v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie zbaví podlahy nečistôt a nás starostí

Strojové čistenie zbaví podlahy nečistôt a nás starostí 13 jún

V upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame niekoľko upratovacích služieb a v tomto článku by sme vás chceli informovať o strojovom čistení podláh. Na čistenie používame kotúčový stroj, ktorý zabezpečí detailné a hĺbkové vyčistenie. Pri tejto komplexnej činnosti postupujeme nasledujúcim spôsobom.

Voskovanie, impregnácia linolea a vinylových podláh

Každú podlahu najprv kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Po kladnom vykartáčovaní nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti výkonným vysávačom, na ktorom býva napojená pružná hubica s gumovými lištami. Potom celú podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizovali zvyšky chemického roztoku a plochu necháme voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pri tejto činnosti využívame je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Veľmi dôležitým krokm tejto metódy je zakonzervovanie čistej podlahy ochranným voskom. Voskovanie podláh sa hodí na povrch z linolea, marmolea, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh.

aka takémuto voskovaniu podlah nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, priočm získava potrebný protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže výrazne zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk pritom na podlahy nanášame v dvoch až troch vrstvách. Vzniká tak jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám, aby sa dostali hlboko do štruktúry podlahy a nepoškodili ju.

Čistenie dlažby, betónových a priemyselných podláh

Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk. Tento fakt naši odborní pracovníci veľmi dobre poznajú a vždy volia vosk, ktorý sa hodí na daný typ podlahy. Na voskovanie podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania priamo závisí od umiestnenia a namáhania konkrétnej podlahy. Na podlahy používame najmä prevažne pololeské a matné vosky.

Voskovanie odporúčame každému zákazníkovi, pretože po strojovom čistení býva jeho význam skutočne dôležitý. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej a poškodenej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú sa dá zaobstarať nová podlaha. Voskovanie teda odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou voskupolyméru tiež je, že na podlahách nevidno stopy po chodidlách, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa lepšie udržuje.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podlahy v domácnosti, ktorá si nevedela poradiť s odstránením fľakov po čiernej farbe na vlasy. Bolo len pochopiteľné, že takéto agresívne škvrny nemohli odstrániť pomocou bežných komerčných prípravkov. Takže sa obrátili na nás a my sa už o všetko postarali. Teší nás, že s našou prácou boli veľmi spokojní a pridali sa ku klientom po celej Českej republike, na Slovensku, ale aj v Nemecku a v Rakúsku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.