v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Strojové čistenie odstráni z koberca aj farbu na batikovanie. „Tepovanie sedačiek, čistenie kobercov Bratislava

Strojové čistenie odstráni z koberca aj farbu na batikovanie. „Tepovanie sedačiek, čistenie kobercov Bratislava 13 feb

Vyčistiť koberec kvalitne, bez jeho viditeľného poškodenia a vrátiť mu späť stratený objem, vzhľad a farebnosť, nebýva úloha pre nadšeného amatéra. Iste, čo-to sa podariť vie, takže aj v domácich podmienkach možno dosiahnuť vcelku prijateľné výsledky. Lenže každý prípad je iný a každý koberec spolupracuje inak.
Bratislava koberce, čistenie,
Raz je koberec len poľahnutý, ale býva priebežne čistený, inokedy sa oň príliš nedbalo a preto tak aj vyzerá, no a sú prípady, kedy ho znečistili tak agesívne látky, že je už na prvý pohľad všetko bezmála stratené. V istých okamihoch potom bývajú akékoľvek nasadenie, snaha majiteľa a jeho vydaná energia, takmer k ničomu.

Prirodzene, dnes už nie sme odkázaní len na dve, takpovediac hraničné možnosti – buď nám to vyčistiť pôjde alebo to zachránime len novým kobercom. Našťastie na trhu pracujú externé, profesionálne firmy, ktoré sa odbornému čisteniu, ošetrovaniu a údržbe kobercov venujú plánovito, pričom používajú špecifické postupy a metódy.

Pochopiteľne, škvrny, znečistenie a fľaky na kobercoch mávajú stovky príčin, takže vždy treba hľadať ten najúčinnejší, a pritom najšetrenejší spôsob, ako koberec vyčistiť. Alebo povedané inak – keď dvaja robia to isté, nebýva to to isté. Skrátka, majiteľ koberca by sa mal v téme čistenia aspoň trochu orientovať, aby zvolil správne a zmysluplné riešenie.

Napríklad také špeciálne farby na batikovanie. Ich hlavným a jediným poslaním je kvalitne zafarbiť látku, či textil a priniesť mu úplné nový vzhľad a kvalitu. Zrejme sa dá teda celkom ľahko vžiť do havarijnej situácie, kedy sa práve takýto druh farby dostane na náš koberec a „poznačí ho“ celkom zásadným spôsobom.

Niečo podobné sa – vďaka nedôslednosti dospelých a hravosti detí – stalo prednedávnom v istej domácnosti. Hovoríme o tom preto, lebo naša upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA sa v tejto zamotanej histórii objavila ako jeden z hlavných aktérov. No poďme pekne po poriadku, nech sú veci na poriadku.

 

 

Vo sfére upratovacích a čistiacich…

čistenie koberce

Vo sfére upratovacích a čistiacich služieb patrí A SERVIS LIPKA už vyše dve desaťročia k popredným profesionálnym spoločnostiam v rámci strednej Európy. A tak naše odborné služby využívajú zákazníci z Českej republiky, zo Slovenska, Nemecka alebo Rakúska.

Firma im ponúka moderné, preverené technológie čistenia kobercov, spojené s odbornými a praktickými schopnosťami zamestnancov, pričom dokáže vrátiť najrôznejším druhom kobercov a podlahovín ich pôvodný vzhľad a stratenú kvalitu.

Treba však jedným dychom dodať, že portfólio upratovacích a čistiacich služieb spoločnosti A SERVIS LIPKA ponúka aj vysokoprofesionálne, dlhodobou praxou preverené čistenie, umývanie a leštenie okien, spoľahlivé a šetrné odstraňovanie graffiti, odbornú a účinnú likvidáciu plesní, prípadne ďalšie práce z tohoto špecifického oboru služieb.  

Systém čistenia kobercov, ktorý firma používa, stojí a padá na osvedčenej a úspešnej metóde tzv. hĺbkového strojového čistenia. Jej srdcom bolo a ostáva profesionálne využívanie modernej techniky a vysokoúčinnej chémie. Ale obidva tieto zásadné prvky zastrešuje a riadi to najdôležitejsie – odborne vyškolený a skúsený personál.

