v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Koberec, lepidlo a hravé deti. Metóda strojového čistenia si opäť poradila. Tepovanie sedačiek, čistenie kobercov

Koberec, lepidlo a hravé deti. Metóda strojového čistenia si opäť poradila. Tepovanie sedačiek, čistenie kobercov 1 feb

S kobercami má skúsenosť takmer každý. Zväčša ide o pozitívne a príjemné zážitky, veď koberce ponúkajú v prvom rade komfort, pohodlie a dotvárajú priestor podľa vkusu majiteľa. A pritom býva vlastne celkom jedno, či ide o malý, dekoratívny kus, prípadne veľké plochy alebo cenné a umelecky hodnotné koberce.

 

Generálnou…

Generálnou nevýhodou akéhokoľvek koberca však býva jeho zraniteľnosť a relatívne malá odolnosť voči vonkajším vplyvom. Aj preto sa treba venovať jeho pravidelnej údržbe a snažiť sa, aby ostal čistý, hebký a reprezentoval konkrétny priestor. jak vyčistit koberec

V okamihu, ak to sami uznáme alebo sme náhlymi okolnosťami donútení, že koberec treba vyčistiť, hľadáme účinný a rýchly spôsob, ako mu vrátiť jeho pôvodný vzhľad. V mnohých prípadoch zvolíme klasiku, teda svojpomoc, ale trendom dneška je oveľa racionálnejší a praktickejší spôsob – osloviť profesionálnu čistiacu firmu. 

Firiem,…

Firiem, ktoré sa profi čisteniu kobercov venujú je aktuálne nepreberné množstvo, pričom väčšina z nich sľubuje spokojnosť s výsledkom, primeranú cenu a adekvátnu kvalitu čistenia. Ostáva len klientovi, komu napokon čím vyčistit koberecdá svoju dôveru a prenechá svoj koberec v jeho rukách. Modernú a spoľahlivú technológiu čistenia kobercov reprezentuje spoločnosť A SERVIS LIPKA. Svojim zákazníkom ponúka spôsob, ktorý označujeme ako hĺbkové strojové čistenie.

Aj z pohľadu nezávislých odborníkov ide o úspešnú čistiacu metódu,  ktorá po každej stránke predstavuje vysokoúčinný, moderný a efektívny spôsob údržby kobercov a podláh. Na českom a slovenskom trhu už dlho patríme k absolútnej profesionálnej špičke. Na veľmi tvrdých a náročných trhoch v Rakúsku a Nemecku sme sa dokázali výrazne presadiť najmä kvalitou, precíznosťou odvedenej práce a silným, proklientským prístupom.

Vo svojom obore…

Vo svojom obore pracujeme už viac ako dvadsať rokov a za tento čas sme získali nielen množstvo cenných skúseností, ale dokonale ovládli čistiacu metódu, jej zákutia a v každej chvíli vieme nájsť rýchle, účinné a efektívne riešenie, ktoré splní nároky a predstavy klienta. Okrem čistenia a ošetrovania kobercov, podláh, umývania a leštenia okien i sklenených plôch.jak odstranit skvrny na koberci Ale tiež iných povrchov, odstraňuje firma A SERVIS LIPKA aj všetky druhy graffiti, stará sa o prevenciu tohoto znečistenia a zabezpečuje aj dlhý rad iných služieb.

Celá filozofia spoločnosti A SERVIS sa dlhodobo a programovo orientuje na najmodernejšie a navýhodnejšie technológie, ktoré oblasť jej záujmu aktuálne poskytuje. Aj preto má v rámci stredurópskeho regiónu vysoký a zaslúžený kredit, potvrdzovaný záujmom klientely.

Možno…

Možno práve tejto chvíli neuškodí, ak si – aspoň zhruba – porovnáme základné technologické prednosti a klientské výhody strojovej hĺbkovej metódy čistenia so stále využívaným. péče o světlý koberecAj keď celkom zastaraným, neefektívnym a značne nekvalitným spôsobom ošetrenia kobercov, teda extrakčnou metódou čistenia.

