v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Javorový sirup z nášho koberca vyčistila strojová metóda. „Tepovanie kobercov a sedačiek Bratislava

Javorový sirup z nášho koberca vyčistila strojová metóda. „Tepovanie kobercov a sedačiek Bratislava 8 feb

Čistenie Bratislava, KoberceUrčite sa veľa žien pri prácach v domácnosti prichytí pri myšlienke, ako by bolo dobré, keby všetky tieto práce neexistovali. Pranie, varenie, žehlenie, upratovanie. More osobného času, primálo vďaky a veľa stresu. Niekedy je to takmer neriešiteľný problém, stíhať všetko tak, aby veci bežali v rytme a bez komplikácií.

A to sa reč točí len okolo „bežnej“ prevádzky, ktorá má svoj pevný denný rozvrh, svoje zákonitosti a svoje jasné pravidlá. Sú však aj trochu iné povinnosti, a tie ženám padnú na  ramená najmä pred dajakými väčšími sviatkami, vzácnou návštevou, rodinnou oslavou alebo s príchodom jari alebo jesene.

Nárazové domáce práce, známe aj ako „veľké upratovanie,“ bývajú síce menej časté, ale o to náročnejšie. Napríklad také čistenie kobercov. Poriadna drina, od začiatku do samého konca. Zväčša na kolenách, ruky po lakte od sponátu, tvrdá a ostrá kefa, pomalý postup, neistý výsledok. A pritom koberce máme doma takmer všetci. Čo s tým?

Tí, ktorí majú – ako sa vraví – dostatok fištrónu, vedia už dlho jedno. Práce takéhoto druhu treba prenechať v každom prípade znalým profesionálom, keďže to urobia celkom určite lepšie a rýchlejšie. Na druhej strane by mal byť človek opatrný aj z iných dôvodov.

Pojem kvality totiž býva pre mnohé profi firmy na dnešnom trhu, značne flexibilným a obsahovo nejednoznačným slovom. Zároveň býva na prospech celej veci, poznať aspoň základné rysy a parametre dvoch-troch čistiacich metód, aby majiteľ koberca poznal a vedel, komu sa zveruje do rúk.

V širokej oblasti čistenia kobercov sa môžeme na webe dočítať, že medzi najčastejšie metódy, ktoré sú v kurze, patrí extrakčné čistenie, strojová hĺbková metóda, resp. tzv. suché čistenie. Tento triumvirát sa potom uchádza o záujem zákazníkov a snaží sa ich presvedčiť, že práve ten „jeho“ spôsob čistenia je najlepší.

ako na ČistenieDobre známy citát o tom…

Dobre známy citát o tom, že je veľa povolaných, no málo vyvolených, nás navyše upozorní na skutočnosť, že nie každá profesionálna firma zvládne koberec vyčistiť na jednotku. A tak si treba dávať veľký pozor na to, kto z povolaných má dostatok skúseností, odbornosti a ľudských kvalít, aby bol koberec na konci celého snaženia krajší ako na začiatku.

Snáď preto nebude nikdy na škodu, ak si spomedzi mnohých „povolaných aj vyvolených,“ vyberieme upratovaciu a čistiacu firmu A SERVIS LIPKA. Spoločnosť má za sebou v tejto oblasti už viac ako dvadsať rokov praxe, a tak sa dá s pokojným svedomím predpokladať, že má klientovi čo povedať, a najmä dokáže aj zmysluplne poradiť.

Spoločnosť sa vďaka svojim kvalitám, skvelým výsledkom a trvalej spokojnosti zákazníkov, zaradila na samotný vrchol vo sfére profesonálnych firiem vykonávajúcich upratovacie a čistiacie práce na trhoch strednej Európy. Tieto otvorené a objektívnymi faktami podložené slová platia pre Českú republiku, Slovensko, a tiež Rakúsko a Nemecko.

