v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Máme pre vás dobrú radu. Pre čistú fasádu len náter LSG

Máme pre vás dobrú radu. Pre čistú fasádu len náter LSG 19 jún

Som vedúcim pobočky obchodu so sviečkami a naša fasáda už vyzerala strašne. Bola nielen špinavá a fľakatá, ale na niektorých miestach sme dokonca našli aj pleseň. A to bol vážne veľký problém. Našťastie vedenie firmy súhlasilo, že si na to môžeme niekoho naj, pretože my sme nemali ani prostiedky, ani skúsenosti, aby sme to sami zvládli.

Fenomén, o ktorom sa skoro vôbec nehovorí

No a organizácia padla práve na mňa. Takže som začala rovno na internete. Zaujímali ma najmä rôzne diskusie, resp. odporúčania a rady tých, ktorí si už niečim podobným prešli.. A mala som šťastie. Našla som skúsenú upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, takže vďaka nej je naša fasáda opäť dokonalom v poriadku.

Fasádu vyčistili, pleseň odstránili a potom na plochu naniesli protiplesňový náter LSG. Jeho antimikrobiálne pôsobenie je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak ju roztrhne.

Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú tak nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je ale 100 % bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky.

Príčinu masívneho a rýchleho zariasovania fasád hľadajme už v 90. rokoch

Touto interakciou dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. A práve vďaka tomu protiplesňový náter LSG dlhodobo chráni ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami.

Jeho pôsobenie nie je reaktívne, takže nedochádza k zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Moderné prípravky LSG neobsahujú žiadne toxické látky, prchavé polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nanočastice a ich efektivita je po zaschnutí okamžitá.

Ošetrené povrchy sú pritom odolné dažďu, vlhkosti, UV žiareniu, väčšine dezinfekčných prostriedkov. Dajú sa ľahko umývať a majú zvýšenú oteruvzdornosť. Samozrejme, že tieto prípravky sú prísne ekologické a udržujú si svoju funkciu po dlhý čas.

Aplikačná jednoduchosť, zaujímavá cena, ľahká údržba a široké spektrum možností použitia robia z prípravkov LSG moderné a efektívne riešenie v ochrane proti napadnutiu plesňami, baktériami, hubami alebo kvasinkami. Po našej skúsenosti je to skutočne tá najlepšia vec, proti plesnaim, akú si na ochranu fasády môžete zaobstarať. Pre viac informácií sa pozrite webstránka A SERVIS LIPKA. Nájdete tu všetko, čo potrebujete.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.