v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Náter LSG. Odstráni plesne účinne, nadlho a s prehľadom

Náter LSG. Odstráni plesne účinne, nadlho a s prehľadom 19 jún

Pracujem ako jeden z predavačov starožitníctva a už dlhšiu dobu sme si s kolegami hovorili, že by sme mali niečo urobiť s našou fasádou. Raz darm, bola na hony vzdialená od slov ako „čistá, pekná alebo upravená…“ Už na prvý pohľad totiž bola plná nečistôt, rôznych škvŕn a fľakov. A čo bolo ešte nepomerne horšie, zjavili sa na nej aj prvé plesne.

Čím odstrániť pleseň z fasády domu

Samozrejme, že na prvom mieste boli oprávnené obavy, aby sa tá začínajúca pleseň po fasáde ešte viac nerozšírila. Predsa len, predmety a veci vo starožitníctve nie sú práve lacné a zákazníci nemajú hlboko do vrecka. Takže podľa toho by malo vyzerať aj naše prostredie. No a zrejme netreba dobre známy fakt pripomínať, že fasáda reprezentuje svojho majiteľa.

Takže som si sadol k internetu a snažil sa problém s plesňami rozlúsknuť. A mal som šťastie, keďže sa mi podarilo veľmi rýchlo naraziť na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, ktorá mala pri svojom mene celý rad pochvál a odporúčaní. Aj preto naša voľba padla práve na túto spoločnosť. Musí uznať, že boli ústretoví, milí a v každom smere profesionálni. Nielenže sa o našu fasádu postarali, ale sme sa od nich dozvedeli aj to, ako plesne vlastne vznikajú.

Napríklad na všetkých zateplených fasádach sa asi po 6 rokoch objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty a usadený prach. A väčšinou po desiatich rokoch sa pleseň zjaví prakticky každému. Čo teda nie je potešujúcou správou. Takže najlepším riešením je zaobstarať si nejakú prevenciu.

Ako zabrániť novotvorbe plesne spoľahlivým protiplesňovým náterom

Práve takúto účinnú prevenciu predstavuje protiplesňový náter LSG, ktorý využíva aj spoločnosť A SERVIS. Aktuálne je tou najlepšou voľbou v oblasti protiplesňovej prevencie. Náter LSG uzavrie fasádu tak, že vlhkosť, spady, organické usadeniny, plesne a iné mikroorganizmy nebudú mať možnosť do fasády preniknúť, pričom vlhkosť vo fasáde bude mať možnosť voľne unikať.

Náter má totiž vlastnosť difúzneho odporu, takže molekuly vodnej pary s môžu bez problémov vypariť, ale molekuly vody do fasády vstúpiť nemôžu. LSG je aplikovateľný na vápennocementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné aj silikátové farby, betóny, keramické obklady a pod. Nanášať ho možno zvonku aj v interiéri budovy.

Systém LSG je založený na zmene iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii iónov a vnútrobunkový tlak vedie k roztrhnutiu bunky. Na povrchu chránenom LSG nemajú plesne, baktérie ani huby žiadnu šancu.

Vďaka firme A SERVIS LIPKA a náteru LSG je naša fasáda opäť v poriadku. Aj preto chceme túto firmu všetkým odporučiť. Pre viac informácií o ich odbornom servise si pozrite ich internetové stránky. Sme si istí, že tam nájdete všetko, čo by ste z oblasti profesionálnych upratovacích služieb mohli potrebovať.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.