v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dve slová na dokonale čistú podlahu: strojové čistenie

Dve slová na dokonale čistú podlahu: strojové čistenie 13 jún

U nás doma sa marmelády nikdy nekupovali. Vždy sme si ich robili sami. Nedávno sme sa preto venovali višniam, ktoré naša rodina zbožňuje. Všetko potrebné sme zhromaždili v kuchyni a dali sa do toho. Žiaľ, veci sa nám počas práce poriadne zamotali a hrniec s marmeládou skončil na podlahe. Slová, ktoré vzápätí zazneli zverejňovať nebudem, ale marmeláda sa z podlahy sa čistila viac ako zle.

Hĺbkové čistenie podláh

Samozrejme, že škáry v podlahe boli plné sladkej dobroty, takže všetko sa lepilo a dlážka vyzerala hrozne. Tak sme sa po márnom boji s manželkou dohodli, že bude asi najlepšie, keď si na to najmeme nejakú skúsenú upratovaciu firmu. Tak, či onak, podlaha ešte nebola nikdy hĺbkovo a odborne vyčistená, a teda bol navyšší čas. Koniec-koncov, namáhaná podlaha v kuchyni si poriadnu starostlivosť zaslúži aj bez rozliatej marmelády.

Pátral som teda v internetových vyhľadávačoch a diskusiách po firmách, ktoré by sa tejto roboty zhostili a zabezpečili kvalitné vyčistenie našej dlážky. Na výbere som dal naozaj záležať. Prečítal som aj veľké množstvo recenzií, aby sme mali istotu, že to nebudú vyhodené peniaze. Napokon sme sa rozhodli pre spoločnosť A SERVIS LIPKA, keďže mala vynikajúce referencie. Obratom som ich teda oslovil a požiadal o najbližší termín.

Boli sme milo prekvapení, pretože mohli prísť za pár dní, čo nás potešilo. A ako pritom postupovali? Podlahu najskôr kvalitne vydrhli pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčova, nasledovalo odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom bola napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyli čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšný chemický roztoku. Nakoniec ju nechali voľne doschnúť.

Voskovanie a impregnácia linolea

Od pracovníkov A SERVIS-u sme sa dozvedeli, že ich čistiaci kotúčový stroj je jediným zariadením, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Toto zariadenie s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, využívajú na hĺbkové čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, ako aj betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Už na prvý pohľad bolo na týchto profíkoch vidieť, že sú riadne preškolení a skúsení, takže práca im šla od ruky. Pri čistení využívajú len kvalitné prípravky a pomôcky, čo prispieva k vysokej kvalite výsledku. Tesne pred záverom nám povedali, že by sme si mali dať podlahu v kuchyni zakonzervovať voskom, lebo sa bude lepšie udržiavať a ostane dlhšie čistá.

Radi sme s ich návrhom súhlasili a dodnes sme s výsledkom ich odbornej práce veľmi, veľmi spokojní. Takže, ak hľadáte niekoho na kvalitné a profesionálne vyčistenie podláh, vrele vám odporúčame práve túto firmu. Pre viac informácií sa pozrite aj ich web stránky.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.