Firma A SERVIS a jej kmeňoví zamestnanci sa venujú čisteniu a ošetrovaniu kobercov vždy naplno. Hádam toho najspoľahlivejšieho a najpracovitejšieho pomocníka v tomto ich kažodennom úsilí predstavuje výkonný jednokotúčový stroj. Ide o technické zariadenie, ktoré dokáže zlikvidovať fľaky na najrôznejších druhoch kobercov alebo čalúnení.
firma na Čistenie
Aby však bola táto informácia nanajvýš kompletná, vieme našim klientom zabezpečiť len komplexné a profesionálne odvedené umývacie a leštiace práce na oknách a fasádach, ťažko prístupných, prípadne atypických sklenených stenách, ako aj analogické práce vo výškach, a tiež odborné, veľmi šetrné odstraňovanie graffiti, rôznych plesní a pod.

A keďže dnešné čistiace a upratovacie práce sú pestré a rôznorodné, zvládame aj čistenie rôznych dlažieb, marmolea, linolea, vinylu, plávajúcich alebo liatych podláh, betónových i kameninových povrchov. Samozrejme, všetko býva realizované na vysoko profesionálnej a špičkovej technologickej úrovni.

 

Jedným z hlavných cieľov…

Jedným z hlavných cieľov nášho profesionálneho, ale aj ľudského snaženia je v žiadnom prípade nestrácať kontakt a vývojom a držať vyrovnaný krok s najnovšími technických poznatkami v oblastiach takýchto a podobných činností.

Iba nové a inšpiratívne myšlienky, posúvajú človeka aj firmu smerom k vyššej kvalite. a tiež preto vo firme A SERVIS LIPKA nečakáme, kým moderné, účinnejšie a lepšie technológie prídu za nami, ale ich sami aktívne vyhľadávame a študujeme. Napokon, nerobíme to len pre seba, ale pre väčšiu spokojnosť našich zákazníkov.

Odborníci a zamestnanci A SERVIS LIPKA dokážu zákazníkom poradiť, zorientovať ich v danom probléme, a najmä účinne a cielene pomôcť. Príkladom je aj technologické porovnanie čistenia kobercov. Nikto nepopiera, že extrakčné čistenie je oproti strojovej hĺbkovej metóde o niečo lacnejšie, ale tu samotné porovnávanie iba začína.

profesionáli na Čistenie

Hĺbková metóda ošetruje plochu koberca do hĺbky, takže vždy kvalitne a precízne. Zároveň koberec aj dokonale vydezinfikuje. Naproti tomu, extrakcia, ergo mokré čistenie, je zastarané, neúčinné, málo efektívne, a povrch koberca neraz vzhľadovo poznačí.

Takže, čo bude výhodnejšie, pár centov navyše za strojové čistenie alebo neistý výsledok extrakčného čistenia? Ale áno, každý sa rozhoduje sám, no vo firme A SERVIS LIPKA sme presvedčení, že lacné a jednoduché riešenia v konečnom dôsledku stoja podstatne viac ako suma za profesionálny výkon pri strojovom čistení.

Navyše, technológie, ktoré firma A SERVIS využíva, ešte nesklamali. Nespôsobili problémy s kvalitou, termínom, vzhľadom a nijako nepoškodlili ani povrch koberca. To sú pre voľbu zákazníka podstatné a dôležité informácie. Cieľom zákazky ostáva maximálna spokojnosť klienta, čo pre firmu A SERVIS bolo a ostáva kľučové.

 

Služby našej spoločnosti… Čistenie Bratislava, Koberce 

Služby našej spoločnosti – od samého začiatku – stáli na sile modernej techniky, ktorá sa úzko spájala so špičkovou technológiou čistenia. Naše strojové hĺbkové čistenie tak dokáže, aj v tých najzložitejších podmienkach a situáciách, pomáhať svojim zákazníkom nanajvýš kvalitne a veľmi efektívne.

