v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Jarné čistenie podláh sme nechali na profesionálov. Strojové umývanie, čistenie podláh Bratislava

Jarné čistenie podláh sme nechali na profesionálov. Strojové umývanie, čistenie podláh Bratislava 12 feb

Podlahy, čistenie BratislavaUž veľa ráz som sa musela podvedome usmiať pri myšlienke, žeby sme mohli náš byt v meste buďto prenajímať, alebo ho snáď aj rovno predať. Nie, nemáme v zálohe druhý, ani tretí a peniaze sa počas mesiaca u nás zdržia rovnako ako u iných, ale všetko stojí a padá na našej zbožňovanej chalupe.  

Kúpili sme ju takmer ako ruinu pred pár rokmi, a keďže manželovi a jeho bratovi bola remeselná zručnosť darovaná určite dvakrát, podarilo sa chalupu dostať do takého stavu, že pod jej strechou trávime more času, dokonca v nej často aj bývame, takže okrem zimných mesiacov sa stáva aj našim prechodným domovom. podlahy, čistenie Bratislava.

Samozrejme, že to kladie vyššie nároky nielen na nás, ale aj na samotnú chalupu. Aj preto sa jej technickému stavu, čistote a vzhľadu, musíme venovať podstatne viac. Koniec-koncov, manžel má všetky remeselné práce na povel, takže z tejto strany riziko nehrozí. Horšie to pred časom dopadlo s upratovaním, čo býva skôr moja parketa.

Manžel chcel vtedy svoje narodky osláviť na chate, takže sme tieto plány spojili aj s jarným upratovaním. V ten deň sa začal venovať práci na streche a mňa čakali podlahy. Skôr ako som začala, napadlo ma, že si pripravím veci na varenie. Lenže človek mieni a náhoda mení. Bola som nešikovná, a tak som sa dosť porezala na dlani, čo vylúčilo moju účasť z jarnej akcie.
ako čistit podlahu
Muž sa síce do našich podláh s chuťou pustil, no veľmi sa mu nedarilo, a tak sme večer radšej odišli domov. Už v aute ma napadlo, že si obvolám všetky dobré kamošky, nech mi skúsia poradiť firmu, ktorá sa čisteniu podláh venuje profesionálne.

Na druhý deň sa mi začalo v téme čistenia podláh vyjasňovať. Priateľky totiž pre mňa mali niekoľko typov a dobrých rád, takže bolo iba na mne, ktorú z firiem si napokon vyberiem. Keďže ich bolo o niečo viac, sadla som si za počítač a prešla si ich jednu za druhou.

 

Z tej pätice ma napokon zaujala…

Z tej pätice ma napokon zaujala najviac jedna spoločnosť – A SERVIS LIPKA. Dôvod bol zásadný, aj keď vo svojej podstate celkom prostý. Pri službách podobného typu sa rada spolieham na odkazy, rady a skúsenosti iných zákazníkov, takže som aj tu tento postup zachovala. Ukázalo sa, že som urobila viac ako dobre.

Pri mene upratovacej a čistiacej firmy A SERVIS LIPKA sa najrôznejších odkazov, recenzií a odporúčaní objavilo toľko, a v drvivej väčšine kladných, že som bola v tom okamihu pevne rozhodnutá, komu kvôli čisteniu našich podláh zavolám.

A tak som sa obratom spojila práve s touto firmou a predložila im našej predstavy. Už od samého začiatku som cítila, že táto voľba bola správna. Slečna na druhej strane bola nesmierne milá, ústretová a urobila maximum, aby sa hneď prvý krok podaril na sto percent.

Dohodli sme si všetky podmienky a detaily. Dokonca nám Podlahy, čistenie Bratislava vyšla v ústrety aj pokiaľ išlo o termín. Potrebovali sme sobotu, keďže nám v iné dni to akosi nevychádzalo. Zo strany spoločnosti to nebol najmenší problém, čo sme obaja ocenili ako prejav vysokej profesionality a snahy pomôcť v každom smere.
čím čistit podlahu
Pravda, cenovo sa ich služby pohybujú v trochu vyššej hladine ako je bežný priemer, no manžel má už roky celkom osvedčený názor, že míňať peniaze treba tak, aby bola kvalita na prvom a ďalších dvoch-troch miestach. Všetko ostatné je potom vecou dohody a priorít klienta. Túto myšlienku som praktikovala i ja a fungovala.

