v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie? Krajšia podlaha, ktorej predĺžite životnosť

Strojové čistenie? Krajšia podlaha, ktorej predĺžite životnosť 22 jún

V našej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad služieb a jednou z nich je aj čistenie podláh. A práve tejto službe by sme sa chceli v tomto článku viac venovať. Jednou z našich posledných zákaziek bolo čistenie podlahy v predajni s drevenými hračkami a bábikami.

Ako na to a čím najlepšie čistiť podlahy a ako potom udržať túto vyčistenú podlahu čo najdlhšie

Majiteľke sa ani pri veľkej snahe nedarilo podlahu poriadne vyčistiť. Priestor bol celkom veľký a ona sama spolu s ďalšími dvoma kolegami – mala na starosť ako nielen prevádzku obchodu, ale aj jeho upratovanie. A to je veľa práce.

Pri čistení postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa zneutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento jednokotúčový stroj využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Naša firma si zakladá si na profesionalite zamestnancov, a preto všetci riadne vyškolení a žiadnych brigádnikov nezamestnávame. Podlahy klienta si totiž zasluhujú profesionálnu a riadnu starostlivosť. Bohužiaľ, veľa ľudí si myslí, že keď je s podlahami menej práce ako napríklad s kobercami, nie je potrebné sa o ne poriadne starať.

Voskujte vinylové podlahy, pvc a linoelum impregnujte dlažby

Zanedbané podlahy s nedostatočnou starostlivosťou začnú veľmi rýchlo vyzerať opotrebovane a strácajú svoju pôvodnú farbu. Pri ich čistení je preto nanajvýš potrebné využívať šetrné prípravky, aby nedošlo k poškodeniu povrchu podlahy. To znamená, že aj pri strojovom čistení podláh je dôležité používať kvalitnú a šetrnú čistiacu chémiu.

Bez takejto kvalitnej a osvedčenej chémie sa nkdy nedá splniť požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma k hĺbkovému čisteniu podláh používa vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch síce siahama po kyslých prípravkoch, ale vtedy ide o čistenie podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách.

Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pre čistenie iných povrchov, napr. prírodných a kamenných podláh ju ale použiť nemožno.

Našim zákazníkom po každom strojovom čistení doporučíme, aby si nechali podlahu zakonzervovať nanesením fluatácie, teda vrstvy priemyselného polyméru, čiže ochranného vosku. Majiteľka predajne s drevenými hračkami bola s našou prácou veľmi spokojná, čo pre nás vždy bolo a ostáva tou najvyššou prioritou. Naše služby realizujeme po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku a pre viac informácií sa pozrite naše web stránky.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.