v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nová cukráreň a krásne čisté okná spolu ladia. „Umývanie okien vo výške“. Výškové práce Bratislava

Nová cukráreň a krásne čisté okná spolu ladia. „Umývanie okien vo výške“. Výškové práce Bratislava 12 feb

Bratislava okna, umývanieUž viackrát som od mojej drahej starej mamy počula vtipné narážky, že poriadna cukrárka má byť oblá, sladká a trochu pri sebe, aby zákazníci mali to najlepšie odporúčanie priamo na očiach. Nič, babka je zo starej školy a niekedy to preháňa. Musím však uznať, že bez nej by som cukrárkou nikdy nebola.

Po pravde, stať sa cukrárkou bolo mojim snom už od detstva. Stará mama bola v branži profíčka aj mama mala ohromný talent, ktorý jej však nepriaznivé okolnosti nedovolili využiť. Navyše, moja najlepšia kamoška snívala podobne ako ja, takže smerovanie po škole bolo vcelku jasné, i keď nijako zvlášť jednoduché.

Ako mladé baby sme mali dojem, že svet je farebná gombička, ktorú si stačí prišiť na správne miesto a človeku nebude fúkať na krk. Trvalo len krátko, aby sme pochopili i druhú pravdu, že človek sa zakrýva len takou veľkou perinou, na akú má.

Jednoducho, začiatky boli viac ako ťažké a poriadne zložité, aj keď sme na štarte vlastne mali ohromné šťastie. Priestory pre našu vysnívanú cukráreň nám boli totiž darované mojou starou mamou. Treba priznať, že to nebola jej bývalá cukráreň, keďže ten dom bol dávno zbúraný, ale išlo o parter staršieho domu, ktorý bol súčasťou majetku starej mamy.

Už pri prvej obhliadke priestorov sme pochopili, že okrem kopy nadšenia bude potrebná aj kopa peňazí. A tak prišli na rad úspory, banky, rodina a iné zdroje, aby sa dalo investovať do základných stavebných úprav a celkového vybavenia. Tak, či onak, travlo nám viac ako rok, kým sme s kamoškou ten sladký sen poskladali do reálnej podoby.

V istom zmysle guľou na našich nohách bol aj náš perfekcionizmus, takže čo bolo dobré pre iných, bolo pre nás priemerom. Našťastie, stará mama – aj keď len z diaľky – usmerňovala tieto plány profesionálym smerom, a tak sa nám darilo vyhnúť rôznym slepým uličkám pri nákupe techniky a zariadenia.

 

Jedného dňa sme si tak povedali…

ako okna, umývanie
Jedného dňa sme si tak povedali, že sme na konci začiatku a o dajaký ten deň môžeme otvoriť aj dvere pre svojich zákazníkov. Čakalo nás však ešte posledné, vlastne finálne upratovanie. No obidve sme už boli také unavené, že sme pátrali po akomkoľvek spôsobe, ako si tieto veci uľahčiť. A tak sme si pri pohľade na tri veľké sklá výkladu plus ďalších zopár okien povedali, že radšej oslovíme profíkov.

V tomto nám výdatne pomohol kamoškin otec, ktorý už dlhý čas pracuje ako majiteľ správcovskej firmy veľkého biznis centra. V oblasti upratovacích a čistiacich služieb má preto dokonalý rozhľad. Poradil nám, aby sme sa celkom jednoznačne a bez váhania obrátili na spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá je na trhu upratovacích služieb úplnou jednotkou.

To viete, že dynamické, moderné, a najmä zvedavé baby, neskočia na prvé lepšie odporúčanie, takže sme si urobili skvelú presso kávu, zbodli po vlastnoručne stvorenom francúzskom krémeši a v pohode si sadli za komp. Reku, infošky z prvej ruky sa za všetkých okolností počítajú najviac.

Kamoškin otec mal úplnú pravdu. Vyhľadávač nás k firme A SERVIS LIPKA nasmeroval takmer okamžite, a tak sme už po chvíli zistili, že táto spoločnosť má pri svojom mene desiatky kladných odkazov, poďakovaní a recenzií spokojných klientov. Boli tu slová uznania a vďaky nielen od súkromných osôb, ale aj firiem a najrôznejších organizácií.

