v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Ošetrovanie okien na historickej budove sme prenechali odborníkom

Ošetrovanie okien na historickej budove sme prenechali odborníkom 14 jún
Keď som so svojimi kamarátmi a spoločníkmi vytvorili umelecký projekt, bolo treba naše aktivity presunúť na jednu adresu. Mali sme šťastie, že sme získali do prenájmu časť nádhernej historickej budovy takmer v centre Nitry. Bolo teda celkom prirodzené, že sme sa toto architektonické dielo snažili udržiavať čo v najlepšej kondícii. Súčasťou tejto snahy neboli iba drobné stavebné opravy, ale aj bežná údržba vnútorných i vonkajších priestranstiev.

Umývanie výkladov a čistenie preskleného priečelia

Spočiatku sme sa o to snažili svojpomocne, pretože sme mali hlboko do vrecka. Po necelom roku driny sme usúdili, že takto to nejde donekonečna. Prenajaté priestory boli totiž pomerne rozsiahle. Preto sme sa rozhodli, že budeme hľadať šikovných ľudí, ktorí nám aspoňtým najťažším pomôžu. Najskôr sme teda mali v pláne, že nájdeme umývača okien.


To bola činnosť, ktorú sme v láske nemali, pretože okná boli členené, plné sklenených tabuliek, a tie sa dali umývať naozaj ťažk, vlastne len systémom – sklo za sklom. Žiadna stierka ani rozmývák sa použiť nedali. Po nejakom čase hľadania na webe a po známych sme sa dostali k upratovacej firme A SERVIS LIPKA, ktorá si dokáže poradiť aj s tak nádhernými, ale celkom nepraktickými drevenými oknami.

Veľkou výhodou pracovníkov firmy je skúsenosť s umývaním takto zložitých okien. Navyše sú dokonale vyškolení na prácu vo výškach, takže spĺňajú certifikáciu danú príslušnou vyhláškou. Napríklad pre ľahko dostupné miesta používajú teleskopické tyče s maximálnou dĺžkou deväť metrov. Potom už nastupia rebríky, prípadne iné vybavenie na výškové práce. Vždy svoju prácu vykonávajú čo najrýchlejšie, no pritom účelne a starostlivo.

Umývanie okien v Nitre

Profesionálny tím odborných pracovníkov postupuje ohľaduplne aj k okoliu a svojím precíznym prístupom tak eliminuje akúkoľvek možnosť poškodenia majetku, čo je napríklad v našom prípade veľmi dôležitá požiadavka. V minulosti sme na ohľaduplnú a citlivú realizáciu upratovacích prác narážali len zriedka.

Preto si spoluprácu s firmou A SERVIS LIPKA mimoriadne ceníme. Ich prednosťou je nepochybne ochota maximálne vyjsť klientovi v ústrety. Preto je vďaka nim možné umývyť okná celoročne, ktorýkoľvek deň v týždni, a navyše i zvolená denná doba môže byť. Tieto fakty ovplyvní len veľká nepriazeň počasia alebo tma.

Prednosťou firmy je tiež skutočnosť, že pri leštení nepoužívajú žiadne leštiace prostriedky. Spoliehajú sa len na kvalitné, dobre savé bavlnené tkaniny a svoju trpezlivosť a usilovnosť. Týmto spôsobom síce leštenie zaberie o niečo dlhší čas, ale na druhú stranu sú okná perfektne čisté, bez jedinej šmuhy alebo ťahu po leštení.

Po nanesení špeciálnej nano impregnácie, ktorú taktiež využívame, netreba okná čistiť tak často. Nano prípravok totiž nečistoty výborne odpudzuje. Ide o teda o skvelý doplnok ich odbornej služby, ktorý veľmi vítame. Aj preto radi firmu A SERVIS LIPKA odporúčame. Už dnes sa tešíme sa na ďalšiu spoluprácu, a to aj v iných oblastiach ich služieb.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.