v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Okná po rekonštrukcii budovy prebrali k životu skúsení profesionáli

Okná po rekonštrukcii budovy prebrali k životu skúsení profesionáli 15 jún

Keď som hľadal nové priestory pre firmu, chcel som niečo na úrovni. Niektoré priestory boli síce pekné, ale väčšinou na zlom mieste. Nakoniec som sa po dlhom rozmýšľania a hľadaní rozhodol, že zostaneme v rovnakej budove, ale vďaka rozsiahlej rekonštrukcii ju premeníme.

Čistenie a umývanie sklenených priečelí, fasád, stien, výkladov, log v centrách

Priestory bolo potrebné upraviť tak, aby viac vyhovovali zamestnancom aj načšim klientom. Keď bolo všetko hotové, mal som síce veľkú radosť, ale zároveň bolo treba vyriešiť ďalší problém. Stavebná firma na poriadok okolo seba príliš nedbala, takže to odniesli najmä okná a sklenené časti interiéru. Všade bola vrstva prachu, rôzne fľaky, škvrny a šmuhy. Musel som si teda najať inú firmu, ktorá by dala všetko do poriadku.

Na internete som pritom natrafil na firmu A SERVIS LIPKA, ktorá ma zaujala množstvom kladných ohlasov a recenzií. Keď som im zavolal, pani bola veľmi príjemná a ústretová, takže všetko išlo ako o masle. Dohodli sme si čas, deň, predbežnú kalkuláciu, detaily. V tom smere som mal z chovania firmy skutočne skvelý dojem.

Neobjednal som ju však len pre ich dobré recenzie. Firma – okrem iného – ponúkala aj výškové umývanie okien, čo sme potrebovali asi najviac. Jedna stena budovy je viac ako z polovice presklená. Pochopiteľne, že som nechcel oslovovať neskúsenú partiu, ktorá toho veľa nevie, prípadne ešte viac pokazí.

Tím, ktorý ku nám prišiel však bol absolútne profesionálny. Dokonale preškolení špecialisti aj v oblasti prác vo výškach. Naviac, všetko potrebné mali so sebou. Najprv okná dôkladne umyli, pričom nevynechali ani rámy a parapety. Ich technológia spočíva v starostlivom umytí rozmyvákom a následným zotretím sklenenej plochy pomocou stierky s kvalitnou gumou. Stierka je veľmi šetrná a vďaka gumenej lište chráni sklo pred poškriabaním.

Umývanie okien, zimných záhrad, presklených pergol Žiar nad Hronom

Keď okná dokonale uschli, mohli začať s ich leštením. Tím pracovníkom ma celkom prekvapil, pretože nepostupoval tak, ako by som čakal. Nemali totiž po ruke žiadne leštiace prípravky. Tie nie sú – podľa ich slov – pre leštenie okien celkom nevhodné, pretože sa po nich objavujú na čistom skle šmuhy, ktoré nevyzerajú pekne.

Namiesto týchto prípravkov používajú len čistú bavlnenú textíliu, ktorá dokonale vyleští akékoľvek okno. Je pravdou, že tento spôsob leštenia je fyzicky náročnejší, ale tzv. trik suchého leštenia prináša skvelé a dlhodobé výsledky.

Dôkazom boli naše okná, ktoré sa vo finále leskli ako nové. Zmizli všetky škvrny, stopy po sadre, prach, otlačky prstov, nečistoty. Aj keď som si myslel, že im takáto práca zaberie celý deň, boli hotoví o niekoľko hodín, keďže profesionalita je aj o skúsenostiach a delení času. Firma A SERVIS LIPKA stojí podľa môjho názoru na absolútnej špičke. Ak bude naša firma v budúcnosti odkázaná na podobné služby, viem na koho sa s dôverou obrátime.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.