Nezávislé hlasy špecialistov už dlhodobo upozorňujú, že extrakčné – známe tiež aj ako „mokré čistenie“   

Sa na generálne a komplexné ošetrovanie kobercov vonkoncom nehodí. V bežnej praxi sa mnoho ráz dostatočne preukázalo, že jeho použitie prináša zákazníkovi podstatne viac problémov ako reálneho úžitku.

Zároveň…

Zároveň treba jedným dychom doplniť, že ešte stále sa dá nájsť značné množstvo zákazníkov, ktorí tieto seriózne odborné rady, stúdržba koberceanoviská a konštatovania z nejasných dôvodov odmietajú. V drvivej väčšine poukazujú predovšetkým na to, že aj napriek takto presne sformulovaným výhradám k výslednej kvalite, dokáže extrakčná metóda ešte stále dajaké financie ušetriť.

Hlavným negatívom extrakcie ostáva objektívny fakt, že táto zastaraná technológia môže na vzhľade koberca zanechať aj dlhodobé, často nenapraviteľné škody. Dôvod stojí hneď vedľa. Mnohé koberce po extrakčnom čistení nevyzerajú dobre jednoducho preto, že aj napriek očividnému čisteniu, neboli vyčistené hĺbkovo, takže veľká časť nečistôt v koberci zostala. 

Lenže tu to nekončí. Akonáhle koberec vyschne, ukáže sa ďalšie mínus. levné čištění kobercůNa plochu koberca vystúpia nevzhľadné fľaky a škvrny. Argumenty čistiacich firiem, že ide najmä o dôsledok predchádzajúcej nekvalitnej údržby. Ergo vinu samotného zákazníka, nie je možné, akceptovať ani pri najlepšej vôli.  

Žiaľ,…

Žiaľ, aj tieto mini príbehy sú dôkazom, že mnoho klientov sa dlhodobo necháva zlákať pocitom, že lacnejšie riešenie predsa za možné riziko s kvalitou stojí, a tak koberec zveria do rúk extrakčnému čisteniu. Prvoradým pre nich ostáva pocit, že predsa len ušetrili.

Z pohľadu spoločnosti A SERVIS LIPKA sú takéto postoje klientov celkom legitímne. Aj keď s nimi nemožno súhlasiť, keďže dvadsať rokov praxe a každodenná úspešná práca so strojovou metódou, dokazujú pravý opak. Pri každej zákazke sa firma A SERVIS spolieha na svojich skúsených, odborne zdatných ľudí a používanú špičkovú techniku. Ide o spoľahlivých špecialistov, kde podstatnú rolu zohráva nielen ich nejlevnější čištění kobercůprofesionalita, ale aj ich osobný charakter a ľudský profil. Aj preto znesie ich práca pre zákazníka tie najprísnejšie kritériá.

Služby…

Služby klientom tak poskytujú pracovníci, ktorí majú metódu hĺbkového stojového čistenia kobercov pomocou kotúčového stroja dokonale zažitú.

Každý z nich má perfektný prehľad o tom, čo sa na čistenie konkrétneho koberca hodí, ako pri odstraňovaní znečistenia postupovať, aký druh chémie zvoliť a ako dosiahnuť špičkový výsledok. Takýto „balíček“ odborných znalostí a ľudských snadné čištění kobercůskúseností potom firme A SERVIS LIPKA dovoľuje, aby proces čistenia dosahoval maximálny účinok s prihliadnutím na komplexnú ochranu ošetrovaného koberca. Vysoká účinnosť a šetrnosť vykonávanej práce, predstavuje jeden zo základných kameňov firemnej filozofie. 