Srdcom strojovej čistiacej metódy bol a ostáva jednokotúčový stroj. Samotné technické zariadenie má zhruba päťdesiat kilogramov, pričom pri práci skvele využíva rotačné kefy, ktoré spoľahlivo Čistenie profesionálně„dopravujú“ unikátnu, používanú čistiacu chémiu až do hĺbky koberca.  

Na rozdiel od zastaraného extrakčného čistenia, vie firma A SERVIS s týmto strojom zlikvidovať aj tú najstaršiu, zájdenú špinu. Iste, extrakčný postup ju z koberca taktiež uvoľní, no už v sebe nemá dostatočný technologický, ba ani výkonový potenciál na to, aby ju aj dôkladne odstránil, čo predstavuje jeden z veľkých a celkom jednoznačných mínusov procesu mokrého čistenia.

Jednokotúčový stroj s rotačnými kartáčmi, unikátna a šetrná chémia plus skúsení, odborne zdatní zamestnanci, tak vytvárajú základ trvalého úspechu hĺbkovej strojovej metódy. Vďaka stroju sa chemický roztok dostáva až do samotnej štruktúry koberca. Tento proces čistenia trvá dovtedy, kým z koberca nie sú odstránené všetky nečistoty.

V priebehu tohoto dôkladného, hĺbkového čistenia sa však koberec zbaví nielen špiny, ale sú odstránené všetky zdraviu škodlivé látky, roztoče i alergény. Koberec vyčistený strojovou metódou tak býva nielen dokonale čistý a voňavý, ale aj perfektne vydezinfikovaný.

Zákazníkovi preto ponúka všetky dostupné hygienické výhody, ktoré umožňujú, aby sa na ňom bezpečne mohli hrať malé deti alebo zvieratá, a prípadne poskytoval kvalitné služby zdravotníckym či sociálnym zariadeniam, kde sa pohybujú chorí ľudia alebo seniori.

 

A to ešte nie je všetko…

Čistenie flakov
A to ešte nie je všetko. Vďaka hĺbkovej strojovej metóde sa každý vlas vyčisteného koberca dokáže dokonale napriamiť a získať späť svoj dávno stratený objem. Táto skutočnosť je pre klienta mimoriadne vítaná. Vo finále potom ostáva povrch vyčisteného koberca hebký, krásne nadýchaný, a preto pôsobí takmer ako nový.

S výslednou kvalitou firme Čistenie Bratislava, Koberce a jej zamestnancom pomáha ešte jedno technické zariadenie. Ide o extra účinný, trojmotorový vysávač. S pomocou jeho výnimočnej sacej sily, ktorá spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, nie je ani ten najmenší problém odstrániť z koberca zbytky peny, uvoľnené nečistoty, ale tiež alergény a roztoče.

Pre klienta poskytuje tento silný vysávač ešte jedno plus. Vďaka trom výkonným motorom dokážu zamestnanci A SERVIS-u – celkom bez námahy a dokonale – odstrániť aj všetku nazbieranú vodu na ploche, čo celkom jednoznačne pomáha pri dosahovaní vyššej finálnej kvality a spokojnosti zákazníka.   

Možno treba v tejto súvislosti pripomenúť jednu závažnú súvislosť. V priebehu extrakčného, teda tzv. mokrého čistenia, každý koberec do seba pojme priveľký objem vody. Systém extrakčného čistenia ju však nezvládne dostatočne efektívne odstraňovať, tak sa vlhkosť a voda v tele koberca zhromaždí.

Z pohľadu klienta je preto nevyhnutné trpezlivo počkať, kým sa to množstvo vody z koberca vysuší prirodzenou cestou samo. Už len tento nepríjemný fakt predstavuje pre zákazníka značný diskomfort v celej objednávke. Toto vynútené čakanie navyše zaberie interval v rozmedzí od troch do deviatich hodín.