A tak sme mali pred sebou sobotu a čas, kedy sa našich podláh na chalupe ujmú skutoční profesionáli a odborníci. Koniec-koncov, vyčistiť kvalitne koberec alebo podlahu nie je len vecou chuti a času. Treba poznať aspoň základné postupy, správne vybrať konkrétnu chémiu a mať po ruke viac ako len kefu, vedro a teplú vodu.

 

Napokon o týchto obrázkoch…

Napokon o týchto obrázkoch a predstavách starého prístupu k čisteniu, hovorí na svojich web stránkach aj spoločnosť A SERVIS LIPKA, ako o morálne zastaranom a pre celkovú kondíciu podláh dosť rizikovom riešení. O čo teda ide?

Výsledok drhnutia podlahy klasickým spôsobom, teda hrubou kefou a roztokom saponátu, zriedkakedy priniesol ich majiteľovi spokojnosť a zadosťučinenie. Podlaha by nás mala v prvom rade tešiť svojím perfektným vzhľadom, leskom a čistotou. Na strane druhej najmä odolnosťou, praktickosťou a funkčnosťou pri bežnom používaní. A je pritom jedno, či je z dreva, vinylu, laminátu alebo dlaždíc.

Upratovacia a čistiacia spoločnosť A SERVIS LIPKA sa odbornému čisteniu a údržbe podláh venuje už viac ako dvadsať rokov. Hádam aj preto si môže k tejto téme dovoliť niekoľko poznámok a myšlienok. Vždy však ide o nanajvýš odborné a objektívne postrehy, spojené s množstvom skúseností a podnetných detailov.

Obecne sa dá vysloviť hypotéza, že klient siaha pod podlahách najmä kvôli ich odolnosti, praktickosti a ľahšej údržbe. Pri podlahách ide zväčša o materiály, ktoré sú nielen esteticky príťažlivé a vkusné, ale majú parametre „dlhodobej rezistencie“ v podmienkach vysokej záťaže a každenného, často nepredvídateľného užívania.  

Zákazník sa i preto spolieha, že jeho podlaha vydrží a nesklame. Napriek tomu by sa jej ale pravidelné ošetrovanie a starostlivá údržba nemali vyhýbať. Ak máme položenú kvalitnú podlahu z dobrého materiálu, je vysoký predpoklad, že bude slúžiť po dlhý čas. Aj tak ale netreba zabúdať na jej primeranú údržbu, keďže kvalita aj tých najlepších vecí okolo nás si vyžaduje potrebnú dávku pozornosti.

Keď budeme tu a teraz struční a vecní, dá sa povedať, že ak sa o svoju podlahu náležite staráme, prípadne ich opateru zveríme do rúk skúsených odborníkov, jestvuje celkom dobrý predpoklad, že nám bude slúžiť bezchybne viac ako celé roky.  

čím čistit podlahu

Profesionál hodný svojho mena… podlahy, čistenie Bratislava 

Profesionál hodný svojho mena alebo odborník-špecialista, každému zákazníkovi veľmi rád a ochotne potvrdí, že pri údržbe a ošetrovaní podláh platí nadmieru jednoduché, ale dostatočne preverené pravidlo: nikdy sa do čistenia našej podlahy nepúšťajme s nepoznanou technikou, neznámou chémiou, či dokonca nevyskúšanou metódou.

Samozrejme, dnes to býva v tomto smere na trhu pomerne zložité. Firiem, ktoré sľubujú skvelé výsledky dosahované pri čistení podláh je viac ako dosť, takže klient to pri orientácii v takto širokej ponuke nemá ľahké. Treba sa ale držať starej známej pravdy, že lacné veci síce v prvom okamihu potešia, no onedlho vedia svojho majiteľa dokonale sklamať.