Zaujalo nás, že firma A SERVIS LIPKA sa na profesionálnom trhu pohybuje už viac ako dvadsať rokov, takže keď sme my dve – ešte s vrkočmi na hlave – ťahali káčera, oni už tvrdo makali na vyváženom a dokonale fungujúcom know-how, a najmä na svojom dobrom mene.

kdo umýva okna, umývanieSme dve baby, takže veľmi dobre vieme, čo všetko znamená upratovanie, nebodaj to profesionálne, ktoré by malo stáť na kvalite a precíznosti. Napríklad len také umývanie okien. V podstate je to zažitý postup, ktorý mama učí dcéru. Postup má svoj presne daný systém a rytmus, pričom pri ňom treba počítať aj s kusom námahy, dávkou potu, ale veľmi často, skrývanou nechuťou k tejto nepríliš obľúbenej činnosti.

 

Myslíme si, že aj preto vznikli profesionálne spoločnosti…

Myslíme si, že aj preto vznikli profesionálne spoločnosti, ktoré túto ťarchu domácich prác, teda aj umývania okien, vzali na seba. Ako sme už povedali, od začiatku bola v popredí nášho záujmu spoločnosť A SERVIS LIPKA. Po celé roky svojim klientom ponúka tie najlepšie a najkvalitnejšie služby s jediným cieľom – urobiť zákazníka spokojným do tej miery, aby sa k nej vrátil aj na budúce.
Firma A SERVIS LIPKA tak dnes disponuje širokou ponukou odborných činností spojených s upratovacími a čistiacimi prácami. Medzi ne celkom prirodzene patria aj technológie a výkony spojené s činnosťami akými sú čistenie a leštenie okien, sklenených fasád, interiérových sklenených stien a pod. S jej dobre odvedenou prácou sú preto spokojní zákazníci v Českej republike, ale aj na Slovensku, v Rakúsku alebo Nemecku.

Svojim zákazníkom ponúka jedinečný systém umývania a čistenia okien, výloh alebo výkladov, previazaný s ich precíznym vyčistením, dokonalým leštením a následnou špeciálnou ochranou. Základným pojmom pri umývaní a čistení okien vo firme A SERVIS LIPKA bol a ostáva pojem komplexnosti.

umývanie okna

Spoločnosť totiž neumyje a nevyleští len sklá znečisteného okna, ale pracuje s oknami ako technickým celkom, a to vrátane ich rámov a parapetných dosiek. Aj preto pri procese čistenia bokom neostáva ani jediný milimeter okennej konštrukcie.  

Stáva sa neraz, že celkový vzhľad nevyčistených okien býva skrátka príšerný. Napríklad okná, ktoré „prežili“ rekonštrukčné alebo stavebné práce. V takomto prípade treba proces ich ošetrenia a vyčistenia začať poctivým odstránením vrstvy nazbieraného prachu, špiny alebo aj rôznych zvyškov stavebných látok. Až po tejto fáze možno zahájiť ďalší krok čistiacej metódy firmy A SERVIS LIPKA. Stabilnou súčasťou takéhoto mechanického čistenia okien vždy bola a ostáva pevná, kvalitná a ostrá škrabka.

 

Pre každého z nás je celkom logické…

Pre každého z nás je celkom logické, že tento druh práce si vyžaduje dostatok skúseností, opatrnosti a sústredenia. Okrem rizika poranenia konkrétneho pracovníka totiž hrozí aj poškodenie samotného okna, čo je z pohľadu profesionality a stabilne vysokej kvality vo firme A SERVIS jednoducho nemysliteľné.

