v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Umyť okná vo výške? Úloha pre odborníkov a kvalitnú technológiu

Umyť okná vo výške? Úloha pre odborníkov a kvalitnú technológiu 16 jún

V meste vlastním reštaurácii, ktorá má dve poschodia. Jedna stena je celá presklená. Stena sa nám dosť ťažko – zvnútra aj zvonku, keďže nemáme potrebnú techniku. Preto sme sa rozhodli, že si pozveme nejakú profesionálnu upratovaciu firmu, ktorá sa nám o presklenú stenu náležite postará. Na webe sme ich našli niekoľko, ale len jedna spĺňala naše požiadavky.

Čistenie presklených fasád, log, stien, priečelí v Košiciach

Bola to firma A SERVIS LIPKA, ktorá nás presvedčila nielen pozitívnymi recenziami od bývalých klientov, ale aj tým, čo sme našli na jej webových stránkach. Prečítali sme si, akým spôsobom sa o okná postarajú, ako ich umývajú a čistia. Rozhodli sme sa, že toto je riešenie, ktoré potrebujeme. A ešte to hlavné. Firma sa špecializuje na výškové umývanie okien.

Keď som do firmy volal, bol som milo prekvapený. Pani operátorka mi dohovorila termín presne na deň a hodinu, ktorá nám najviac vyhovovala. Keď v daný deň pracovníci A SERVIS-u prišli, mali všetku techniku ​​so sebou. Pre výškové umývanie okien používajú horolezeckú a speleologickú techniku, hydraulické ramená alebo vysokozdvižné plošiny.

Obával som sa, že nám firma pošle nejakých brigádnikov, ktorí si nebudú vo výškach neporadia. Našťastie nič také sa nestalo, pretože firma má len preškolených odborníov, ktorí sa vo svojej náročnej robote dokonale vyznajú. Všetci pracovníci pracovali starostlivo a rýchlo, nemárnili čas a venovali sa svojej práci naplno.

Najprv všetko dôkladne umyli, a to nielen sklenenú stenu a rámy, ale aj okná v reštaurácii a ich parapety. Ich technológia spočíva v starostlivom umytí čistým rozmyvákom a dôkladom zotretím sklenenej plochy pomocou stierky, ktorá s kvalitnou gumou. Táto gumená lišta tak zabráni tomu, aby sa okná nejako poškrabali.

Umývanie okien, výkladov a preskleníc plôch Košice

Potom chvíľku počkali, kým plocha uschla a začali s leštením. Leštili na sucho, len s pomocou bavlnené textílie. Tento posup označujú ako trik suchého leštenie. Oproti chemickému leštidli je fyzicky náročnejší, ale prináša podstatne lepšie výsledky. S bežnými leštiacimi prípravkami môžu na skle zostať nepekné šmuhy a otlačky, ale s touto overenou technikou sa nič také nestáva.

Aby sklenená stena rešturuácie i jej okná vydržali dlho krásne a lesk, naniesli na ich plochy nano impregnácia GSP čiže GlassProtect, ktorá je založená na princípe lotosového efektu. Na vodovzdornej nano vrstvou dochádza k zhlukovaniu vody a špiny do guľôčok a ich postupnému odvaľovaniu z povrchu, buď samospádom alebo prúdením vzduchu.

Impregnácia má schopnosť hydrofobizácie a olejofobizacie. Ošetrené sklo každého okna má vďaka nano impregnácii samočistiacu schopnosť. Okrem toho náter bráni uchyteniu plesní aj vodného kameňa, pričom vydrží až päť rokov. Firma A SERVIS LIPKA proste nemá chybu a my im touto cestou ďakujeme za skvele odvedenú prácu.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.