v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Spoľahlivý dáždnik proti špine a plesniam na fasáde? Účinný náter LSG

Spoľahlivý dáždnik proti špine a plesniam na fasáde? Účinný náter LSG 19 jún

Čistenie fasád je asi jednou z najťažších činností, do ktorých sa môžete sami pustiť, teda ak chcete, aby boli priestory vyčistené a ošetrené v každom smere. Čistenie stien je totiž veľmi náročné a v prípade, že presne neviete ako na to, môže mať veľmi nemilésledky, prípadne smutné výsledky. Preto býva podstatne lepšie obracať sa na profesionálov.

Sú naozaj plesne na fasádach vážnym problémom?

Nimi sú aj zamestnanci z upratovacej firmy A SERVIS LIPKA. Tieto činnosti sa totiž vážne vyplatí zveriť do rúk profíkom, ktorínimi majú podstatne viac skúseností a disponujú účinnými prostriedkami. My sme totiž pred časom riešili čistotu a vzhľad práve našej fasády. Steny vinárne už boli skutočne špinavé a najhoršie bolo, že sa ukazovala aj pleseň. A to už bolo priveľa, lebo na to je každý človek dosť citliví, nehovoriac o našich hosťoch.

Najhoršie na tom je, že pleseň na fasáde vzniká oveľa jednoduchšie, než by sme si mysleli. Dnes sa prakticky na všetkých zateplených fasádach asi po 6 rokoch objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty a usadený prach. A väčšinou po desiatich rokoch sa pleseň vynorí skoro všade.

Takže sme sa aspoň v tejto situácii necítili hlúpo, že sme niečo vyložene zanedbali, lebo sa to stáva väčšine ľudí. Samozrejme, že bolo potrebné sa o to postarať. Pre riešenie problému ako sa týchto nežiaducich nečistôt zbaviť, je po ruke revolučný protiplesňový náter LSG, ktorý napadnuté múry plesní a rôznych nečistôt zaručene zbaví.

Náter LSG funguje na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak napokn spôsobí jej roztrhnutie. Na povrchu chránenom náterom protiplesňovým náterom LSG sa tak nemôžu plesne, baktérie, huby ani kvasinky nijako uchytiť.

Prečo vznikajú a ako sa ich zbaviť?

Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný, takže sa nemusíte báť, že by pre vás mohol byť škodlivý. Životnosť náteru sa pohybuje podľa klimatických podmienok od 4 aý do 6 rokov. No a vďaka tomuto náteru a práci zamestnancov firmy A SERVIS LIPKA máme od plesní a znečistenej fasády na dlhý čas konečne pokoj.

Čiernu pleseň najprv ošetrili veľmi účinným dezinfekčným prostriedkom, vďaka ktorému bola fasáda zase čistá. A pretože by len samotné odborné vyčistenie stien, bez ďalšej prevencie nestačilio, naniesli na fasádu aj vrstvu protiplesňového náteru LSG. No a pre väčšiu istotu sme si tento ochranný náter nechali naniesť aj do našich interirérov.

Ako sme sa totiž v našom rozprávaní už zmienili, pleseň môže vzniknúť veľmi ľahko aj na vnútorných stenách, takže nič by sa nemalo ponechať na náhodu. Aj v tomto smere je podstatne lepšie spoliehať na pomoc profíkov a na náter LSG. Pokiaľ ide o nás, my sme sa na spoločmosť A SERVIS LIPKA určite neobrátili naposledy.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.