v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Olej po smažení z podlahy odstránilo strojové čistenie

Olej po smažení z podlahy odstránilo strojové čistenie 9 feb

Občas sa zdá, že od podlahy žiadame až priveľa. Nestačí nám, že je dobre položená, krásne pevná, esteticky vydarená a príležitostne pochválená, ale chceme, aby stále dobre vyzerala a v podstate sa ani nemusela ktovieako udržiavať. Také to občasné zotretie prachu alebo vlhký mop sa do tejto rovnice vlastne ani nerátajú.

Je pravdou,…

cena čistenie podláhJe pravdou, že podlaha celkom neodmysliteľne patrí do interiéru, ale často tvorí aj súčasť exteriéru, pričom sa jej podoba, vzhľad a materiál menia od majiteľa k majiteľovi. Kameň, drevo, keramika, laminát, betón alebo vinyl. Výber je očividným dokladom blahobytu našej západnej spoločnosti. Takže kľúčom ostáva najmä osobný vkus, peňaženka, a tiež účel, ktorý sme konkrétnej podlahe v priestore prisúdili. Keďže ešte nebola reč o čistení a ošetrovaní podláh, patrí sa s nimi začať. Napriek všetkým šumom a nádejám sa predsa len sa ukazuje, že ani podlahy sa pribežnej údržbe a opatere nevyhnú. Veľa klientov sa totiž riadi vžitými predstavami, že praktickosť, robustnosť a odolnosť povrchu podláh, si toľko starostlivosti nevyžaduje.

Aj keď…

Aj keď je to celkom milá a príjemná predstava, realita si proste rozkázať nedá. Podlaha, nech je akákoľvek a z čohokoľvek, taktiež vyžaduje primeranú opateru a čistenie, tým skôr, že ju máme pod nohami deň čo deň a slúži nám takto – mlčky a ochotne – po celé roky. Takže už spomínané pozametanie a vlhké poutieraniečistenie podláh cena z m2povrchu býva vskutku iba minimom nevyhnutného. V zásade platí, že dobrá a kvalitná podlaha je symbolom priestoru, a často odoláva času lepšie ako všetko ostatné. Odborník, ktorý sa podlahám, prípadne ich znaleckej údržbe venuje potvrdí, že náležité vyčistenie a nevyhnutná technologická údržba jej zásadným spôsobom prospievajú.

Podlaha…

Podlaha bude po dobre vykonanej opatere nielen podstatne čistejšia, príjemnejšia na dotyk, žiarivejšia a farebne stálejšia, ale presným ošetrením sa jednozačne predĺží i jej životnosť a celková kvalita užívania. To sú slová, ktoré majú proste svoju váhu.cenník čistenie podláh Na druhej strane platilo a platí, že ak nám už konkrétna podlaha slúži, nezaslúži si čistenie nepreverenou technikou, chemikáliami, postupmi alebo metódami, ktoré sú pre daný materiál a jeho povrch rizikom. V tomto smere sa vypláca pomoc odborníkom a istá zdržanlivosť pri voľbe príliš lacných, ale naoko účinných riešení.

Isteže,…

Isteže, býva nesmierne lákavé hľadať finančné úspory aj v tomto smere, keďže „podlaha predsa len niečo vydrží,“ ale šetriť na kvalitnom ošetrení sa nevypláca. Konce takéhoto počínania bývajú potom čistenie priemyselných podláhviac ako rozpačité. No vo väčšine prípadov hrozivé, lebo prichádza k poškodeniu podlahy, prípadne jej nevratnému zničeniu.  Aj preto sa je dobré vedieť, že veľká väčšina moderných typov podláh a podlahových krytín máva sklony k „zvýšenej citlivosti,“ takže v prípade neodborného, príliš drsného alebo celkom neznalého spôsobu čistenia, môže prísť k výraznému mechnickému, chemickému, prípadne kombinovanému poškodeniu povrchu.

