemali totiž po ruke žiadne leštiace prípravky. Tie nie sú – podľa ich slov – pre leštenie okien vhodné, pretože sa po nich objavujú šmuhy, ktoré nevyzerajú pekne.

Namiesto týchto chemických prípravkov používajú len čistú bavlnenú tkaninu, ktorá dokonale vyleští všetky okná. Síce je to fyzicky oveľa náročnejšie, ale tento spôsob – teda tzv. trik suchého leštenia – prináša jednoznačne najlepšie výsledky. Takže so všetkou tou špinou na fasáde, prachom, fľakmi alebo stopami po vtákoch, si tím z A SERVIS-u poradil bezchybne.

Aby sklá fasády vydržala čisté a lesklé čo najdlhšie, naniesli na plochu ešte vrstvu nano impregnácie. Impregnácia má ochranný účinok proti vode a špine a tiež zabraňuje uchyteniu plesní a vodného kameňa. Musím povedať, že firma A SERVIS u nás odviedla dokonalú prácu, takže vďaka nim dnes presklené steny nášho autobazáru perfektne ošetrené.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.