v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Túžite po krásne čistej podlahe? Zverte ju stroju a profesionálom

Túžite po krásne čistej podlahe? Zverte ju stroju a profesionálom 23 jún

V našej firme A SERVIS LIPKA realizujeme celý rad upratovacích služieb. Jednou z nich je aj čistenie podláh, o ktorom by sme sa radi zmienili v tomto článku. Čistenie podláh realizujeme pomocou účinnej strojovej metódy, pričom používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečuje ich detailné a hĺbkové vyčistenie.

Čistenie do hĺbky môže zaistiť iba kotúčový stroj

Postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnsoti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento stroj o s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, úspešne využívame na čistenie keramických dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Po dôkladnom vyčistení podlahy našou strojovou metódou býva dôležité jej povrch ošetriť polymérovým voskom, čiže tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, pričom získa aj protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Systém ochrany proti znečisteniu podláh do hĺbky. Impregnácia betónových, priemyselných podláh, dlažby a voskovanie linolea

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na voskovanie používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po ošetrení. Frekvencia voskovania je pritom závislá na konkrétnom umiestnenie a namáhaní čistenej podlahy.

Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú. Voskovanie preto odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku – polyméru – tiež je, že na podlahách nevidno stop bosých nôh, povrch ostáva bezpečný mierny a podlaha sa oveľa lepšie udržuje. Ďalšiu veľkúhodu predstavuje fakt, že voskovanie výrazne predĺži životnosť každej podlahy.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v jednom zámočníctve. Majiteľ už nebol so stavom podláh celkom spokojný, a tak sa obrátil na nás. No a my sme sa už o všetko bez problému postarali. Sme veľmi radi, že pán bol s našou prácou veľmi spokojný, pretože pre firmu niet lepšej reklamy ako jej spokojný zákazník.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.