Je teda jasné,…

Je teda jasné, že aj naše podlahy potrebujú špecializovaný postup čistenia z rúk naslovovzatých odborníkov. V tomto smere by tak malo ísť nielen o primerane výkonú a šetrnú techniku, resp. správne zvolenú, účinnú chémiu, ale najmä skutočných profíkov, ktorí svoju prácu ovládajú na sto percent.čistenie liatych podláhMedzi firmy, ktoré tieto náročné kritériá spĺňajú už dlhé roky patrí aj upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá sa v tomto zložitom a konkurenčne tvrdom segmente trhu, pohybuje už viac ako dve desaťročia. Za ten čas si získala klientov a ich dôveru nielen doma, teda v Českej republike, ale tiež na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku.

Ošetrenie…

Ošetrenie a vyčistenie akéhokoľvek typu podlahy sa vo firme začína nasadením výkonného a veľmi spoľahlivého jednokotúčového čistiaceho stroja. Toto skvelé technické zariadenie pomáha  nielen detailne, ale najmä hĺbkovo vyčistiť akýkoľvek typ podlahy. Samotný proces celkového čistenia sa preto začína jej dôkladným a starostlivým vydrhnutím. čistenie podláh v domácnostiOkrem kotúčového stroja pritom pomáha účinná, no ohľaduplná chémia. Po ukončení tejto etapy môžu pracovníci postúpiť do druhého kola, ktoré je plne v réžii extra silného, ale šetrného priemyselného vysávača. Predovšetkým s jeho prispením sa  zamestnancom darí nanajvýš precízne, a pritom nekompromisne odstrániť z podlahy všetku špinu uvoľnenú počas drhnutia, taktiež čiastočne zachytené nečistoty ako aj mastnotu.

Práve vďaka…

Práve vďaka tomuto vysávaču môže firma A SERVIS LIPKA počítať s tým, že podlahu dokonale zbaví aj zvyškov vody, ktorá po vydrhnutí ešte ostala ležať na povrchu. Pre tento účel býva výborným pomocníkom špeciálna úprava hubice. Okrem gumených líšt, ktoré vodu správne „navedú,“ je hubica pružná, a preto zvláda odsatie vody bez problémov. Pre zákazníka je pritom dôležité vedieť, že po ukončení vysávania má už jeho podlaha charakteristiky hygienicky čistej plochy.čistenie mramorových podláh Keďže firma Čistenie, umývanie podláh si vždy ctila a ctí technologický postup, podlaha sa podrobí ešte jednému umytiu. Ale tentoraz len čistou vodou. Týmto krokom sa dlážka zneutralizuje pred neželanými účinkami použitej chémie. Potom už stačí podlahu nechať len vyschnúť.

Podľa…

Podľa nezávislých hodnotení na trhu a početných odborníkov treba doplniť, že výkonný a vysoko spoľahlivý kotúčový stroj sa aktuálne považuje za jediné zariadenie, ktoré dokáže zároveň realizovať detailne, a tiež celkové čistenie každej podlahy. Iba na margo. renovácie podláhJednokotúčový čistiaci stroj používaný v rámci tejto strojovej metódy má hmotnosť okolo 50 kilogramov. Samotné zariadenie počas čistiacej práce využíva predovšetkým výrazný prítlak smerujúci na rotačný čistiaci kotúč, ktorý má pracovný priemer zhruba 45 centimetrov. Čím je zabezpečené dokonalé priľnutie k podlahe a následne i jej precízne čistenie.

