v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čistenie podlahy by malo byť vecou stroja a skúseného odborníka

Čistenie podlahy by malo byť vecou stroja a skúseného odborníka 12 jún

Podlahy – rovanko ako koberce – si zasluhujú kvalitnú starostlivosť. Pri oboch platí, že tým najlepším riešením býva využitie špičkových technológií. Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA sa zameriava na strojové čistenie podláh, pri ktorom využívame jednokotúčový stroj. Práve jeho nasadenie zabezpečuje detailné a hĺbkové vyčistenie každého typu podlahy.

Kto by nechcel žiarivo čistú podlahu

Podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Akonáhle bol povrch dôkladne vykartáčovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysokovýkonným vysávačom, na ktorom býva napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz umyjeme čistou vodou, aby sa tak zneutralizoval zvyšok chemického roztoku a necháme voľne doschnúť.

Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy. Tento stroj s hmotnosťou 50 kilogramov a prítlakom na kotúč s priemerom 45 cm, používame na čistenie dlažieb, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových, liatych alebo kameninových podláh.

Naposledy sme čistili podlahy v jednom klenotníctve, kde už neboli so stavom podlahy spokojní. A pretože si s tým sami nedokázali poradiť, obrátili si na nás. V tomto smere tiež platí, že po dôkladnom vyčistení podlahy strojom je dôležité podlahu ošetriť polymérovým voskom tzv. fluatačným náterom. Voskovanie podláh sa hodí na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých a pevných podláh.

Vďaka voskovaniu podlaha nielen lepšie vyzerá, ale aj viac vydrží, a navyše získa aj protišmykový efekt. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk nanášame vo viacerých vrstvách, aby tak vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám dostať sa hlboko do štruktúry podlahy a poškodiť ju. Na každú podlahu sa hodí iný druh vosku, ktorý ale naši odborníci volia vždy presne.

Ako na ochranu podlahy vosky a impregánciu pred znečistením

Na voskovanie podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že podlaha bude vyzerať dobre aj dlho po jej ošetrení. Najčastejšie pritom aplikujeme pololeské alebo matné vosky. Frekvencia voskovania podlahy závisí aj od jej umiestnenia a namáhania. V tomto ohľade treba zdôrazniť fakt, že zanedbanie voskovania sa nevypláca.

Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy sa totiž môže vyšplhať až k čiastke, za ktorú si už možno zaobstrať novú podlahu. Voskovanie podláh preto klientom odporúčame po každom strojovom čistení. Výhodou vosku, čiže priemyselného polyméru tiež je, že na podlahách nevidno stopy po chodidlách, povrch ostáva bezpečný a podlaha sa ľahšie udržuje. Ak vás naše informácie zaujali, pozrite si na naše web stránky a kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.