Povedzme si…

Povedzme si teraz niečo o samotnej strojovej metóde a postupe čistiacich prác. Ako už bolo povedané, na prvom mieste stojí nezastupiteľná osobná skúsenosť a profesionalita každého zamestnanca. Ďalej je tu skvelá technika a unikátne druhy chemických prípravkov. Srdcom prvej etapy čistenia je výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi.rychlé čištění koberců

Jeho sila umožňuje v každej situácii precíznu aplikáciu značkovej, a svojim zložením, nesporne unikátnej chemickej látky, priamo do koberca. Proces aplikácie chemického prípravku pritom trvá tak dlho, kým nie sú z koberca odstránené všetky nečistoty. Tiež treba doplniť skutočnosť, že sú pritom veľmi účinne a nekompromisne likvidované aj také druhy nečistôt, ktoré sa usadilii v samotnej hĺbke štruktúry koberca.

Z pohľadu klienta…

Z pohľadu klienta prináša strojová čistiaca metóda i ďalší bonus. Koberec ostáva po čistení nielen čistý a voňavý, ale taktiež zbavený všetkých druhov mikroorganizmov, zdravie ohrozujúcich alergénov alebo roztočov. Takto ošetrený koberec disponuje všetkými hygienickými výhodami, hloubkové čištění kobercůktoré dovoľujú, aby ho bezpečne využívali deti, seniori, domáce zvieratá, prípadne poskytoval cenné a bezpečné služby zdravotníckym a sociálnym zariadeniam.

Navyše, spoločnosť Čistenie, tepovanie kobercov, dokáže tak vďaka tejto metóde koberec a jeho vlas prevzdušniť a vrátiť mu späť stratený objem. Samozrejme, že veľká väčšina vyčistených kobercov potom vyzerá skoro tak dobre, ako keď boli nové. Koniec-koncov, nemalá časť zákazníkov nám toto plus dáva najavo so značnou dávkou spokojnosti.

Vo chvíli,…

Vo chvíli, keď bol do koberca aplikovaný špeciálny chemický prípravok a vzniknutá aktívna pena dokončila časť dôležitej práce, otvára sa priestor pre ďalšie technické zariadenie. Pre dosiahnutie vysokej kvality a maximálnej efektívnosti procesu čistenia je práve tento stroj veľmi dôležitý. A svojim spôsobom nenahraditeľný. dezinfekční čištění koberců

V prípade strojovej metódy spoločnosti A SERVIS ide o mimoriadne výkonný, trojmotorový vysávač, ktorý sa svojou jedinečnou konštrukciou a schopnosťami spolupodieľa na skvelom finálom výsledku, a to pri každej jednotlivej zákazke. Toto výnimočné zariadenie dokáže počas práce uplatniť nielen svoju extrémnu silu, ale aj príslušný diel technologickej jemnosti, venovanej samotnému kobercu. Aj preto sa dajú jednoznačne vylúčiť klientské obavy spojené s možnosťou nejakého poškodenia koberca.

Aj vďaka…

Aj vďaka tomuto skvelému vysávaču, získava zákazník firmy A SERVIS niekoľko výhod odrazu. Jeho extrémna sacia sila, ktorá pri každej objendávke spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, dokáže z koberca systematicky odstraňovať nielen zbytky čistiacej peny, ale aj všetky nečistoty, roztoče alebo alergény. Pozoruhodný výkon vysávača zároveň zvládne z čisteného koberca odsať aj prebytočnú vodu a vlhkosť.

Práve tu vzniká základný predpoklad, že koberec býva po ukončení čistenia už takmer celkom suchý a zákazník ho môže začať postupne využívať. Skúsme si túto prednosť porovnať s extrakčnou metódou.

Počas…

Počas extrakčného čistenia každý koberec do seba – celkom zákonite –  nasaje pomerne veľa vody. Technológia extrakcie ju však, už zo svojej podstaty, nedokáže odstrániť kompletne všetku, a tak je nevyhnutné počkať, kým sa sama prirodzenou cestou nevysuší. Žiaľ, takéto vynútené čakanie môže trvať pomerne dlho, odstrojové čištění koberců troch do deviatich hodín, čo je viac ako nepríjemné. Asi ani netreba pripomínať, že pre zákazníka ide o značnú nevýhodu, keďže koberec by sa počas sušenia nemal vôbec zaťažovať a používať.