Aká je použitá technika? Samotné kvality jednokotúčového stroja doplňa vysoká odbornosť a profesionalita obsluhy, takže v celom procese čistenia je práve toto zariadenie „rozdielovým hráčom,“ ktoré posúva túto čistiacu metódou na podstatne vyšší level, ako napríklad tradičný systém čistenia, teda extrakcie.

Jedinou odlišnosťou, ktorá robí extrakčné čistenie v očiach zákazníkov ešte stále zaujímavým, ostáva cenová hladina tejto metódy. Medzi klientami sa extrakcia posudzuje ako celkovo dostupná možnosť pre primerané vyčistenie koberca, ktorá navyše disponuje rysmi dobre známeho a bezmála klasického tepovania.   

čím čistit koberce

Napriek tomu…

Napriek tomu je viac ako pozoruhodné, že veľký počet klientov stále neberie na vedomie, že z odborného hľadiska vždy išlo o vcelku neefektívny, nešetrný a morálne zastaraný systém ošetrovania kobercov, ktorý z pohľadu dnešných nárokov v žiadnom smere nespĺňa parametre účinnosti a výslednej kvality čistenia.

Je len na škodu veci, že určitý okruh zákazníkov sa doteraz nevymanil z falošnej predstavy, že cenovo dostupnejšie čistenie sa oplatí viac, takže na celom procese „ušetria.“ Toto vedomie sa v drvivej väčšine prípadov celkom obráti, keďže konečný výsledok býva skôr tristný, a navyše – koberec sa v iks prípadoch musí čistiť znovu.  

Povedzme to diplomaticky. Málo kvalitný výsledok extrakcie často reprezentuje koberec, ktorý býva akýsi „zapratý,“ nebýva nadýchaný, farby sú šedivé a celkovo pôsobí akokeby ani čistený nebol. Na jeho povrchu ležia čudné škvrny a mapy, pričom sa z koberca uvoľňuje nezameniteľný, rybničný zápach stojatej vody.  

Spoločnosť Bratislava koberce, čistenie, dôsledky extrakčného čistenia veľmi dobre pozná, napokon už neraz „opravovala“ práve takto vyzerajúce koberce. A samotný klient? Až v takýchto okamihoch celkom pochopí, že si zaplatil za niečo, čo v podstate skutočne hĺbkovým a kvalitným čistením nikdy nebolo.

Extrakčné čistenie skrátka pre zákazníka predstavuje vysoké riziko nekvalitného výsledku, pravdepodobnej reklamácie a nevítaného stresu. Dobre mienené rady, spojené s nedostatočnou technologickou úrovňou extrakcie sa napĺňajú, až keď už býva po všetkom a koberec vyzerá veľmi rozpačito, či skôr smutne.
 
Aj preto sa spoločnosť A SERVIS LIPKA snaží už roky objasňovať fungovanie oboch čistiacich metód, teda extrakčnej a strojovej, aby klient získal dostatok priamych a objektívnych informácií, ktoré mu potom umožnia zvoliť si podľa vlastného uváženia.

 

A SERVIS LIPKA patrí dnes medzi popredné firmy…

firma čistit koberce
A SERVIS LIPKA patrí dnes medzi popredné firmy, ktoré neustále a premyslene vylepšujú svoje postupy a modernizujú používané technológie. Aj preto na trhu predstavuje významný a úspešný subjekt, ktorý sa venuje upratovacím a čistiacim službám na najvyššom stupni odbornosti a špecializácie.

Vďaka cielenej aplikácii strojového čistenia dokáže firma A SERVIS svojim klientom efektívne a účinne pomáhať pri čistení najrôznejších druhov a typov kobercov. Keďže kvalita tejto práce si dlhodobo udržuje vysokú a stabilnú úroveň, mnoho nových zákazníkov a objednávok prichádza tiež ako výsledok spokojnosti ostatných klientov.
 
