v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Meniť podlahu? A načo, veď vďaka strojovému čistenia môže byť ako nová

Meniť podlahu? A načo, veď vďaka strojovému čistenia môže byť ako nová 12 jún

V našej upratovacej firme A SERVIS LIPKA ponúkame celý rad upratovacích služieb, medzi ktoré patrí aj strojové čistenie podláh. A práve o ňom by sme vám dnes chceli povedať niekoľko zaujímavých informácií. Napokon, vedieť ako pri našej odbornej práci postupujeme, nemusí byť práve na zahodenie.

Revitalizácia podláh strojným čistením

Aby sme pri čistení podláh dosiahli vždy maximálny účinok, používame jednokotúčový stroj, ktorý zabepečuje detailné a hĺbkové vyčistenie. Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami.

Potom podlahute raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme voľne doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je dnes jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Toto zariadenie s hmotnosťou 50 kg a priamym prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, využívame na čistenie podláh ako sú napr. dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové, liate alebo kameninové podlahy.

Všetci naši pracovníci sú samozrejme riadne vyškolení, takže ide o skúsených profesionálov, ktorí pri svojej práci používajú len tie najkvalitnejšie prípravky a pomôcky. Brigádnikov u nás vo firme zásadne nezamestnávame. Pre strojové čistenie podláh je teda mimoriadne dôležité používať špičkovú, ale pritom šetrnú čistiacu chémiu. Inak sa požadovaný cieľ splniť nedá.

Naša upratovacia spoločnosť k hĺbkovému čisteniu podláh používa vo väčšine prípadov len zásaditú chémiu. Pri niektorých objednávkach môže ísť aj o kyslé chemické prípravky, ale vtedy sa venujeme čisteniu podláh po náročných stavebných činnostiach alebo komplexných rekonštrukciách. Kyslá chémia je totiž zo svojej podstaty veľmi agresívna.

Ochrana podláh vosky a impregnácií

Na druhej strane však dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pri iných povrchoch kyslú chémiu teda použiť nemožno. Zásadne sa s ňou napríklad nedá pracovať pri čistení podláh z prírodných a kamenných podláh. Takéto povrchy by totiž nevratne poškodila.

Našou ostatnou zákazkou bolo čistenie podláhistej lekárni, kde si s ich stavom sami poradiť nedokázali. Podlahy sa nám podarilo bez väčších problémov dokonale vyčistiť a následne sme ich zakonzervovali kvalitným voskom, čo po každom hĺbkovom čistení aj odporúčame.

V našej firme A SERVIS LIPKA však svojim zákazníkom ponúkame aj rad iných odborných služieb. Napríklad odstraňovanie starého vosku, teda polyméru z podlahy a nanesenie novej ochrannej ​​vrstvy, strojové hĺbkové čistenie kobercov, príp. nábytkového čalúnenia. Ak teda hľadáte aj takéto služby, stačí nás len osloviť a my sa už o všetko potrebné postaráme.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.