v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fasáda odolná voči špine a plesniam? Náter LSG, samozrejme

Fasáda odolná voči špine a plesniam? Náter LSG, samozrejme 19 jún

V našej jazykovej škole sme si už nejakú dobu hovorili, že fasáda budovy nie je v najlepšom stave. Dali sme to za úlohu upratovaciemu tímu, lenže ten sa k očakávanému výsledku nedopracoval. Vraj je nad ich možnosti odstrániť všetku špinu zo stien a okrem toho, zlikvidovať aj plesne. Neostávalo teda nič iné, ako hľadať pomoc z celkom inej strany.

Kedy a za ako dlho sa utvorí pleseň na zateplenej fasáde

Tak sme si povedali, že oslovíme nejakých odborníkov, aby fasáda bola nielen čistá, ale aj ochránená. Napokon sme zvolili firmu A SERVIS LIPKA a jej skúsených zamestnancov. Aj to je dôvod, prečo by som sa o nej rada zmienila, pretože sme s ňou získal skvelú skúsenosť. Ponúkla nám totiž službu čistenia fasád, ktorá zahŕňa kompletný servis pri odstránení plesní, rias, húb, výkvetov a iných mikroorganizmov, a to z akéhokoľvek povrchu.

Základom ich úspechu bol a je špeciálny protiplesňový náter LSG. Jeho antimikrobiálne pôsobenie pritom je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak končí jej roztrhnutím.

Na povrchu chránenom náterom LSG tak nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky.

Spôsob ochrany a odstránenie plesní na fasádach

Touto interakciou potom dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih sa stena bunky fatálne trhá a končí. Vďaka tomu náter LSG trvalo chráni ošetrený povrch proti napadnutiu aj šíreniu rôznych druhov mikroorganizmov.

U buniek vyšších organizmov k tomuto popísanému javu nedochádza. Pôsobenie náteru nie je reaktívne, takže nehrozí zníženie aktivity v exponovaných miestach. Aplikované prípravky LSG neobsahujú toxické látky, prchavé polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nanočastice a ich efektivita je po celkovom zaschnutí okamžitá.

Ošetrené povrchy sú pri tom odolné voči dažďu, vlhkosti, UV žiareniu, väčšine dezinfekčných prostriedkov. Sú ľahko umývateľné a majú aj zvýšenú oteruvzdornosť. Prípravky navyše prísne sú ekologické s trvalou funkciou.

Aplikačná jednoduchosť, cena, ľahká údržba a široké spektrum možností použitia robí z prípravkov LSG moderné a efektívne riešenie v ochrane proti napadnutiu plesňami, baktériami, hubami alebo kvasinkami. S firmou A SERVIS LIPKA sme sa dohodli rýchlo a bez problémov. Aj preto vám ich služby radi odporúčame. Napokon, realizujú ich po celej Českej republike, na Slovensku, ale aj v Nemecku a v Rakúsku, čo hovorí jasnou rečou.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.