v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Dlhší život vašej podlahe? Strojové čistenie to dokáže!

Dlhší život vašej podlahe? Strojové čistenie to dokáže! 13 jún
V našej upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad služieb. Jednou z nich je aj čistenie podláh. Medzi naše poslednékazky patrilo čistenie podláh v okresnej galérii. Ich upratovací tím si so silne znečistenými podlahami vo foyer už dlhšie nevedel rady. Bežné metódy tu skrátka nepostačovali, takže sa obrátili priamo na nás.

Predĺžite životnosť Vašich podláh voskovaním a impregnáciou

Pri čistení tak postupujeme nasledovne. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčovaný, príde na rad odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšok chemického roztoku a plochu necháme doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý denne využívame je jediným zariadením, ktoré dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento špeciálny stroj hou 50 kilogramov s prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, využívame na čistenie viacerých typov podláh.

Ni pracovníci sú riadne preškolenými profesionálmi, ktorí pri svojej práci používajú len kvalitné prípravky a pomôcky. Aj podlahy si totiž zasluhujú poriadnu starostlivosť. Bohužiaľ, mnoho ľudí si stále myslí, že keď je s podlahami podstatne o kus menej práce ako s kobercami, netreba sa o ne primerane starať.

Hĺbkové čistenie a ochrana podláh

Platí ale pravý opak. Podlahy bez dostatočnej starostlivosti začnú veľmi skoro vyzerať opotrebovane a strácajú pôvodnú farbu. Na druhej strane, pri ich čistení treba používať šetrné prípravky, aby nedošlo k poškodeniu povrchu. To najhoršie, čo ale môže majiteľ urobiť, je začať podlahu čistiť obyčajnou hrubou kefou.

I pri strojovom čistení je nevyhnuté používať kvalitnú a šetrnú čistiacu chémiu. Pre životnosť podlahy býva dôležité, aby čistiaca chémia plnila požadovaný cieľ. Naša upratovacia firma A SERVIS na hĺbkové čistenie podláh používa najmä zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch používame i kyslé prípravky, ale to len pri čistení podláh po stavebných činnostiach a pod.

Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane však výborne odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Na čistenie iných povrchov ju ale používať nemožno. Vyslovene rizikové sú v tomto smere pokusy čistiť kyslou chémiou prírodné a kamenné podlahy.

Našim zákazníkom po každom strojvom čistení doporučujeme, aby si nechali vyčistenú podlahu zakonzervovať nanesením tzv. fluatačného náteru, čiže vrstvou priemyselného polyméru. Odborné navoskovanie tak zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu ošetreného povrchu. Pre viac informácií si pozrite aj naše web stránky.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.