v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

S podlahou sa netrápte. Kvalitné čistenie je len strojové čistenie

S podlahou sa netrápte. Kvalitné čistenie je len strojové čistenie 12 jún

V našej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad služieb a jednou z nich je aj čistenie podláh. A práve nemu sa chceme dnes v tomto článku venovať. K úspešnému strojovému čisteniu podláh používame jednokotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme nasledujúcim spôsobom.

Čistenie betónových a liatych podláh do hĺbky

Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Ručíme za to, že naši pracovníci sú riadne preškolení profesionáli, ktorí pre svoju prácu používajú len tie najkvalitnejšie prípravky a pomôcky.

Obecne panuje predstava, že podlahy sa udržiavajú jednoduchšie ako koberce. To, však neznamená, že sa im netreba venovať. Aj podlahy, ktorým chýba dostatok starostlivosti začnú čoskoro vyzerať zanedbane a strácajú svoju pôvodné vlastnosti. Pri ich čistení preto treba využívať veľmi šetrné prípravky, aby sa ich povrch nepoškodil.

Naša upratovacia firma používa k hĺbkovému čisteniu podláh vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch siahame aj po kyslých prípravkoch, ale vtedy ide len o čistenie podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách. Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna.

Chemická hydrofóbna impregnácia povrchov podláh

Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Našim zákazníkom odporúčame, aby si nechali vyčistenú podlahu vždy zakonzervovať nanesením tzv. fluatačného náteru.

Ide o odborné nanesenie priemyselného polyméru, teda voskovanie podlahy. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že nedôjde k hlbšiemu znečisteniu drevenej podlahy. Na podlahu naša firma aplikuje prevažne pololesklý vosk, ktorý je dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk sa do podlahy votrie aspoň dva, až trikrát, tak aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu, protišmykový efekt.

Našou nedávnou zákazkou bolo čistenie podlahy v predajni s matracmi a posteľnou bielizňou. Majiteľka si s podlahami poradiť nevedela, takže sa obrátila na nás. Pre našich zamestnancov išlo síce o bežnú objednávku, ale realizovanú tak ako vždy – so špičkovou kvalitou. Sme veľmi radi, že s našou prácou bola pani spokojná. Dnes preto jej predajňa patrí k dlhému radu našich spokojných zákazníkov nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Nemecku alebo v Rakúsku.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.