Trvalá a vysoká kvalita používanej čistiacej metódy firma A SERVIS LIPKA má niekoľko základných prvkov. V prvom rade ide výkonnú a spoľahlivú techniku. Jej reprezentatom je jednokotučový čistiaci stroj, ktorý s pomocou rotačných kartáčov zapracúva moderný a účinný chemický roztok priamo do hĺbky koberca.

Z pohľadu technológie sa proces hĺbkového kartáčovania vykonáva tak dlho, kým nie sú z koberca odstránené všetky nazbierané nečistoty. Výnimočná, a pritom komplexne vyvážená kombinácia techniky a jedinečnej chémie, potom nemáva väčší problém odstrániť akékoľvek fľaky, čo býva pre každého zákazníka pri ošetrení jeho koberca to hlavné.

Odborná verejnosť, ale predovšetkým spokojní klienti, jednomyseľne potvrdzujú, že metóda strojového hĺbkového čistenia nemá dnes na trhu rovnocennú konkurenciu. Dôkladne fungujúci chemický prípravok sa vďaka mechanickému, ale šetrnému pohybu jednokotúčového stroja dostáva až do samotnej štruktúry čisteného koberca. Tu potom systematicky odstraňuje všetku špinu a zachytené nečistoty.

Sila a účinnosť tohoto „usilovného tandemu“ býva ale taká očividná, že popri množstve bežných nečistôt sa koberec zbavuje aj všetkých prítomných baktérií, alergénov a mikroorganizmov. Práve tento proces je na strojovej metóde tým kľúčovým prvkom. Všetci nevítaní a rizikoví „obyvatelia“ našich kobercov majú totiž na svedomí najrôznejšie druhy alergií, dýchacích alebo kožných problémov, a to u detí aj dospelých.

 

 

Akonáhle bola skončená etapa kartáčovania…

čistenie koberce

Akonáhle bola skončená etapa kartáčovania, teda spoločného výkonu kotúčového stroja a chémie, pokračujú zamestnanci spoločnosti A SERVIS LIPKA s druhým krokom celého procesu. Jeho základ tvorí opäť výnimočná technika, ktorá umožňuje systematické a veľmi starostlivé povysávanie celej vykartáčovanej plochy.

Pochopiteľne, treba zdôrazniť, že nejde o dobre známe, bežné vysávanie, keďže táto úloha má celkom „iný rozmer a charakter.“ Pomocníkom pracovníkov A SERVIS býva vysokotlaký trojmotorový vysávač, ktorý pri každej zákazke zvláda dôkladné vysatie nielen všetkej prítomnej špiny, ale precízne pozbiera aj posledné čiastočky čistiacej peny, pričom nezabúda ani na spomínané roztoče a mikroorgamizmy.

Podstata a zmysel tohoto technologického kroku sa ukrývajú vo výsledku. Koberec ostáva po skončení vysávania, a to až do hĺbky štruktúry, dokonale vydezinfikovaný a hygienicky čistý. Vďaka odborníkom A SERVIS-u tak vyčistený koberec disponuje vlastnosťami, ktoré mu umožňujú. Aby bol bezpečný a zdravotne nezávadný aj pre hry malých detí, život a pohyb seniorov, či domácich štvornohých obľúbencov.

Prirodzene, že tento výnimočný benefit býva aj hlavnou príčinou toho, prečo strojovú hĺbkovú metódu čistenia zámerne vyhľadávajú a vysoko oceňujú. Najmä zdravotnícke a sociálne zariadenia, domácnosti s malými deťmi, seniormi, jasle, materské škôlky alebo podobné typy sociálnych organizácií.

Extrémny, no pritom obzvlášť šetrný výkon priemyselného vysávača však dokáže podstatne viac, ako bolo zatiaľ uvedené. Sila tohoto stroja si vie celkom suverénne poradiť aj so zbytkami vody, ktorá v koberci. A jeho povrchu ostala po prvej etape čistenia, teda kartáčovaní. V závere procesu čistenia je potom koberec takmer suchý a vhodný na bežné užívanie. Čo každý klient so zadosťučinením privíta.

