v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojová metóda – čistá radosť z čistej podlahy

Strojová metóda – čistá radosť z čistej podlahy 13 jún

Vyčistiť podlahu je niekedy veľmi náročná úloha. Dvojnásobne to platí napríklad vtedy, ak ju znečistíte horúcou višňovou marmeládou. Presne takýto problém riešili aj naši poslední klienti. Kontaktovali preto našu spoločnosť A SERVIS LIPKA a požiadali o pomoc. Podľa ich slov sa snažili podlahu vyčistiť, ale s výsledkom nie sú vonkoncom spokojní. Našli nás na webe a usúdili, že najlepšie bude osloviť odborníkov.

Čistenie podláh do hĺbky

Pri čistení podláh teda postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšok chemického roztoku. Následne ju necháme voľne doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý využívame, je jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a priamym prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, používame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, ako aj betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovým umývaním je veľmi dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom, teda tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh je výhodné pre linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, pričom získava aj potrebný protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha zlepší celkový dojem z interiéru.

Impregnace a voskování marmolea, linolea

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý bráni nečistotám prenikať hlboko do štruktúry podlahy a poškodzovať ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborníci vždy zvolia vyhovujúce riešenie, presne podľa konkrétnej podlahy. Na voskovanie podláh tak používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení.

Frekvencia voskovania závisí na umiestnení a namáhaní danej podlahy. Využívame najmä pololeský a matný vosk, ktoré sa v praxi veľmi osvedčili. Zanedbať voskovanie podlahy sa nikdy nevypláca. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej a poškodenej podlahy sa totiž môže vyšplhať k čiastke za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú.

Voskovanie podlahy preto vo firme A SERVIS LIPKA odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou moderného vosku, teda polyméru tiež je, že na podlahách nevidieť stopy po chodidlách, povrch ostáva dlho bezpečný a podlaha sa oveľa lepšie udržiava. A práve otázka ľahšej údržby predstavuje výhodu, ktorá šetrí nielen čas majiteľa, ale aj jeho financie, keďže podlahe netreba venovať až takú pozornosť.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.