v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Umývanie okien na veľkom dome nechajte na profíkov. „Výškové práce, umývanie okien, čistenie fasád“

Umývanie okien na veľkom dome nechajte na profíkov. „Výškové práce, umývanie okien, čistenie fasád“ 13 feb

Okna, výškové umývanieV živote sa isté veci akosi náhle stanú a sú tu. A stali sa aj mojej rodine. Niežeby by sme nemali prehľad o dianí v príbuzenstve, no jedného dňa sa ukázalo, že po mojej tete budeme dedičmi veľkého domu na okraji nášho mesta. Správa nás s manželom dokonale zaskočila, a tak sme radosť spojili so sťahovaním.

Mali sme v tom čase vlastne ohromné šťastie. Dom bol tak akurát, a vskutku pôvabný. Naše tri deti – spolu s nami – sa do neho ihneď zamilovali a všetko ostatné sme sa postupne naučili. Keďže sa nám obom darilo aj pracovne, vdýchli sme domu postupom času nového ducha a popritom hľadali aj pružná režim našej práce, školy, voľného času, a vôbec – starostlivosti o chod domácnosti.

Žiaľ, inak to veľmi nešlo, a preto bolo treba nájsť gazdinú, ktorá by sa o dom priebežne starala. My s manželom sme na dajaké veľké upratovanie čas nemali a deti boli ešte len deťmi, takže z ich strany sa pomoc čakať nedala. Ako hovorím, ostatné sme sa postupne naučili. Pravda, niekoľko detailov stále škrípalo, ale veď nič nejde hneď a dokonale.

Otáznik dlho visel nad záhradou a problém nám robili aj nárazové domáce práce, akými boli koberce, podlahy alebo okná. A propos, nešťastné okná. Náš dom ich mal vo svojich múroch pomerne dosť a na poschodí dokonca dve vysoké plus presklenú stenu. No čo, bolo to krásne, atraktívne, ale udržiavať takú plochu v čistote…? Pani gazdiná mala inej práce dosť a dosť, tým skôr, že od ženy v strednom veku sa niečo také ani žiadať nedalo.

A tak som mezičasom vyskúšala najrôznejšie riešenia a nápady. Najprv – trochu naivne a hlavne žensky obetavo – saom ich čistila sama, ale už prvý pokus vôbec nevyšiel. Umývať vysoké, plochou dosť veľké a neprístupné okná proste nešlo. Manžel ma vtedy mierne, ale rázne zastavil, pričom sme sa dohodli, že ma vo výške už nikdy neuvidí. A preto prišla na rad fáza externých služieb a firiem.

S plynúcim časom sa pri čistení našich okien vystriedali firmy s jedným, dvoma alebo viacerými zamestnancami, potom bývalí horolezci, študenti, odhodlaní amatéri aj neskusení začiatočníci. Sotva sa dá povedať, žeby som bol s výsledkami ich práce spokojná, no nebol čas ani priestro neustále hľadať a skúšať.

výškové umývanie

Až raz mi pomohla náhoda…

Až raz mi pomohla náhoda. Hovorili sme s mojou dobrou priateľkou o všeličom, najmä o deťoch a o rodine. Reč sa zvrtla aj na domácnosť. Vtedy som sa dozvedela, že ak chcem mať moje okná umyté a vyleštené profesionálne, treba osloviť spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá je v tejto branži už viac ako dvadsať rokov a všetko ovláda na jednotku.

To viete, že mi to nedalo a večer som sedela za počítačom, nech si porovnám babské reči od kávy s reálnymi faktami. Priateľka mala pravdu. Spoločnosť A SERVIS LIPKA je v oblasti čistiacich a upratovacích prác na samej špičke, pričom „nerobí“ len okná, ale tiež koberce, podlahy, zvláda plesne, graffiti a naviac… odborne vykonáva takéto  práce aj vo výškach. No, a to bola pre mňa správa na ktorú som čakala.

