v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistá fasáda bez plesní? Náter LSG ju vráti do hry

Čistá fasáda bez plesní? Náter LSG ju vráti do hry 19 jún

Recenzie nepíšem často, ale tentoraz som sa rozhodla, že urobím výnimku. Mám totiž skvelú skúsenosť s upratovacou firmou A SERVIS LIPKA. Pracujem v školskej jedálni, kde mám na starosti prevádzku a administratívu. No a pred nejakým časom sme mali nemilé problémy s fasádou. Bola akási fľakatá, miestami už dosť špinavá a na pár miestach som dokonca objavila aj pleseň. Takže bolo načase s tým niečo urobiť.

Prečo sa takmer všade po 6 rokoch na zateplených fasádach objavujú čierne plesne

Snažili sme sa ju poriadne vyčistiť a ošetriť, ale bola to úplne zbytočná snaha. Všetky nakúpené čistiace prostriedky, ktoré sme použili boli takmer nanič. Takže sme sa zmierili s faktom, že ak chceme, aby mala fasáda zase reprezentatívny vzhľad, bola čistá a chránená, budeme musieť nechať vyčistiť dajakou profesionálou firmou.

Takže som sa na webe pustila ihneď do hľadania. No a pomerne rýchlo som našla aj kadejaké zaujímavé informácie, najmä o vzniku plesní na fasádach, čo bol aj môj zámer. Ak dnes môžem, rada by som sa s vami o niektoré podelila, lebo ako sa hovorí – jeden nikdy nevie, čo sa mu bude o zajtra hodiť.

Dosť ma prekvapil fakt, že na všetkých zateplených fasádach sa asi po 6 rokoch objavujú na severných a západných stranách mapy čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty a usadený prach. A väčšinou po desiatich rokoch sa pleseň ukáže prakticky každému. Čo je teda dosť neradostný výhľad. Ale ako sa hovorí, každá minca má dve strany. Na webe som totiž našla aj skvelé, moderné riešenie ako sa týchto plesní šikovne zbaviť.

Dezinfekcia a odstránenie plesne na fasáde

Tým riešením je upratovacia firma A SERVIS LIPKA. Na internete mala samé dobré referencie, a tak sme si povedali, že nebudeme hľadať nikoho ďalšieho a necháme si pleseň odstrániť práve od nich. Bola som rada, že nám ponúkli do pár dní termín, takže sme na pomoc nemuseli čakať príliš dlho.

Prišli podľa dohody – bez meškania – a obratom sa dali do roboty. Zamestnanci firmy najskôr naniesli na pleseň dezinfekčný prostriedok, aby fasádu vyčistili. Potom na ňu aplikovali protiplesňový náter LSG, ktorý sa dá použiť na všetky možné typy povrchov, napríklad na drevo, OSB dosky, ale aj keramické obklady a pod. Výhodou je, že funguje aj v interiéroch.

Takže ide o účinný prostriedok na odstránenie plesní, ktorý však spoľahlivo slúži aj ako prevencia. A preto sme si ho nechali naniesť na vnútorné steny, aby sme mali istotu, že v budúcnosti nás plesne neprekvapia aj tu. S protiplesňovým náterom LSG sme naozaj spokojní a môžeme ho jedine odporučiť, pretože pleseň zmizla a od tej doby sa neukázala.

Pokiaľ ide o odbornú likvidáciu plesní a ich dlhodobú prevenciu je služba firmy A SERVIS LIPKA tým najlepším riešením. Nakoniec, súhlasia s tým aj početní klienti po celej Českej republike alebo na Slovensku, ale tiež v Nemecku a v Rakúsku. A pre viac informácií sa kliknite na ich webstránky.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.