Takže ostrou profi škrabkou sa okná počas čistenia dôkladne zbavia všetkých druhov nečistôt, a tiež zvyškov cudzích látok alebo stavebných materiálov. Práve týmto krokom sa okná nášho zákazníka pripravia už na priame, takpovediac kontaktné čistenie, ktoré sa začína použitím originálneho čistiaceho prípravku, ktorý nosí meno „rozmyvák.“
profi umývanie okna
Vďaka tomuto účinnému a špeciálne pripravenému chemickému prostriedku zamestnanci A SERVIS-u dokážu perfektne vyčistiť celú konštrukciu okna. Treba zdôrazniť, že náš „rozmyvák“ disponuje nielen maximom účinnosti, ale je tiež obzvlášť šetrný k materiálu z ktorého je okno vyrobené. Je preto namieste povedať, že oknám našich klientov počas čistenia nehrozí žiadne riziko poškodenia skiel, rámu alebo parapiet.

Precízny a poctivo zrealizovaný technologický postup čistenia okien rozmyvákom predstavuje základný prvok celkovo dosahovanej kvality čistenia. Celá plocha okna je týmto krokom zbavená nielen nánosov prachu a špiny, ale tiež mastnoty a čiastočiek atmosférického spadu, čo je pre dokonale vyvážený výsledok kľúčové.

Následne prichádza k slovu už tradičná a v každej domácnosti dobre známa gumená stierka. Spoločnosť A SERVIS LIPKA na ňu a jej služby však nedá dopustiť. Dôvodom sú sekundárne problémy so starým leštidlom, ktoré nesmie na okne ostať, a to v žiadnej forme.

Akákoľvek leštiaca chémia totiž dokáže na skle „stvoriť“ dobre známe šmuhy, a tak na kvalitne umytých sklách nesmie mať miesto žiadna stopa po tejto chemickej látke. V prípade, že k tomu príde, otvorí sa možnosť, že tieto šmuhy starého leštidla sa na skle objavia opäť. Aj to je dôvod, prečo A SERVIS zásadne nepoužíva žiadne chemické prípravky na leštenie.

 

V procese leštenia okien …

V procese leštenia okien sa preto dlhodobo využíva vysokofunkčná a praxou dokonale preverená technika tzv. suchého leštenia. Kľúčovým prvkom tohoto postupu býva len zopár tradičných prvkov, samozrejme s výnimkou chémie. Vždy ide len kus čistej bavlnenej látky, značnú mieru trpezlivosti zamestnancov, a najmä odhodlanie na poctivý fyzický výkon.

Okná nášho klienta sú potom rukami skúsených pracovníkov A SERVIS-u a kusa bavlnenej textílie leštené tak dlho, kým neostanú vzorne čisté. Nesporne je to fyzicky i časovo náročnejšie, keďže chémia by všetko urýchlila, no finálny rozdiel medzi suchým leštením a chemickým postupom býva celkom jednoznačný.

profi umývanie výloh
Patrí sa zdôrazniť, že okná vyleštené týmto suchým postupom vydržia v čistom stave podstatne dlhšie. Špina a nečistoty z bezprostredného okolia, a tiež z ovzdušia, sa nebudú na ploche okien potom zachytávať tak často a jednoducho.  

Ešte k chémii. Bežné chemické leštidlo môže na okne vytvoriť mikroskopický, neviditeľný film. Veľmi rýchlo sa tento povlak transformuje na akýsi druh netradičného lepidla a vyčistené okná začnú masívne priťahovať ďalší prach a špinu. Prirodzeným koncom tejto situácie tak býva iba jedno východisko, ktorým je nové umytie a vyleštenie.  

Dokonale preverený postup suchého leštenia tak spoluvytvára garanciu mimoriadnej kvality finálneho výsledku a výnimočnej kvality vyčisteného okna. Pre spoločnosť A SERVIS LIPKA ide o kľúčové prvky, ktoré sú pevným základom pre úspešnú realizáciu objednávky.

 

Vzhľadom k tomu…

ako na profi umývanie výloh

Vzhľadom k tomu, že spať na vavrínoch sa nevypláca, prináša firma A SERVIS podstatné vylepšenie postupu čistenie. Resp. jeho finalizácie. Vďaka modernému chemickému prípravku GlasProtect sa dá zaujímavým spôsobom predĺžiť čistota okien na oveľa dlhší čas, ako býva zvykom. Samozrejme, že z logiky veci ide najmä o tie vonkajšie okná.