Prevažná väčšina dnešných podláh býva viac, či menej náchylná k poškodeniu, najmä v prípade, ak sa s nimi zachádza drsne, nešetrne a neodborne. Takýto prístup často vyústi do rôznych fľakov, škrabancov a iných nectností, prípadne celý povrch poškodíme tak radikálne, že je potrebné uvažovať o výmene alebo rekonštrukcii podlahy.

Pre čistú a kvalitne udržiavanú podlahu bývala a býva tou najlepšou voľbou skúsená ruka profesionála a odborníka. Samozrejme, iba samotné ruky pri takejto práci veľa nezmôžu, a tak býva nevyhnutné, aby pri čistení pomáhali i kvalitné stroje, moderné technológie a taktiež šetrná, no efektívna chémia.

A tak spoločnosť A SERVIS LIPKA pri každej objednávke využíva skutočne výkonný a po každej stránke spoľahlivý jednokotúčovový stroj. Práve jeho čistiace výsledky tvoria základ vlastnej pracovnej metódy, pričom kvalitatívne parametre posúva – voči priemeru iných, podobných čistiacich firiem – o podstatný stupienok vyššie.

Jednokotúčový kotúčovPodlahy, čistenie Bratislavaý čistiaci stroj je tak zásadnou pomocou pri hĺbkovom, ale aj detailnom čistení akéhokoľvek druhu podlahy. Celý proces hĺbkového čistenia začína precíznym a presným vykartáčovanám plochy, vždy s asistenciou veľmi účinného, no pritom maximálne šetrného čistiaceho prípravku.

 

V poradí druhou fázou čistenia…

V poradí druhou fázou čistenia býva využitie sústredenej sily extrémne výkonného vysávača. Zamestnancom A SERVIS-u LIPKA sa počas vysávania darí naozaj dôkladne a nekompromisne odstraňovať všetky druhy uvoľnených nečistôt, hlboko preniknutú i usadenú špinu, a taktiež stopy po  nepríjemnej mastnote, ktorá pohyb po podlahe nerobí bezpečným.

Naviac sa počas postupného vysávania povrch dôsledne zbavuje aj prítomnosti zvyškov vody, ktorá nám na ploche ešte ostala po prvotnom vydrhnutí. Práve tu sa veľmi osvedčuje jednoduchá, no maximálne účelná technická úprava príslušenstva vysávača. Elastická a voči použitiu odolná sacia hubica, spojená s rovnako pružnými gumenými lištami, potom vysajú z povrchu podlahy všetku zbytkovú vodu.

Po tomto úkone sa podlaha už dá považovať za skutočne hygienicky čistú a vydezinfikovanú. Tak, či tak, na podlahu čaká ešte jedno, záverečné umytie čistou vodou, aby sa odstránili aj posledné stopy chemického čistidla. Finálne sa potom podlaha nechá dobre vysušiť.

ako čistit podlahu

Náš jednokotúčový stroj odborníci považujú za špičkové zariadenie, ktoré dokáže maximálne efektívne zvládnuť celkové, ale tiež detailne vyčistenie akéhokoľvek typu podlahy. V zásade ide o stroj s pracovnou hmotnosťou okolo 50 kilogramov, ktorý precízne využíva silný prítlak smerujúci na točiaci sa čistiaci kotúč s priemerom 45 centimetrov.

Špecialisti, ktorí s ním dennodenne pracujú majú pri ňom zvládnuté všetky príslušné postupy využívanej technológie. Naviac, každý z nich má odborný a potrebný prehľad o aplikovaných chemických prostriedokoch, ktoré sa dajú a môžu pri čistení rôznych povrchov použiť.

Firma A SERVIS LIPKA preto využíva najmä zásaditú chémiu. Látky s kyslým chemickým chrakterom sa pritom aplikujú na čistenie podláh, ktoré boli súčasťou stavebných alebo rekonštrukčných prác. Dobre sa hodia na likvidáciu stôp po vápne alebo cemente, prípadne iných stavebných materiáloch. Na kamenné podlahy alebo podlahy z prírodného kameňa sa nehodia, keďže sú značne agresívne a mohli by tieto povrchy poškodiť.

