v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Stroj zvládne viac ako my

Stroj zvládne viac ako my 12 jún

Snáď každý túži po krásne čistej podlahe, o ktorú by sa zároveň musel čo najmenej starať. Aj preto sa čistením podláh zaoberáme v našej profesionálnej upratovacej firme A SERVIS LIPKA. Čistenie realizujeme len pomocou overenej strojovej metódy a používame pri ňom spoľahlivý jednokotúčový stroj, ktorý zabezpečuje detailné a hĺbkové vyčistenie.

Pri čistení podláh celkom určite

Postupujeme nasledujúcim spôsobom. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou účinnej čistiacej chémie. Keď je povrch dôkladne vykartáčova, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak neutralizovala zvyšky chemického roztoku. Následne ju necháme voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je aktuálne jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Zariadenie s hmotnosťou 50 kg a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, používame na čistenie mnohých druhov podláh. Patria k nim najmä dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, ako aj betónové, liate alebo kameninové podlahy.

Po dôkladnom vyčistení podlahy strojovou metódou je dôležité povrch ošetriť polymérovým voskom, čiže tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh sa odporúča na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj dlhšie vydrží a získa tiež protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru.

Polymérový vosk nanášame v dvoch až troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám prenikať hlboko do štruktúry podlahy a poškodzovať ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborní pracovníci zvolí vždy to najlepšie riešenie. Najviac sa pritom siaha po voskoch s pololeským alebo matným vzhľadom.

Zanedbávanie voskovania sa nevypláca. Kompletná rekonštrukcia poškodenej alebo zanedbanej podlahy totiž môže dosahovať čiastky, za ktoré by ste si zaobstarali aj podlahu novú. Voskovanie preto odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku, teda polyméru je, že na podlahách nevidieť stopy po chodidlách, povrch ostáva bezpečný a vďaka nemu podlaha oveľa lepšie udržuje.

Ďalšou veľkou výhodou polyméru je, že dokáže výrazne predĺžiť životnosť každej ošetrenej podlahy. Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podlahy v školskej knižnici istej univerzity. Vedenie knižnice bolo s našou prácou natoľko spokojné, že dnes naše služby využívapravidelne ako strojové čistenie podláh a vokovanie linolea. Pridala sa tak ku stovkám klientov nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku alebo v Rakúsku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.