Radi by sme…

Radi by sme klientom pripomenuli dobre známy fakt, že pracovníci A SERVIS LIPKA, ktorí s týmto strojom, resp. celým čistiacim systémom pracujú, patria medzi veľmi skúsených profesionálov s dlhoročnou praxou. Koniec-koncov, z pohľadu náročnosti práce a požiadaviek na maximum kvality firma zamestnáva len kmeňových pracovníkov. Bohužiaľ, sezónne sily alebo brigádnici by za krátky čas svojho pôsobenia nemohli dokonale zvládnuť všetky potrebné prvky a kroky celej technológie čistenia. Keďže firma ručí každému svojmu zákazníkovi za špičkovú kvalitu. A výsledok najmä svojim dobrým menom, nie je dosť dobre možné, aby bolo vystavované aj takýmto rizikám.

voskovanie podláhNavyše,…

Navyše, stáli zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA majú komplexný a odborný prehľad o použiteľných chemických prostriedkoch, ktoré sa dajú na ten-ktorý typ podlahy bezpečne a účinne aplikovať. Omyl je v tomto smere skrátka vylúčený. Napríklad používaná chémia. Spoločnosť A SERVIS vo väčšine prípadov siaha po zásaditej chémii, ktorá je vo všeobecnosti najviac vyhľadávaná.

Samozrejme, že nastávajú situácie, kedy je potrebané celkom zmeniť zabehaný postup a zvoliť čistiaci prípravok s kyslým charakterom. Vtedy ide najčastejšie o čistenie podláh, ktoré boli vystavené rekonštrukčným alebo priamo stavebným prácam.

Látky…

Látky s kyslým profiom sa preto ideálne hodia na likvidovanie povlakov z cementu, či vápna alebo zbytkov rôznych stavebných materiálov. Na druhej strane sa pred nimi treba vystríhať pri čistení podláh z prírodného kameňa. Keďže kyslá chémia by ich fluatace podlahyviditeľne poškodila. Analogicky prísne normy fungujú aj pri odbornom výbere a použití čistiacich kotúčov alebo kartáčov, určených pre jednokotúčový stroj. Pracovník spoločnosti musí jednoducho vedieť, ktorý kartáč sa na dané čistenie hodí viac alebo menej. Jeden má svoje štetiny až príliš ostré a hrubé, iný býva zase k povrchu podlahy podstatne jemnejší a ohľaduplnejší. Aj to tvorí pevnú súčasť firemného know-how.

Veľa ráz…

Veľa ráz sa v dennej praxi stretávame s názormi zákazníkov, ktorí majú poniektorým čistiacim firmám za zlé, že kvalita a finálny výstup nie sú práve ich silnou stránkou. Nimi objednaná spoločnosť síce zadanie splní a podlahu im vyčistí. No pri bližšom pohľade má pomerne veľa nedostatkov. Stáva sa, že povrch takto „povrchne“ vyčistenej podlahy ostáva akosi matný a málo lesklý.prípravky na čistenie podláh Naviac, už aj letmý dotyk rukou alebo bosou nohou prezrádza, že čistenie zanechalo plochu viac drsnou, vizuálne nevzhľadnou a celkovo neprívetivou.

Úplným…

Úplným vrcholom takejto malej „preberacej inšpekcie“ býva potom dosť smutný fakt, že povrch „vyčistenej“ podlahy ostal na niektorých miestach badateľne poškodený. A to buď pôsobením mechanickej sily alebo priamym vplyvom nesprávne zvolenej chémie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA pracuje s odlišným prístupom. Zákazníkom zaručuje, že jej technológia kotúčového stroja, šetrnej a účinnej chémie, ktoré majú v rukách odborne vyškolení pracovníci, smeruje len k vysokej kvalite a spokojnosti. Vizuálne defekty, prípadne chemické poškodenia a podobné „havárie“ sú mimo profilu firmy.

Pokiaľ…

Pokiaľ ide o normy kvality a dokonalej čistoty, ktorými sa spoločnosť riadi. Zásadný prvok v systéme používanej čistiacej metódy A ako vyčistiť podlahuSERVIS-u, ktorá v konečnom dôsledku vedie k perfektne ošetrenej a esteticky pôsobivej podlahe. Tvorí i jej plošné zakonzervovanie, teda navoskovanie. Túto technologicky nevyhnutnú zložku špičkovej kvality realizujeme v procese tzv. fluatácie. Proces je to v zásade jednoduchý. Na vzorne ošetrenú a dobre vysušenú podlahu špecialisti firmy systematicky nanášajú priemyselný polymér, teda vosk. Podlaha sa pri tomto postupe teda navoskuje vysokokvalitným a odolným chemickým filmom.

