v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Prečo sa trápiť s oknami, keď máte pomoc nablízku?

Prečo sa trápiť s oknami, keď máte pomoc nablízku? 15 jún

Bývame kúsok od mesta, na statku, ktorý sme po kúpili po Novembri. Sme najmä blízko prírode, čo bolo našim cieľom od začiatku. Les máme za humnami, ešte bližšie je rybník a v okolí sú krásne lúky. Tento dedinský život človeka priam nakopne, aby začal chovať nejaké zvieratá. My sme sa v našich začiatkoch rozhodli pre dve kozy a kŕdeľ sliepok. No a o niečo neskôr k nim pribudli holúbkovia.

Ako kvalitne a rýchlo umyť okná

Holubárstvo je prastarou činnosťou, ktorú chceme aj my udržiavať pri živote. Holub je pre väčšinu obyvateľov miest spojený s kŕdľom vtákov v historických centrách, ktoré znečisťujú všetko, kam si sadnú. Chov holubov je však aj hobby tisícov ľudí a ich holuby majú s tými mestskými spoločné len druhové meno. Na dedine, kde som vyrastala, bol kedysi holubník v každom druhom dome.

Naša rodina sa rozhodla pre chov holubov poštových. Všetko ale svoje pre a proti. Preto sme sa museli zmieriť s tým, že budeme mať okolo domu viac neporiadku než naši susedia chalupári, ktorí si sem zájdu na víkend oddýchnuť od mestského zhonu. Ale stojí nám to za to. Môj ohľaduplný manžel sa preto rozhodol, že ma nenechá od rána do večera okrem vlastného podnikania lietať len okolo zvierat, domu a našich hladných krkov.

Na niektoré činnosti sme si tak – celkom cielene – najali odbornú pomoc. Hádam najviac oceňujem pomoc s umývaním okien. Po pravde, tú prácu príliš v láske nemám, ak ich musím semtam čistiť aj od početných holubých pozdravov. Umývanie všetkých okien nám preto pravidelne realizuje upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorú nám pred časom nadšene odporučili naši priatelia.

Umývanie a čistenie vykladcov a okien v Piešťanoch

Firma A SERVIS LIPKA pri umývaní okien používa kvalitné pomôcky a nástroje. Napríklad oceňujem, že hneď na začiatku práce poctivo a kvalitne umyjú aj rámy. Potom profesionálne, vlastnoručne pripraveným saponátovým roztokom umyjú a odstránia výkaly, resp. odmastia sklá. Keď poctivo umyté okno a presklené plochy preschnú, tak ich na záver vyleštia len čistou a suchú bavlnenou látkou.

Dodržiavaním tohto jednoduchého technologického postupu, tak okná vyzerajú dlhý čas krásne čisté. V zásade ide o to, že vlastne nepoužívajú žiadne leštidlá, okeny alebo podobné chemické „vymoženosti. Týmto jednoduchým a poctivým trikomleštenia okien na sucho, sú tak stopercentne čisté. Ak sa začnú znovu a postupne znečisťovať, ide o súvislú vrstvu a znečistenie nie je tak viditeľné.

Aj keď už na sucho vyleštené okná čiastočne špinavé, máte pocit, že sú ešte stále čisté. Ak sa totiž použije leštidlo, budú po čase na oknách vidieť všetky šmuhy a ťahy spojené s leštením. Vďaka týmto poznatkom od profíkov som zas o kúsok múdrejšia, ale rozhodne sa do čistenia okien nebudem púšťať sama, veď mám vedľa seba skvelú pomoc firmy A SERVIS LIPKA.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.