Unikátny chemický prostriedok GlasProtect je súčasťou tzv. hydrofóbnej impregnácie. Ide o postup, kedy sa vďaka jedinečným chemickým vlastnostiam tohoto prípravku už umyté. A čisté okná dokonalou nanotechnológiou zabezpečia pred vonkajšími vplyvmi počasia, smogu a iných nepriaznivých dopadov.

Aplikácia tejto unikátnej látky je vcelku jednoduchá. V prvom kroku sa na čisté a suché okná nanesie základná vrstva GlasProtect, ktorá sa necháva následne asi dvadsať minút dobre zaschnúť. Na takto vytvrdený podklad sa následne aplikuje ďalšia vrstva nano prípravku.

Po celkovom vysušení ošetrenej plochy je potom čerstvo vzniknutá nanovrstva pracovníkmi spoločnosti A SERVIS LIPKA vyleštená do vysokého lesku. Výhodnosť, ekonomičnosť a efektívnosť celého postupu sa prejaví najmä v jednom základnom benefite.

Už pri nasledujúcom čistení okien preto klientovi postačí len čistá voda. Nepotrebuje žiadnu chémiu, vyhne sa zbytočnej námahe. Pre zákazníka toto riešenie predstavuje nielen značné finančné úspory, ale aj vysoký stupeň komfortu pri ďalšom ošetrovaní okien. Úplnou samozrejmosťou je i vysoká časová úspora.

Nanovrstva GlasProtect funguje nasledovne. Nečistoty na okne sa časom začnú postupne zhlukovať do miniatúrnych guľôčok. Takto zhromaždené nečistoty sa jedného dňa, vďaka vplyvu počasia alebo zásahom gravitácie, dostanú mimo okno. Naviac, tento progresívny a jedinečný spôsob likvidácie nečistôt  nezanecháva na skle žiadne stopy.

 

 

Ďalším unikátnym benefitom…

Ďalším unikátnym benefitom tejto efektívnej samočistiacej metódy je skutočnosť. Že hydrofóbna impregnácia GlasProtect dokáže na oknách účinne zabrániť vzniku vodného kameňa. Rôznych plesní, ale tiež škvŕn z hrdze alebo soli.
Navyše, plochy ošetrené nano impregnáciou sú dlhodobo a účinne chránené pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia. Tento benefit zároveň efektívne bráni zmenám materiálových vlastností a starnutiu vzhľadu celého okna.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje na komplexnú funkčnosť vrstvy GlasProtect záruku 2 roky. Plná životnosť tejto vrstvy však predstavuje 4 až 5 rokov. Systém nano impregnácie preto predstavuje unikátny produkt, ktorý umožňuje spoľahlivé udržiavanie čistoty a vysokej kvality vyleštených okien.      

Zrejme vás neprekvapí, keď poviem, že spoločnosť A SERVIS LIPKA sme s kamoškou oslovili už na druhý deň. Všetko ostatné už potom bežalo takmer samo. Dostali sme výborný termín, dobrú cenu a priaznivé podmienky. Páni z firmy A SERVIS boli u nás o dva dni a dokázali, že profesionalita a dobré meno spoločnosti sú pre nich záväzkom.

Výklady a okprofi umývanie výlohná našej curkárne doslova žiarili a kvalita vyčistenia bola viac ako príkladná. Jednoducho, bola radosť miešať dobru kávu, vychutnávať pritom zákusok a sledovať cez čistú sklenenú plochu víkendový šum na ulici.
Pre našu cukráreň je tak upratovacia a čistiacia spoločnosť Bratislava okna, umývanie jasnou voľbou aj pre budúcnosť. A veľmi rada vám ich služby odporúčam. Ak už pre nič iné, tak iba preto. Lebo patria k tým nemnohým profesionálom, ktorí dokážu svoju odbornosť. A prístup ku klientovi premeniť na bezkonkurenčnú a trvalú kvalitu odovzdanej práce.