v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Rýchlo pomáha, dlho účinkuje. Protiplesňový náter LSG

Rýchlo pomáha, dlho účinkuje. Protiplesňový náter LSG 19 jún

Som správkyňou veľkého outletu, kde nájdete všetko možné od oblečenia, po obuv a doplnky. Už dlhšiu dobu som zvažovala, že by bolo potrebné nechať znovu vymaľovať všetky naše fasády. Lenže predtým ich bolo potrebné poriadne vyčistiť. Bolo značne špinavé a na niektorých miestach sa dokonca ukazovala pleseň. A tak som si začala malé pátratnie. Odkiaľ sa plesne vlastne berú, ako vznikajú a ako ich odstrániť.

Veľmi tvrdý boj s plesňami sa dá vyhrať iba s protiplesňovým nástrekom

A poviem vám, bola som dosť prekvapená. Rada by som sa o niektoré informácie s vami podelila, lebo verím, že budete prekvapení rovanko ako ja. Takže, plesne sa tvoria hlavne na zateplených fasádach. Problém ich vzniku spočíva v tom, že na polystyréne, nosnej mriežke a lepidle leží jemne štruktúrovaná omietka s hrúbkou 2,5 milimetra. A práve tu je zakopaný pes.

Prečo? Na severnej alebo západnej strane budovy svieti slnko oveľa menej. Vlhkosť vytvorená na týchto stranách fasády sa tak nemôže prirodzene vsakovať do hĺbky muriva ako v prípade klasických omietok. Tie majú hrúbku asi 2-3 centimetre a pod ňou leží ešte ďalší materiál, napr. tvárnice, tehly, siporex. Ten vie túto lhkosť absorbovať a potom ju v priaznivých podmienkach vydýchať“ do okolia.

V takýchto podmienkach je ale štruktúrovaná omietka zateplenia stále vlhká, takže sa zákonite objavia plesne. Našťastie upratovacia firma A SERVIS LIPKA si s tým vedela poradiť. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia aplikovali na fasádu protiplesňový náter LSG, ktorý bude spoľahlivo a dlhodobo chrániť murivo proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias.

Víťazstvo dosiahneme aj odstránenie príčiny vlhkosti

Po zaschnutí sa na fasáde vytvorí umývateľný, transparentný a difúzne otvorený povrch odolný voči poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. LSG je ľahko aplikovateľný na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné aj silikátové farby, betóny, keramické obklady a podobné materiály.

Niekedy sa však stane, že pleseň je už veľmi rozšírená. Vtedy je potrebné, aby bol múr najskôr mechanicky ošetrený a potom nanesená nová fasádna farba. Protiplesňový ter LSG sa aplikuje až celkom na konci. LSG tak máme tie najlepšie skúsenosti. Od tej doby nebol s plesňami žiadny problém a verím, že to takto aj niekoľko ďalších rokov rokov ostane.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA navyše ponúka aj odstraňovanie graffiti, umývanie okien a výkladov, a to aj vo výškach, čistenie kobercov alebo podláh. A to všetko za prijateľnú cenu, keď uvážime, že ponúka medzinárodne osvedčenú kvalitu a technológiu.

Pre viac informácií sa pozrite na ich webové stránky. Určite tu nájdete všetko, čo by ste mohli potrebovať. Ja som bola zi spolupráce s nimi taká nadšená, že som ich pred časom oslovila aj ohľadom odbornej pomoci v mojej vlastnej domácnosti.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.