Navyše je tu ešte ďalšíe veľké plus. Plocha koberca sa po skončení čistenia celkom premenila. Keďže nadobudla späť svoj stratený objem a štruktúra vlasov sa napriamila. Obrazne povedané, koberec takmer „vstal z mŕtvych.“ Sacia sila tohoto technického zariadenia celý koberec komplexne prevzdušnila a zregenerovala.

 

V tejto súvislosti bude teraz…

V tejto súvislosti bude teraz pre klienta prospešné postaviť proti sebe obidve popisované metódy čistenia. Teda strojový hĺbkový systém a extrakčný postup a porovnať ich. Zásadným, a viac menej neprekonateľným problémom „mokrého čistenia“. Teda extrakcie, sa ukazujú komplikácie spôsobované množstvom vody.

Pre strojové hĺbkové čistenie a jeho používaný, extra výkonný vysávač, nebýva voda. Ani jej množstvo žiadnym problémom, ale extrakčný postup v tomto smere zlyháva. Voda, ktorú koberec počas kartáčovania nasal sa preot musí nechať prirodzene vysušiť. Proces sušenia závisí od konkrétnych podmienok a zväčša sa pohybuje od troch po deväť hodín.

Iné nemilé mínus plynie zo samotného čistenia, ktoré nepreniká do hĺbky koberca. Len krátke vstreknutie chemického roztoku do koberca, nasledované jeho odsatím. Proste nemôže štruktúru koberca zbaviť nečistôt, roztočov ani usadenej špiny. Takže výsledná kvalita celého čistenia ostáva – objektívne vzaté – viac ako sporná.

čím čistit koberce

Viditeľným negatívom tohoto technologického nedostatku extrakcie potom bývajú nepekné fľaky, ktoré sa na koberci vynoria na samom konci celého procesu, teda po  vysušení plochy. V zásade ide o nečistoty, ktoré pochádzajú z hĺbky koberca, uvoľnené roztokom a pohybom čistiacieho stroja – extraktora – po povrchu koberca.

Strojová hĺbková metóda čistenia kobercov od spoločnosti A SERVIS LIPKA tak prináša jednoznačne účinnejší. A spoľahlivejší spôsob, ako koberec nielen dokonale vyčistiť, ale docieliť i jeho perfektný vzhľad. A celkom zásadným spôsobom tak predĺžiť jeho životnosť.

 

Kvalita, ktorú spoločnosť A SERVIS zákazníkom poskytuje….

Kvalita, ktorú spoločnosť A SERVIS zákazníkom poskytuje, tak vďaka dokonalej technológii získava skutočne špičkovú úroveň. Keďže počas celého procesu čistenia bývajú zásadne využívané len tie najmodernejšie stroje. A chemické prostriedky, nepatria služby A SERVIS LIPKA medzi lacné riešenia. Navyše, čistenie koberacov realizujú len profesionáli a skutoční odborníci, takže konečná kvalita vychádza spod ich rúk.

Dôkazom je, už spomenutá zákazka čistenia koberca, ktorý bol poznačený odolnou farbou na batikovanie. Rodina mala celkom oprávnený strach, že ich koberec ostane natrvalo poničený, a tak sa zrejme nevyhnú kúpe nového.  Z pohľadu laika sa situácia tak mohla vážne javiť, keďže koberec vyzeral naozaj hrozivo.
Bratislava koberce, čistenie,
No vďaka účinnému strojovému čisteniu, jednokotúčovému stroju, špičkovej chémii. A najmä skúseným zamestnancom A SERVIS-u, sme rodine nielenže ušetrili ďalšie starosti s kobercom. Ale tiež nemálo financií, ktoré by museli vynaložiť na zaobstaranie nového. Najmä domáca pani bola nadšená, keďže si uvedomovala, čo všetko sa nám podarilo.

A tak nám bude veľkou cťou, ak sa na našu spoločnosť A SERVIS LIPKA obrátite aj vy. Radi pomôžeme nielen s čistotou koberca, ale aj s ďalšími upratovacími a čistiacmi prácami. Koniec-koncov, maximálna spokojnosť každého zákazníka bola, je a ostane, našim prvoradým profesným cieľom a úlohou.