v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Koberec zasiahnutý farbami na sklo zachránilo strojové čistenie. „Tepovanie, čistenie sedačiek, kobercov Košice

Koberec zasiahnutý farbami na sklo zachránilo strojové čistenie. „Tepovanie, čistenie sedačiek, kobercov Košice 1 feb

V mojom doterajšom živote si ma veľké šťastie zatiaľ našlo dvakrát. Po prvý raz malo podobu mojich rodičov, ktorí mi výchovou darovali to nalepšie, čo človek môže získať – slobodu ducha a odvahu vyjadriť ju. V druhom prípade išlo o môjho skvelého manžela, ktorý bol stvorený z rovnakého cesta ako ja.

Asi…

Asi nebude ťažké uhádnuť, ktorým smerom sa náš spoločný život uberal. Obaja sa venujeme umeleckej činnosti a v tomto duchu vedieme aj obidve deti. Aj preto u nás funguje veľmi málo svet počítačových hier, mobilných aplikácií a trávenia času pred televíznou obrazovkou. Deti svoje najhlbšie tipy ako vyčistiť kobereczáujmy a predstavy rozvíjajú predovšetkým nad farbami, papierom, modelovacou hmotou alebo s fotoaparátom v ruke. Obaja ich v tom všemožne a aktívne podporujeme, keďže veľmi dobre vieme, aké je to pre ich život dôležité. Netreba sa však domnievať, že ich vychovávame v dajakej elitárskej veži zo slonoviny, to v žiadnom prípade. Počítač, tablet či smartfón predstavujú aj u nás bežnú súčasť všedného života, takže deti majú dokonalý prehľad o svojej generácii a spoločných záujmoch.

Nedávno…

Nedávno sa tieto moje slová potvrdili v nemilej príhode, ktorú by som radšej z pamäti vymazala. Našli v nej totiž uplatnenie obidve popisované zložky života našich detí – kreatívna aj technická. V zásade však išlo o banálnu súrodeneckú rady ako vyčistiť koberechádku, ktoré sa v rôznych rodinách podobajú ako vajce vajcu. Dcéra a syn boli zatvorení vo svojej izbe a niečo chystali. Mala som svoje povinnosti, a tak som spoliehala na ich rozum a vzájomnú toleranciu. Je totiž pravdou, že v poslednom čase sa zvykli pochytiť kvôli úplnej maličkosti, keďže puberta im zaklopala na dvere.

Len čo…

Len čo sa mi hlavou prelialo týchto niekoľko nesúrodých myšlienok, ozval sa z detskej dcérin krik. Vletela som do izby a hneď mi bolo jasné, čo sa stalo. Na koberci som zaregistrovala rozliate farby na sklo, ktoré vyzerali fakt príšerne a syn nechcel dať z ruky sestrin mobil. Ako som už povedala vravela – banálny spor s nepríjemným koncom. Prvé, čo ma napadlo, bola snaha spasiť koberec. Veľmi dobre viem, čo farby na sklo dokážu, tobôž na koberci. Napriek stresu, snahe a poriadnemu dusnu v celej domácnosti, sa záchrana koberca nijako zvlášť nedarila. Farby sa vpili do vlákien, postupne schli a ja som pred sebou videlakvalitné čistenie kobercov nečakané finančné výdavky spojené s kúpou nového koberca.

Ani neviem prečo,…

Ani neviem prečo, ale zavolala som obratom manžela, či nevie o dajakých dobrých profíkoch, ktorí by nám s touto pohromou rýchlo pomohli a koberec vrátili späť. Bola som dosť prekvapená, či skôr vyvedená z miery, keď mi o pár minút pristál v mobile kontakt na profesionálnu firmu A SERVIS LIPKA. Manžel ešte doplnil, že sú vo svojej branži naslovovzatými profíkmi a jeho priateľ na nich nedá dopustiť. Okrem kobercov čistia aj podlahy, okná, na jednotku zvládnu graffiti, ale i plesne a kopec ďalších vecí, ktoré majú v malíčku. Dovetok: keď to nekde nechať vyčistiť kobereczvládnu oni, budeme kupovať nový koberec.

