v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Stroj a podlahy si rozumejú. Veľmi radi vás o tom presvedčíme

Stroj a podlahy si rozumejú. Veľmi radi vás o tom presvedčíme 22 jún

V tomto našom článku by sme chceli detailnejšie hovoriť o téme čistenia podláh, keďže je táto služba čoraz vyhľadávanejšou. Istý problém pritom tvorí fakt, že veľa klientov žije v presvedčení, že podlahy si vystačia so zbežným umytím čistou vodou. Žiaľ, nie je pravda.

A najviac sa rozumie s linoleom, vinylovou podlahou voskovanie

Ešte horšie to býva v prípade, ak sa majiteľ rozhodne pre dôkladnejšie upratovanie a do ruky vezme hrubú kefu a čistiacu chémiu, ktoré sa na takúto robotu vôbec nehodia. V tých najhorších prípadoch môže takéto nepremyslené čistenie podlahu aj nevratne poškodiť.

Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA sa zameriava na osvedčené a bezpečné strojové čistenie podláh. K úspešnému strojovému čisteniu používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie.

Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby došlo k neutralizácii zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento účinný čistiaci stroj o s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm tak, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo aj kameninových podláh.

A odpudzovanie špiny vie najlepšie hydrofóbna impregnácia dlažby, betónov a priemyselných podláh

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovou metódou býva dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom, teda naniesť tzv. fluatačný náter. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a poškodili ju.

Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk. Naši odborní pracovníci však volia vždy presne a s istotou. Voskovanie podláh odporúčame po každom strojovom čistení. Jeho výhodou je že na podlahách nevidno stopy bosých nôh, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou polyméru na podlahe je, že výrazne predĺži jej životnosť.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podláh v istej hipsterské kaviarni. Majiteľ nebol s podlahami spokojný, takže sa obrátil na nás. Je prirodzené, že v gastronomických podnikoch sa podlaha udržuje ťažšie a personál na takúto úlohu často sám nestačí. Pre nás to však nebol žiadny problém a sme veľmi radi, že kaviareň bola s našou prácou spokojná. Dnes je tak našim pravidelným zákazníkom.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.