v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Len strojové čistenie si rozumie s každou podlaho

Len strojové čistenie si rozumie s každou podlaho 13 jún
Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA ponúka širokú škálu upratovacích služieb, medzi ktoré patrí čistenie kobercov a podláh, odstraňovanie plesní a graffiti, či umývanie okien a výkladov. Dnes by sme sa chceli viac zamerať na tému čistenia podláh, ktoré rovnako ako čistenie kobercov realizujeme strojovou metódou, aj keď sa postup čistenia trochu líši.

Čistenie a impegnácia epoxidových, priemyselných podláh

Jedným z problémov je, že si drvivá väčšina ľudí myslí, že v porovnaní s kobercami nie je s podlahami takmer žiadna robota. Čo je samozrejme falošný mýtus. Jednou z najhorších vecí, ktoré môžete pre svoju podlahu urobiť, je vziať do rúk hrubú, ostrú kefu a nekvalitnú chémiu. Veľmi ľahko ju tak poškodíte. Naša spoločnosť k úspešnému strojovému čistenie podláh používa špeciálny a vysokoúčinný kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie.

Postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Vo väčšine prípadov pracujeme so šetrnou zásaditou chémiou. Ak však ide o čistenie podláh v priestoroch, kde prebiehali stavebné práce, či rekonštrukcie a povrch bol znečistený cementom a pod., siahame po kyslej čistiacej chémii.

Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšok chemického roztoku a necháme ju voľne doschnúť.

Voskovanie linolea, marmolea a vynilových podláh

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je v súčasnosti jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Je navyše veľmi šetrný, takže sa nemusíte obávať, že by došlo k poškodeniu alebo poškriabaniu povrchu. Po vyčistení podlahy býva veľmi dobré, ak sa podlaha zakonzevuje voskom.

Túto službu nielen ponúkame, ale odporúčame všetkým našim zákazníkom. Voskovanie totiž zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu ošetrenej podlahy. Na podlahy aplikujeme prevažne pololesklý a matný vosk, ktoré sa dlhodobo osvedčili a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk sa na podlahu nanáša dvakrát až trikrát, aby sa tak vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe prepožičia pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt.

Na konzervovanie podláh používame len kvalitné nemecké vosky značky PKD. Medzi výhody týchto polymérov patrí napríklad oceňovaný fakt, že na podlahách toľko nevidno stopy po bosých nohách, povrch je bezpečný a podlaha sa oveľa lepšie udržuje. Okrem toho vrstva ochranného vosku výrazne predĺžuje aj životnosť podlahy. Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v známej pekárni. Jej majitelia sa ich síce snažili vyčistiť sami, ale keďže sa im dlho nedarilo, obrátili na nás. No a naši odborníci sa už o všetko veľmi radi postarali.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.