Táto predstava…

Táto predstava ma donútila sadnúť k počítaču a naštudovať si o firme A SERVIS LIPKA ďalšie informácie, lebo mám rada, keď viem, čo sa bude diať a kto za tým stojí. Web ma zorientoval v týchto úvahách pomerne rýchlo, lebo A SERVIS mal okolo seba more kladných recenzií, ohlasov a poďakovaní, takže v tomto smere som bola navýsosť spokojná. Aha, aby som nezabudla. Z minulých skúseností mi bolo jasné, že vyčistiť koberce ako sa patrí nie je nič jednoduché. Aj preto som v žiadnom prípade nepočítala s extrakčným čistením, ktoré má oveľa viac chýb ako predností.

Pred niekoľkými…

Pred niekoľkými rokmi som totiž zažila tie „extra“ konce na vlastné oči. Mamine koberce vtedy vyzerali naozaj príšerne a vrátiť im pôvodný vzhľad stalo dosť veľa nerov a peňazí. Napokon, ani mama už po extrakčnom čistení už nikdy nesiahla. Na webe sa však ukazovalo, že firma A SERVIS LIPKA patrí v priestore strednej Európy, čo predstavuje Českú republiku, Slovensko, Nemecko a Rakúsko k absolútnej špičke. Na poli čistiacich a upratovacích služieb si za dvadsať rokov praxe získala vynikajúcu povesť a skvelé meno, ktoré sa stalo synonymom cena čistenie kobercovprecíznosti a ústretovosti a vysokej kvality.

Okrem…

Okrem profesionálnych prác spojených s kobercami a podlahami. Spoločnosť ponúka aj ďalšie služby akými sú čistenie a leštenie okien, výkladov a sklenených plôch, odborné odstraňovanie graffiti alebo likvidáciu plesní. Firma A SERVIS zákazníkom ponúka vyváženú technológiu čistenia kobercov, ktorá nesie označenie – hĺbkové strojové čistenie. Tento špeciálny postup predstavuje modernú, technologicky vyspelú metódu, ktorej hlavnými parametrami sú účinnosť a efektívnosť. Bezkonkurenčné vlastnosti tohoto čistiaceho systému umožňujú dosahovať vynikajúce výsledky, ktoré hovoria sami za seba. 

Tieto…

strojové čistenie kobercovTieto myšlienky možno ilustrovať na porovnaní predností hĺbkového strojového čistenia s ďalším spôsobom práce, teda extrakčnou metódou. Dlhodobá prax a zákazníci potvrdzujú, že extrakčné čistenie sa na čistenie kobercov principiálne nehodí. Používanie tohoto prežitého, neefektívneho systému, tak prináša zákazníkom skôr starosti ako pomoc. Asi najväčším  nedostatkom extrakčného čistenia je fakt, že táto nemoderná metóda môže na koberci zanechať dlhodobé, často nenapraviteľné škody. Na takto ošetrenej ploche sa po čistení – takmer vždy – ukážu nevzhľadné fľaky, takže klient si zaplatil službu, ktorá jemu samému i kobercu vlastne uškodí.

 

Pre doplnenie…

Pre doplnenie treba poznamenať, že v bežnej praxi sa už neraz stalo, že takto „odborne vyčistený“ dezinfekčné čistenie kobercovkoberec musela napokon „resuscitovať“ spoločnosť Čistenie Košice, Koberce. Aj táto poznámka vypovedá o niečom dosť dôležitom, pričom sme stále iba na začiatku procesu vzájmného porovnávania oboch čistiacich metód. Podstatnou premennou tejto rovnice je, že extrakčný systém nemôže kobercu priniesť očkávanú čistotu z jediného, ale kľúčového dôvodu: nedokáže štruktúru vyčistiť do hĺbky. Objektívne povedané, ani strojová hĺbková metóda nevie robiť zázraky, ale vždy ide o diametrálne odlišné východiská a závery.

Malý príklad…

Malý príklad ako vysvetlenie. Čistenie koberca, ktorý roky nepoznal pravidelnosť ošetrovania, veľmi úzko súvisí s pojmom tzv. vyčistiteľnosti. Zjednodušene a jasne. Vyčistiteľnosť predstavuje stav tak vysokej zanedbanosti a znečistenosti koberca, že pri jeho profesionálnom ošetrovaní začne zlyhávať aj strojové hĺbkové čistenie.hĺbkové čistenie kobercov Prirodzene, že firma A SERVIS pre svojho klienta vyčistí i takto zdevastovaný koberec, ale mínusom ostáva skutočnosť, že pri jeho čistení zamestnanci spoločnosti už nedosiahnu očakávanú kvalitu, ktorá je pre proces ošetrovania bežným štandardom. Povedané inak a natvrdo: klient svoj koberec ponechal smutnému osudu a toto je výsledok.