A tak narážame na ďalšie mínus. Voda z čistenia, prítomná v štruktúre koberca, vyplaví až celkom na povrch, značné množstvo nečistôt a starej, zašlej špiny. Po celkovom uschnutí, potom práve tieto nečistoty vytvárajú na ploche nepekné druhotné fľaky a mapy.

Povedané…

Povedané inak a jasnejšie. Prekvapený klient hneď ráno zistí, že po nočnom sušení vyzerá jeho koberec často oveľa horšie. Ako keď ho firma začala podvečer extrakčne čistiť. To je vo väčšine prípadov dôvod rozhnevaných reklamácií, sťažností a nekonečných dohadovaní. Ktoré však málokedy končia úspešne. Mnoho firiem pracujúcich extrakčným spôsobom totiž argumentuje tým, že koberec vraj nebol dobre udržiavaný, klient sa oň málo staral, a tak extrakcia nemohla dosiahnuť výsledky, ktoré klientovi na samom začiatku sľubovala. Zákazník tak za svoje peniaze nedostane to, čo očakával. No má problém, ktorý je snáď horší ako znečistený koberec pred pár hodinami.

S istou mierou…cena čištění koberců

S istou mierou odborného nadhľadu a účasti ku klientovi sa dá napokon celkom sucho skonštatovať, že táto veľká necnosť extrakčného čistenia dokonale a natrvalo znehodnocuje aj to málo pozitívneho, čím táto zastaraná technológia kedysi disponovala. Ak sa pokúsime všetky vymenované fakty zhrnúť ukazuje sa, že hĺbková čistiaca metóda spoločnosti A SERVIS LIPKA a extrakčný postup sa vlastne ani veľmi porovnávať nedajú. Hĺbkové strojové čistenie totiž zákazníkovi ponúka také výhody. Takú kvalitu a také technologické možnosti, ktoré extrakčné čistenie nikdy nedosahovalo a dosiahnuť nemôže. 

Jednoznačným…

Jednoznačným a ťažko spochybniteľným potvrdením týchto uvedených faktov, môžu byť každodenné. A úspešne zavŕšené objednávky u klientov firmy A SERVIS LIPKA. Maximálna spokojnosť, vysoká kvalita, ústretovosť a splnenie všetkých očakávaní, patria k samozrejmým štandardom, ktoré firma svojim zákazníkom odovzdáva. Prednedávnom to bola napríklad úspešná zákazka v mladej rodine s dvoma deťmi. Vkde nechat vyčistit koberecolala nám matka. Ktorá zistila, že jej ratolestiam sa počas nadšenej hry na stavbárov. Podarilo dostať do koberca značné množstvo lepidla. Keďže svoj veľký kartónový dom stavali za zatvorenými dverami.

Žena si bola vedomá, že vlastnými silami si s tými odpudivými fľakmi sotva poradí. Oslovila nás aj preto, lebo na webe našla mnoho kladných reakcií, odkazov a poďakovaní od firiem, domácností aj inštitúcií. Ktoré oceňovali práve naše strojové čistenie.

Asi po…

Asi po troch dňoch, keď sa naša odborná práca s polepeným kobercom v tejto domácnosti končila, bola mladá mamička očividne šťastná a veľmi spokojná. Keďže koberec v detskej izbe vyzeral takmer ako nový a po škvrnách  z lepidla nebolo ani stopy. Veľa ráz nám ďakovala a vyslovila želanie, že veľké čistenie kobercov pred Vianocami nechá už len na odborníkov zo spoločnosti A SERVIS LIPKA. Ako dodala, práca profesionálov sa nedá s domácim čistením ani len porovnať, a to necháva bokom jej výnimočnú kvalitu.