v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

So strojom na podlahy? A prečo nie, veď to funguje výborne!

So strojom na podlahy? A prečo nie, veď to funguje výborne! 22 jún

 

V našej upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli zamerať na čistenie podláh. Nepovieme nič nového, ak prezradíme, že každý túži po krásne čistej podlahe, o ktorú by sa musel čo najmenej starať. Ale udržiavať podlahu čistú len vlastnými silami nie je také jednoduché ako si myslíme. A pretože sa podlahy udržujú ľahšie ako koberce, býva starostlivosť o ne dosť zanedbávaná.

Kto vie vyčistiť podlahy do hĺbky, aké je to tajomstvo

Logicky potom dochádza k tomu, že sa majiteľovi podlahu nedarí vyčistiť tak, ako by si predstavoval. Ak to bol dôvod, prečo sa na nás obrátili zamestnanci jednej parfumérie. Na svoju podlahu síce nezabúdali, ale s firmou, ktorá ju čistila spokojní naboli, takže sa obrátili na nás. V našej firme čistenie realizujeme pomocou strojovej metódy a používame pri tom kotúčový stroj, ktorý je zárukou detailného a hĺbkového vyčistenia.

Postupujeme pritom nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti výkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšok chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento účinný stroj o hmotnosti 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 centimetrov, využívame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Kto voskuje lino, vinylové podlahy a pvc, nemusí toľko čistiť a udrží podlahy v čistote

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovým umývaním býva tiež dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, resp. získa protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám prenikať hlboko do štruktúry podlahy, a tak ju poškodzovať. Na každý typ povrchu sa pritom hodí iný duh vosku. Naši odborní pracovníci však tieto postupy dokonale ovládajú a pre ošetrovanú podlahu vždy zvolia vyhovujúci polymér.

Na voskovanie používame len vysokokvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania podlahy pritom závisí na jej konkrétnom umiestnení a namáha. Naša spoločnosť svoje odborné služby realizuje po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku. Budeme veľmi radi, ak sa zákazníkom A SERVIS LIPKA stanete aj vy.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.