v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

S plesňami na stenách sa nevyjednáva. Náter LSG to urobí za vás

S plesňami na stenách sa nevyjednáva. Náter LSG to urobí za vás 16 jún

S čistením fasád môže byť vážne kríž. Zbaviť ich všetkej špiny, plesní a kadečoho iného, nie je nič jednoduché. Navyše tu platí aj trochu nečakaný fakt, že prakticky na všetkých zateplených fasádach sa asi po 6 rokoch objavujú na severných a západných stranách fľaky čiernych plesní, ktoré vyzerajú ako nečistoty a usadený prach.

Čistenie a dezinfekcia plesne

Hovorím z vlastnej skúsenosti, lebo nedávno sme mali problémy s fasádou nášho wellness centra. Bolo nám jasné, že nikto z nášho upratovacieho personálu si s tým neporadí. Bolo to na nich až príliš veľké, no hlavne odborné sústo. Takže sme sa rozhodli vyhľadať nejakých špecialistov, ktorí by sa do čistenia našej fasády pustili.

A mali sme šťastie, lebo sme narazili na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA. Vďaka ich profesionálnej práci máme dnes steny v úplnom poriadku. A musím tiež dodať, že aj vďaka ich úžasnému náteru LSG. Je to taký malý, ale dokonale učinný zázrak. Antimikrobiálne pôsobenie tohoto protiplesňového náteru totiž vychádza z princípu zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu.

aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobuje lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak napokon vyvolá roztrhnutie bunky. Na povrchu chránenom náterom LSG tak nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Dôležité pritom je, že pre bunky vyšších organizmov je LSG úplne bezpečný.

Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu vytvára s iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Touto interakciou dochádza k oslabeniu bunkovej steny mikroorganizmu vnútrobunkový tlak ju nakoniec zničí. Vďaka tomu náter LSG trvalo chráni ošetrený povrch proti napadnutiu najrôznejšími druhmi mikroorganizmov.

Ako efektívne odstrániť plesne a zabrániť ich rastu

Pôsobenie náteru zároveň nie je reaktívne, takže nedochádza k žiadnemu zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Prípravky LSG pritom neobsahujú toxické látky, prchavé polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nanočastice a ich efektivita je po zaschnutí okamžitá.

Ošetrené povrchy odolné proti dažďu, vlhkosti, UV žiareniu, väčšine dezinfekčných prostriedkov. Dajú sa ľahko umývať a majú tiež zvýšenú mieru oteruvzdornosti. Samozrejmosťou tiež je, že tieto protiplesňové prípravky dokonale ekologické.

Aplikačná jednoduchosť, zaujímavá cena, ľahká údržba a široké spektrum možností použitia robia z prípravkov LSG moderné a efektívne riešenie v ochrane proti napadnutiu plesňami, baktériami, hubami alebo kvasinkami. A SERVIS LIPKA okrem toho vykonáva aj čistenie podláh a kobercov, umývanie okien, výkladov alebo odstraňovanie graffiti. No a svoje služby realizuje je po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku aj v Rakúsku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.