v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie podlahy je celkom ľahké. Stačí osloviť profíkov

Čistenie podlahy je celkom ľahké. Stačí osloviť profíkov 12 jún

Starám sa o prevádzku klenotníctva a v poslednej dobe som mal dojem, že podlaha začína byť vo veľmi zlom stave. Máme síce v našom areáli upratovací personál, ale asi to nestačilo. Tak som si povedala, že ju necháme vyčistiť nejakou upratovacou firmou. Predsa len disponujú lepšími technickými prostriedkami, resp. chémiou, ktorá nie je v bežných obchodoch dostupná. Ale so žiadnou som nemala skúsenosti, tak som sa vypytovala známych.

Ako úspešne vyčistiť podlahu do hĺbky

No a jeden známy mi odporučil upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s ktorou má vraj len tie najlepšie skúsenosti. Bola to pravda, lebo aj my sme s ich prácou nadmieru spokojní. Táto upratovacia spoločnosť používa na hĺbkové čistenie vždy zásaditú chémiu. V niektorých prípadoch síce pracujú aj s kyslými prípavkami, no vtedy ide o čistenie podláh po stavebných činnostiach a rekonštrukciách.

Kyslá chémia je totiž veľmi agresívna. Na druhej strane, ale dokonale odstráni z povrchu podláh všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov. Pri iných povrchoch sa teda použiť nedá. Jej nasadenie je však celkom vylúčené v prípade prírodných a kamenných podláh, pretože by ich nevratne zničila.

Pracovníci A SERVIS-u nám tiež odporučili, aby sme si našu vyčistenú podlahu nechali zakonzervovať nanesením tzv. fluatácie, teda aplikovaním priemyselného polyméru. Skrátka, nechali ju kvalitne navoskovať. Týmto spôsobom tak nedôjde k hlbšiemu znečisteniu ošetrenej podlahy. Firma v tomto smere využíva najmä pololesklý alebo matný vosk. V praxi sa skvele osvedčili a sú s ním výborné skúsenosti.

Chráňte vyčistenú podlahu impregnáciou a vosky

Vosk sa do podlahy votrie dva, až trikrát, takže sa vytvorí kompaktná vrstva, ktorá podlahe zabezpečí pružnosť, elasticitu a protišmykový efekt. Používajú sac len kvalitné nemecké vosky PKD, teda odolné polyméry s dobrou životnosťou. Treba tiež zdôrazniť, že tieto polyméry majú celý rad výhod. Napríklad nevidno stopy po chodidlách, povrch sa nešmýka a podlaha sa lepšie udržuje. Navyše sa výrazne predĺži aj životnosť podlahy.

Touto cestou by som chcela odborné služby tejto spoločnosti odporučiť, pretože sme boli s nimi spokojní vo všetkých smeroch. Ich zamestnanci boli milí a ochotní, čo sa dnes tak často nevidí. Skutočne teda ide o veľmi kvalitnú firmou s dokonale preškolenými a ústretovými zamestnancami, ku ktorej sa budeme vždy radi vracať.

A ešte niečo. Upratovacia firma A SERVIS LIPKA ponúka i celý rad ďalších upratovacích a čistiacich služieb. Takže, keď budeme opäť niečo podobné potrebovať, určite sa obrátime práve na nich. Nejestvuje totiž ani ten najmenší dôvod pochybovať, že aj ich ostatné služby nebudú rovnako kvalitné ako práve strojové čistenie podláh. Pre viac informácií sa kliknite na ich web stránky, kde sa dozviete všetko, čo vás zaujíma.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.