Napokon sa mi – pri listovaní webom – priateľkine doporučenia potvrdili v celom rozsahu. Firma A SERVIS LIPKA patrí na niekoľkých stredoeurópskych trhoch, presnejšie v Česku, na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku k mimoriadne silným, úspešným a oceňovaným hráčom. Z uvedených faktov som naviac poznala, že firma sa nijako netvári „na šampióna,“ ale samú seba a svoje služby neprestajne zdokonaľuje.

ako na umývanie okien

Zákazníkom preto firma prináša deň, čo deň bohatý výber z tých najlepších a najkvalitnejších služieb. Dôležitými prvkami každej realizovanej objednávky potom bývajú profesionalita, spoľahlivosť, precíznosť, ako aj partnerský prístup ku klientovi a jeho oprávneným nárokom.

Navyše, spoločnosť A SERVIS vytrvale a sústredene sleduje najmodernejšie trendy v oblasti čistiacich technológií, používaných chemických prostriedkov alebo aplikovaných metód. Dosahované zmeny následne implantuje do vlastných firemných systémov, takže zákazníkom prináša len to najkvalitnejšie a najaktuálnejšie zo svojej branže.

Je úplnou samozrejmosťou, že pracovníci firmy A SERVIS LIPKA sú po každej stránke vyškolení odborníci, ktorí majú za sebou mnohé roky náročnej praxe. A tak v dobre namiešanom spojení modernej techniky a špičkovej chémie, môžu títo profíci realizovať služby, ktoré sú navrhované a vykonávané podľa želaní a predstáv klienta.

 

 

 Pokiaľ ide o ošetrovanie okien…

čím na umývanie okien
Pokiaľ ide o ošetrovanie okien, výloh alebo výkladov, komplexne previazané s precíznym vyčistením, dokonalým leštením a následnou špeciálnou ochranou, disponuje firma A SERVIS LIPKA pre svojich zákazníkov, technicky a technologicky vyváženým systémom, ktorý spoľahlivo funguje pri každej zákazke.

Aj vďaka tomuto know-how spoločnosť bezpečne zvláda aj údržbu sklenených plôch v rôznych typoch kancelárskych budov, priemyselných objektoch, či na atypických stavbách. Metóda je tak možné s dôverou nasadiť pri čistení okien v domácnosti. V rôznych firmách alebo sociálnych zariadeniach, ale tiež pri mimoriadne znečistených plochách. Čo svedčí o skvelých parametroch tohoto systému.

Kľúčom k trvalej a oceňovanej kvalite služieb A SERVIS-u bola a ostáva komplexnosť a precíznosť. V porovnaní s podobnými firmami, neošetruje len sklenenú plochu, ale okná ako celok. Tento zásadný rozdiel potom znamená výnimočnú finálnu kvalitu a dôveru každého zákazníka. Základom však ostáva vždy precízne a starostlivé umytie nielen skiel, ale tiež rámov a parapetných dosiek.

Ak sú súčasťou prijatej objednávky hrubo znečistené okná. Napr. po stavebných, či rekonštrukčných prácach, ostáva nevyhnutnosťou celý proces ošetrenia začať dokonalým odstránením vrstvy špiny, prachu alebo rôznych zvyškov stavebných látok. Až potom sa dá pristúpiť k ďalším fázam originálnej čistiacej metódy firmy A SERVIS LIPKA. Takže pevnou súčasťou mechanického čistenia ostáva tradícia v podobe kvalitnej škrabky.

Asi by bolo nosením dreva do lesa zdôrazňovanie faktu, že takáto práca si od zamestnanca firmy nárokuje skúsenosti a opatrnosť. Ak ponecháme bokom nežiadúce riziko zranenia, ostáva technologickou normou, aby sa pri práci s ostrou škrabkou nijakým spôsobom nepoškodila aj samotná konštrukcia okna, vrátane skla, rámu a parapetnej dosky.  

