v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie? Nič lepšie pre kvalitu svojej podlahu neurobíte!

Strojové čistenie? Nič lepšie pre kvalitu svojej podlahu neurobíte! 23 jún

našej upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli venovať strojovému čisteniu podláh. Používame pritom kotúčový stroj, ktorý precízne zabezpečuje detailné a hĺbkové vyčistenie.

Akou metódou zastaviť hlbšie znečistenie podláh

Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou a necháme celú plochu voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento stroj s hmotnoťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, využívame na bezpečné a účinné čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo aj kameninových podláh.

Veľmi dôležité je, aby sa po čistenie podlaha zakonzervovala voskom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka nemu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, a navyšč získa protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka zlepší celkový dojem z interiéru.

 

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk, ale naši odborní pracovníci volia vždy ten najvyhovujúcejší.

Viete ako voskovať linoleum a impregnovať betónové, priemyselné podlahy a dlažby

Na voskovanie podláh používame vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovanie pritom závisí na konkrétnom umiestnení a namáhaní ošetrovanej podlahy. Na podlahy najčastejšie aplikujeme pololeské alebo matné druhy voskov.

Zanedbať voskovanie sa neoplatí. Kompletná rekonštrukcia neošetrovanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú sa dá zaobstarať podlaha novú. Voskovanie preto odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku – polyméru je, že na podlahách nevidno stopy, povrch je bezpečný a podlaha sa oveľa lepšie udržuje.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v právnickej firme. V budove síce bol upratovací tím, ale s jeho prácou neboli celkom spokojní. Keďže nebolo v ich silách, aby s kvalitou niečo urobili, rozhodli sa osloviť našu spoločnosť. Tešilo nás, že prejavili dôveru práve nám, spoločnosti A SERVIS LIPKA. Naši odborníci podlahy vyčistili podľa vyššie uvedených postupov a zakonzervovali ich aj vrstvou vosku. S našou prácou bola právnická firma navýsosť spokojná a tak sú dnes našimi pravidelnými zákazníkmi.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.