v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Vosk a podlaha patria k sebe. Nebráňte ich vzťahu!

Vosk a podlaha patria k sebe. Nebráňte ich vzťahu! 22 jún

našej upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad odborných služieb a v tomto článku by sme sa chceli zamerať na čistenie podláh. Pri tejto špecifickej činnosti využívame predovšetkým kotúčový stroj, ktorý zabezpečí detailné a hĺbkové vyčistenie.

Ako predísť hlbšiemu znečisteniu kvalitne vyčistenej alebo novej podlahe

Postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti výkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahute raz umyjeme čistou vodou, aby sa zneutralizoval zvyšok chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento účinný čistiaci stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo aj kameninových podláh.

Po ošetrení podlahy býva veľmi dôležité jej zakonzervovanie kvalitným voskom. Voskovanie sa hodí na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka vosku podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, pričom získa potrebný protišmykový efekt spojený s bezpečnosťou pohybu. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách. Vzniká tak jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby prenikali do štruktúry podlahy a poškodili ju. Na každý typ povrchu sa pritom hodí iný typ vosku, Naši odborní pracovníci tak volia ochranné vosky, ktoré konkrétnej podlahe po každej stránke vyhovujú.

Voskujte pvc, linoleum a impregnujte dlažby a betónové a priemyselné podlahy

Na voskovanie používame vysokokvalitné vosky, ktoré garantujú, že podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania pritom závisí na umiestnení a namáhaní ošetrovanej podlahy. Na podlahu aplikujeme prevažne pololesklý alebo matný vosk. Akékoľvek zanedbanie voskovania sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej s poškodenej podlahy totiž atakuje sumu, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú.

Voskovanie podláh naša firma A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom odporúča po každom strojovom čistení. Medzi kľúčové výhody vosku, teda priemyselného polyméru patrí najmä tp, že na podlahe tak veľmi nevidno stopy bosých nôh, jej povrch ostáva dlhodobo bezpečný a podlaha sa podstatne lepšie udržuje.

Našou nedávnou zrealizovanou zákazkou bolo čistenie podláh v obchode s potrebami do domácnosti, kde – okrem iného – predávali aj značne drahé riady. Podlaha sa im ale dlhšíe šmýkala, čo vytváralo značné riziko, a navyše bola i značne znečistená. Aj preto nás táto predajňa kontaktovala. Samozrejme, že naši odborníci sa o ich podlahu náležite a radi postarali. Teší nás, že majitelia boli s našou odvedenou prácou po každej stránke veľmi spokojní a dnes sú našimi pravidelnými zákazníkmi. Koniec-koncov, vždy platilo a platí, že pre akúkoľovej firmu niet lepšej reklamy ako jej spokojný zákazník. Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA nie je výnimkou.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.