Profi škrabkou sú tak ošetrované okná klienta postupne zbavené všetkých nečistôt, fŕkancov po stavebných materiáloch, ale aj prachu a stôp po smogu. V zásade nejde len o likvidáciu hrubých nečistôt, ale takto sa daná plocha pripraví na proces čistenia okien pomocou čistiaceho prípravku, známeho pod familiárnym označením „rozmyvák.“

ako na umývanie okien

Účinný a precízne pripravený roztok …

Účinný a precízne pripravený roztok v rukách skúseného odborníka spoľahlivo a precízne vyčistí aj ten najodľahlejší kút celej konštrukcie okna. Je dobré zdôrazniť, že „rozmyvák“ firmy A SERVIS, okrem vysokej účinnosti, disponuje aj mimoriadnou šetrnosťou voči ploche okna, takže tu nie je žiadne riziko poškodenia konštrukcie okna.
 
Vďaka kvalitnému a praxou preverenému rozmyváku sú takto okná na dlhý čas zbavené všetkých nečistôt a nazhromaždenej mastnoty, čo je pre konečný výsledok skutočne zásadné. Dá sa teda povedať, že tento vyvážený a efektívny technologický postup predstavuje trvalú a priebežne vylepšovanú súčasť metódy čistenia.

Akonáhle bola etapa umývania okien rozmyvákom ukončená, dostáva slovo účinná pomoc v podobe pružnej gumovej stierky. Pre samotnú metódu spoločnosti A SERVIS LIPKA je tento krok vskutku dôležitý. Keďže v celom technologickom postupe mu patrí viac-menej nezastupiteľné miesto.

V tejto súvislosti sa patrí zdôrazniť, že každá leštiaca chémia vytváva na čistenom skle povestné šmuhy. Ergo na už umytých sklách by v žiadnom prípade nemali ostať ležať zbytky pôvodného chemického leštidla.
firma na umývanie okien
Ak sa tak náhodou stane, vzniká riziko, že neodstránené stopy a šmuhy starého leštidla sa časom zjavia na skle opäť. A to je pre štandardne vysokú kvalitu čisiacej metódy A SERVIS-u skrátka neprijateľné. Aj preto sa počas čistiacej práce zásadne nepoužívajú žiadne chemické leštiace prostriedky.  

Takpovediac jediným odsúhlaseným „dopingom,“ ktorý sa v procese originálneho čistenia využíva. Býva dokonale funkčná a praxou preverená technika tzv. suchého leštenia. Základným kameňom  takéhoto systému leštenia ostáva ľudská energia. Čistá bavlnená textília a sústredenosť zamestnancov firmy. Následne sú okná potom leštené tak dlho, kým neostanú dokonale a precízne čisté.

 

Je pravdou, že fyzicky ide o podstatne náročnejší…

Je pravdou, že fyzicky ide o podstatne náročnejší spôsob leštenia. Keďže bežné chemické leštidlo je pri čistení skôr zábava, no finálny rozdiel dosahuje neprehliadnuteľné parametre.  Okná vyleštené týmto originálnym a osvedčeným postupom zákazníkovi vydržia čisté. A žiarivé podstatne dlhšie, pričom sa nová špina a nečistoty z ovzdušia nezačnú na oknách zhromažďovať takým prudkým tempom.

Len na dokreslenie. Bežne chemické leštidlo má schopnosť na skle „vyčarovať“ špecifický chemický film, ktorý je voľným okom nepostrehnuteľný. V priebehu málo hodín sa tento povlak zmení na niečo ako „lepidlo,“ takže umyté okno začne obratom priťahovať častice prachu a špiny. Čo vedie iba k jedinému výsledku, a tým je nové umývanie okien.

firma na umývanie výkladcov

Aj z tohoto uhla ostáva dosť zvláštne, a viac-menej nepochopiteľné, prečo zákazníci i naďalej investujú. A nie práve málo – do kúpy kadejakých chemických leštidiel. Iste, človek sa s nimi pri práci menej nadrie a leštenie je potom očividne pohodlnejšie. No na druhej strane okná má klient okná vyleštené len „podmienečne…“ V zásade teda ide o peniaze a čas stratené dvakrát, keďže kúpa chémie a leštenie s jej pomocou, veľa výhod neprinášajú.