Aby ostala…

Aby ostala vyčistená plocha, čo najdlhšie lesklá a podstatne odolnejšia, a to najmä voči bežnému namáhaniu. Spoločnosť A SERVIS LIPKA tento technologický prvok doporučuje všetkým svojim zákazníkom, ktorých podlahy boli ošetrované strojovou metódou. Prevažná väčšina podláh býva spoločnosťou ošetrovaná najmä pololesklým, prípadne matným voskom. Keďže sa pri používaní výborne osvedčil. Výhody a vysokú funkčnosť tohoto polyméru pravidelne oceňujú aj zákazníci. Vďaka vrstve čím vyčistiť podlahuochranného vosku sa ošetrená podlaha uchová dlhšie čistá a pre majiteľa ostáva tak maximálne bezpečná.

Priemyselný…

Priemyselný polymér, či vosk, však klientom ponúka ešte ďalšie, a to veľmi zaujímavé, obecne oceňované výhody. Každému typu podlahy tak prináša vyváženú a potrebnú pružnosť, spojenú s očakávaným protišmykovým efektom. Vďaka tejto vrstve vosku sa podlaha tak ľahko nepoškriabe, pričom si uchová aj pôsobivý lesk a šarm. Samotný protišmykový efekt potom radikálnym spôsobom zvyšuje bezpečnosť jej každodenného užívania. Čo je nesmierne potrebné plus, ktoré do výbavy poctivo a odborne vyčistenej podlahy skrátka patrí.

Voskovanie…

Voskovanie sa deje nasledovne. Na podlahu je polymér aplikovaný väčšinou dvakrát až trikrát, aby sa na mohla vytvoriť jednoliata. Obzvlášť odolná vrstva, ktorá primeraným spôsobom zabezpečí nielen pružnosť a protišmykovosť povrchu, ale spoľahlivo ochráni  vzhľad čistej a sviežej podlahy. Spoločnosť A SERVIS LIPKA používa na zakonzervovanie podláh vysokokvalitný vosk nemeckej proveniencie. Konkrétne ide o značku PKD, ktorá predstavuje obzvlášť odolný, moderne fungujuci typ priemyselného polyméru s radom praktických výhod. Napríklad navoskovaná podlaha sa oveľa lepšie udržiava a leští. Na druhej strane dobre maskuje nevzhľadné stopy bosých nôh, čo pri vyleštených podlahách často ruší.

Výnimočné…

Výnimočné prednosti tejto metódy čistenia podláh sa potvrdili aj prednedávnom, keď sme vo firme realizovaličistenie drevených podláh objednávku mladej mamičky. Pani mala pri znečistení podlahy v zásade veľké šťastie v nešťastí. Počas vyprážania sa totiž panvica s horúcim olejom ocitla na plávajúcej podlahe kuchyne, pričom ju však – okrem zopár kvapiek – nijako nezranila. Prirodzene, keď pominul prvotný šok, žena  podlahu poznačenú horúcim olejom upratala. A tým aj ochránila. Ale na finálne čistenie takmer novej podlahy si však už netrúfala. Vďaka svojej susedke dostala kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA. A to ostatné sme začali organizovať v našej profesionálnej réžii.

Bolo…

Bolo vážne dobré, že pani svoju podlahu nečistila domácimi postupmi, takže na nás ostalo to podstatné. Po skončení práce príslušnou chémiou a jednokotúčovým strojom bola podlaha ako nová, pričom jej finálnu korunu nasadilo odborné navoskovanie. Žena mala ohromnú radosť, že všetko tak dobre dopadlo, keďže sa sama nezranila. A dokonca ani podlaha neutrpela žiadny úraz. Naopak, jej povrch doslova žiaril a pôsobil dokonale. Naša upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA sa bude úprimne tešiť, ak podobné služby budeme môcť zrealizovať aj u vás doma alebo vo vašej firme.