 

Je veľa klientov… podlahy, čistenie Bratislava 

čím čistit podlahu
Je veľa klientov, ktorí majú s čistiacmi firmami pomerne nedobré skúsenosti. Podlaha síce po vyčistení pôsobí ako vcelku ošetrená, no pri bližšom pohľade býva jej povrch akýsi neprirodzene drsný, často až nevzhľadný. Dokonca sa stáva, že ostáva často mechanicky, prípadne aj chemicky, poškodený.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA má na tieto, veľa ráz oprávnené slová, jedinú možnú odpoveď. Pri ďalšom čistení podlahy sa už treba zásadne spoliehať na profesionálne služby skutočných odborníkov. S využitím kotúčového stroja, kvalitnej a šetrnej chémie, ktoré sú v rukách skúsených špecialistov, nie je poškodenie podlahy pravdepodobné.

Tak, či onak, pre čistú a vydezinfikovanú podlahu býva dôležitý samotný záver celého procesu, ktorým je dôkladné navoskovanie, či odborne povedané – zakonzervovanie podlahy. Spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje túto zásadnú etapu svojej preverenej čistiacej metódy v overnom a vysokofunkčnom procese tzv. fluatácie.

Fluatácia prebieha v zásade jednoducho. Špecialisti A SERVIS-u na kvalitne ošetrený a suchý povrch podlahy postupne nanesú špeciálny priemyselný polymér, pričom využívajú účinný stroj. Podlaha takto býva dôkladne navoskovaná odolným chemickým voskom, čo je dôležité pre jej ďalšie spoľahlivé fungovanie.

Spoločnosť A SERVIS tento krok odporúča svojim klientom po každom strojovom ošetrení podlahy. Vosk tak zabezpečí, že sa čistá podlaha nezačne znovu rýchlo špiniť a jej vzhľad zostane na dlhý čas zachovaný. Väčšinou býva podlaha ošetrená pololesklým, prípadne matným druhom vosku.
Polymér zabezpečuje optimálnu elasticitu, a tiež potrebný protišmykový efekt, čo predstavuje ťažiskové parametre kvalitne ošetrného povrchu. Podlaha sa navyše tak ľahko nepoškriabe. Protišmykový efekt zvyšuje aj bezpečnosť používania podlahy. Čo ocenia rodiny s deťmi, seniori alebo inštitúcie, kde sa denne pohybuje množstvo osôb.

ako čistit podlahuFima A SERVIS …

Fima A SERVIS na zakonzervovanie používa kvalitný vosk nemeckej výroby značky PKD. Ktorý predstavuje veľmi odolný a spoľahlivý typ polyméru s radom praktických výhod. Každá podlaha sa voskuje dvakrát až trikrát. Cieľom je vytvorenie kompaktnej vrstvy, ktorá odolá namáhaniu a zabezpečí pružnosť a protišmykovosť danej plochy.

Výhodou vrstvy kvalitného vosku tiež je, že všedné udržiavanie a čistenie jej povrchu sa podstatne uľahčí a časovo skráti. Zákazník sa taktiež nemusí obávať nepríjemného, a dobre známeho efektu „spotených nôh,“ keďže polymér ho veľmi efektívne potláča.   

Myslím, že záver našej prvej skúsenosti s upratovacou a čistiacou firmou A SERVIS LIPKA sa dá už celkom dobre odhadnúť. Pracovníci firmy boli presní a patrilo im sobotňajšie predpoludnie, resp. podlahy našej zbožňovanej chalupy. Výsledok ich skvelej práce zrejme netreba ani priveľmi komentovať. Keďže čistejšie podlahy sme si naposledy s mužom užili vtedy, keď boli čerstvo položené.
strojove čistit podlahu
Neľutujeme ani jediný cent, lebo kvalita bola a ostala špičková. Navyše obaja páni boli príjemní, ústretoví a ochotní, takže tých pár hodín sme mali pocit, že sa poznáme už roky. Bez váhania preto služby A SERVIS LIPKA odporúčam každému. Kto chce mať doma, či vo firme nielen krásne čistú a perfektne ošetrenú podlahu. Ale najmä tým, čo oceňujú mimoriadnu kvalitu realizovanú skutočnými profesionálmi.