Zrejme treba na margo povedaného dodať, že každodennou praxou dokonale odskúšaný. A odborníkmi preverený postup suchého leštenia tak pre každého zákazníka firmy A SERVIS LIPKA vytvára profesionálnu záruku mimoriadnej kvality. Skvelého finálneho výsledku a nespochybniteľnej stability vyleštených plôch akejkoľvek sklenenej plochy.

Pochopiteľne, všetci – bez rozdielu  – túžia po tom, aby im krásne čisté a žiarivé okná robili radosť čo najdlhšie. Aj preto spoločnosť A SERVIS ponúka svojim váženým zákazníkom zaujímavý bonus v podobe progresívneho. A skutočne jedinečného riešenia ako predĺžiť vzhľad práve vyčisteným oknám.

Vďaka chemickému prípravku GlasProtect je preto možné zaručiť čistotu vonkajších okien na dlhý čas. A to s odbornou garanciou špičkovej nanotechnológie. Moderný nano prípravok typu GlasProtect sa na vyčistené okná klienta nanáša v zabehnutnom  technologickom procese tzv. hydrofóbnej impregnácie.

 

Obsahom tohoto odborného kroku…

Obsahom tohoto odborného kroku býva predovšetkým jedinečná výhoda, že dokonale umyté. A vyleštené okná si s nano vrstvou uchovajú nadobudnuté kvalitatívne parametre dlhšie ako tie. Ktoré GlasProtect obišiel…
profi umývanie výkladcov
Preverený a výrobcom doporučený postup pri aplikovaní hydrofóbnej impregnácie vyzerá zhruba takto. nasledovný. Na samom začiatku stojí etpa nanesenia nano častíc, ktorá sa  na ploche vonkajšieho okna ponecháva – asi tak 20 minút – poriadne zaschnúť. Na takto vytvorený podklad sa vzápätí natrie ďalšia vrstva GlasProtect prípravku.

Vznikla tak súvislá nanovrstva, ktorú odborníci firmy A SERVIS LIPKA ešte ručne vyleštia, až do dokonalého lesku. Mimoriadna efektívnosť, ekonomičnosť a celková výhodnosť tohoto moderného procesu ochrany okien má základné a cenené plus. Budúce umývanie a leštenie okien sa už zaobíde bez akýchkoľvek chemických prostriedkov.

Klient teda usporí náklady za nové čistenie, ale aj čas, keďže okno postačí umyť vodou. Nanovrstva tak zabezpečuje proces zhlukovania nečistôt do mini guľôčok, ktoré sa vďaka počasiu alebo vplyvu gravitácie dostanú mimo plochu okna.

Nanoimpregnácia GlasProtect bráni aj vzniku plesní, vodného kameňa aleb škvŕn spojených s hrdzou a soľou. Plochy ošetrené nano impregnáciou sú účinne chránené aj pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia z ovzdušia. Spoločnosť Okna, výškové umývanie poskytuje klientom na funkčnosť nanovrstvy GlasProtect záruku 2 roky. Zároveň garantuje jej stopercentnú účinnosť, pričom životnosť vrstvy býva 4 až 5 rokov.

A teraz zopár slov k umývaniu okien a sklenených plôch na našom dome. Keďže firma A SERVIS LIPKA dostála svojej skvelej povesti profíkov a skutočných odborníkov. Páni z firmy boli po uzavretí našej zmluvy nanajvýš precízni. Všetky okná nášho domu, najmä tie veľké a ležiace vysoko, umyli a vyleštili vskutku perfektne a s úsmevom na tvári.

Nano vrstva dnes funguje na sto percent, takže okná sú žiarivé už dajaký ten piatok. Ak je aj pre vás umývanie a čistenie okien zložité, prípadne vám táto práca naprirástla k srdcu. Rada vám spoločnosť A SERVIS LIPKA a jej služby odporúčam. Získate nielen špičkové služby, ale najmä pocit, že skutočný profík za kvalitu práce ručí svojim menom a povesťou.