Vráťme sa späť…

Vráťme sa späť k porovnaniu extrakčného a strojového spôsobu čistenia. Po extrakčnom vyčistení a celkovom vyschnutí koberca sa na ploche objavia čudné, neočakávané  škvrny. Je to vlastne prosté. Podobné fľaky a škvrny bývajú dôsledkom neúčinnej a nekvalitnej technológie, ktorá už nezodpovedá vysokým nárokom súčasnosti. Vysvetlenie by asi nebolo najkratšie, no ostáva smutným faktom, že extrakčné čistenie  ešte aj dnes láka a presviedča značné množstvo klientov neurčitými a celkom hmlistými predstavami o nízkej, takmer ľudovej cene za odvedenú prácu a vskutku primeranej kvalite.rýchle čistenie kobercov

Prirodzene,…

Prirodzene, počas týchto „marketingových bublín“ sa v podobných firmách veľmi rado zabúda na množstvo nedostatkov tejto čistiacej metódy, a to nielen v oblasti účinnosti a efektívnosti, ale najmä v celkovej kvalite a zákazníckej spokojnosti s odovzdanou prácou.  Nikto netvrdí, že strojová metóda je lacnejšia ako extrakcia, to nie. Avšak táto jediná položka, ktorá vychádza naoko v neprospech ľahké čistenie kobercovstrojového spôsobu, býva mnohonásobne vyvážená vysokými a stabilnými parametrami kvality, mimoriadnej účinnosti a dlhého radu benefitov, na ktoré extrakčné čistenie nemôže, ani nedokáže dosiahnuť.

Strojová…

Strojová metóda A SERVIS dosahuje v procese čistenia jednoznačne lepšie výsledky, pričom spolieha na skúsených odborníkov, špičkovú techniku a unikátnu chémiu. Každý zo zamestnancov firmy má príslušné odborné vzdelanie a profesné zaškolenie. Pritom je dobré zdôrazniť, že spoločnosť systematicky a dlhodobo nepracuje s brigádnikmi ani pomocnými silami, keďže sa u ich výkonov nedá plne zaručiť profesionálny prístup a špičková kvalita. Odbornosť si skrátka vyžaduje dostatočnú prax, potrebné znalostí plus osvojenie celkového postupu strojovej čistiacej metódy.

Prvý krok…

Prvý krok čistenia koberca je štandardným spojením stroja a chémie. Modernú techniku reprezentuje kotúčový stroj s rotačnými kefami a účinnú kozmetiku jedinečný chemický prostriedok, ktorý býva zvolený v súlade s konkrétnym čistením. najlacnejšie čistenie kobercovDo koberca sa vďaka kotúčovému stroju systematicky aplikuje špičková chémia. Koberec je tak ošetrovaný až v hĺbke samotnej štruktúry, čo býva zásadným predpokladom pre dokonalý výsledok a trvalú spokojnosť klienta. Popísaný postup čistenia pritom trvá tak dlho, kým nie sú z koberca a jeho štruktúry odstránené všetky prítomné nečistoty. Koberec sa popritom účinne a dôkladne zbavuje aj všetkých obsiahnutých alergénov, roztočov a mikroorganizmov. 

Po celkovom…

Po celkovom vyčistení strojovou metódou A SERVIS bývajú koberec a jeho vlas prevzdušnené, štruktúra koberca sa vzpriami a jeho plocha získa naspäť stratený objem, hebkosť a celkový vzhľad. Neodmysliteľnou súčasťou procesu je energia silného a výkonného trojmotorového lacné čistenie kobercovvysávača. Vďaka  sacej sile, dokáže z koberca odstrániť zvyšky čistiacej peny, všetky uvoľnené nečistoty, roztoče i alergény. To je pre kvalitu podstatné. Zároveň sa odsaje prebytočná voda aj vlhkosť. Koberec sa tak stáva takmer suchým a dá sa už používať. Táto výhoda je vo vzťahu k extrakčnej metóde celkom jedinečná.

Na vysvetlenie….

Na vysvetlenie. Počas extrakcie sa do koberca dostane taktiež dosť vody. Zastaraná technológia ju ale nedokáže odstrániť, čo tvorí veľké mínus tohoto postupu. Klient tak nemá inú voľbu, ako čakať, pokým sa koberec nevysuší. Takéto čakanie ale trvá od troch až do deviatich hodín, čo už je naozaj dosť. