v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistá podlaha bez vosku? Viac rizika, viac nečistôt, kratšia životnosť

Čistá podlaha bez vosku? Viac rizika, viac nečistôt, kratšia životnosť 23 jún

 

V našej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad upratovacích a čistiacich služieb. Jednou z nich je aj čistenie podláh, ktorému by sme sa v tomto článku chceli viac venovať. K úspešnému a kvalitnému strojovému čisteniu podláh používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečí ich detailné a hĺbkové vyčistenie.

Kotúčový stroj dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy

Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento jednokotúčový stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Akokoľvek podceňovať starostlivosť o podlahu sa naozaj nevypláca. V tomto ohľade totiž platí, že nedostatočne ošetrované podlahy budú čoskoro vyzerať opotrebovane, strácajú lesk, pôvodnú farbu, ale aj rad svojich vlastností. Naviac je pri ich čistení potrebné používať len šetrné chemické prípravky, aby nedošlo k jej poškodeniu. Aj pre strojové čistenie podláh je kľúčové siahať len po vysokokvalitnej a šetrnej chémii.

Kto navoskuje linoleum a impregnuje dlažbu a betónovú podlahu, priemyselnú podlahu ušetrí si ďalšie starosti

Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch sú nasdené aj kyslé prípravky, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre čistenie iných povrchov ju však použiť nemožno.

Našim zákazníkom po každom strojovom čistení doporučujeme, aby podlahu nechali zakonzervovať nanesením tzv. fluatačného náteru. Ide o vrstvu ochranného priemyselného polyméru, teda navoskovanie podlahy. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy. Na podlahy aplikujeme prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a sú s ním výborné skúsenosti. Vosk sa sa na povrch natrie dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v jednej predajni s koženým tovarom. Majiteľka nebola so stavom podláh spokojná, a tak sa obrátila na nás. Pre nás nebolo problémom podlahu vyčistiť a o všetko sme sa postarali podľa vyššie popísaného postupu. Sme veľmi radi, že bola s našou prácou spokojná a dnes je našou pravidelnou zákazníčkou.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.