A navyše, veľké množstvo vody počas samotného extrakčného čistenia vyplaví na povrch koberca pomerne veľké množstvo nečistôt a dlhodobo zašlej špiny. Na jednej strane je to celkom ok, no pri detailnejšom pohľade ide skôr o riziko pre výslednú kvalitu.

Čistenie kobercaStáva sa totiž…

Stáva sa totiž, čo býva takmer pravidlom, že keď takto ošetrovaný koberec konečne uschne, všetka vyplavená špina dokáže na ploche vytvárať nepekné fľaky a škvrny, čo zákazníka zaiste nenadchne. Nehovoriac o tom, že klient si v dobrej viere zaplatil za perfektne čistý koberec, a nie za „polotovar.“

Veľa ráz sa potom zákonitá reklamácia takejto práce skončí aj novým čistením, pričom firma A SERVIS už podobné kroky mnohokrát realizovala. Občas býva toto čistenie technologicky náročnejšie ako to prvotné. A to ešte nie je reč o celkom zbytočných finančných nákladoch a strese nespokojného klienta.
 
Zo všetkého je teda celkom jasné, že hĺbkové strojové čistenie realizované spoločnosťou A SERVIS LIPKA ponúka zákazníkom oveľa vyššiu mieru preukázateľných a plným právom očakávaných výhod, technologickej istoty a vyššej kvality konečného výsledku, ako vyššie popisovaná, morálne a technicky zastaraná, a pritom neefektívna metóda extrakčného čistenia.

Možno sa v tomto okamihu hodí aj nedávno uskutočnená zákazka pre jednu mladú ženu, našu novú klientku. Pani sa na nás obrátila s prosbou, či by jej naša spoločnosť  – ako sama povedala – nezachránila jej skoro nový koberec.  
Čistenie kávy z koberca
Nešťastnou náhodou sa jej neposedným deťom podarilo vyliať takmer celé balenie javorového sirupu. V prvotnom zmätku najmladšia dcéra dokonca sirup rozšliapala a roznosila po ploche koberca, takže čistenie bolo o to ťažšie.

Žena veľmi rýchlo zistila, že sama si s tým neporadí, a tak siahla po prvej firme, ktorá sa jej na webe zapáčila. Žiaľ, firma čistila extrakčnou metódou, takže výsledok celej tejto tortúry bol ešte horší, ako po jej vlastnoručnom zásahu.

 

Kontakt na nás má vraj od kolegyne…

Kontakt na nás má vraj od kolegyne, ktorá má s firmou A SERVIS LIPKA už niekoľko výborných skúseností. Pani si však – po skúsenosti s extrakciou – prešla aj web odkazy, kde sa jej potvrdilo, že naša spoločnosť má pri svojom mene a vykonanej práci len kladné, veľmi pozitívne ohlasy, množstvo priaznivých reakcií a poďakovaní.

Všetko ostatné potom už bolo skôr vecou profesionálnej rutiny a praxe. Dohodli sme si s pani detaily celej zákazky a o dva dni začali s čistením jej koberca, poznačeného lepkavým javorovým ako na Čistenie kávy z kobercasirupom. V zásade išli veci bez problémov, keďže strojové čistenie zvláda takéto typy znečistenia s prehľadom.

S pomocou kotúčového stroja, účinnej chémie a našim profesionálym skúsenostiam sme tak kobercu vrátili jeho stratený vzhľad celkom rýchlo. Samozrejme, jeho plocha bola na konci dokonale jednoliata. Nikde sa nedal nájsť ani náznak narušenia štruktúry, čo klientka úprimne ocenila a kvitovala.

Navyše, bola plocha nadýchaná, krásne hebká a svieža, pričom sa táto sviežosť preniesla aj do celej domácnosti. Keďže koberec sa po čistení aj príjemne rozvoňal. Kvalita, precíznosť a individuálny prístup opäť raz ukázali, že práve tu treba hľadať nielen úspech firmy A SERVIS LIPKA. Ale aj jej dobré a cenené meno na trhu s upratovacími a čistiacimi službami.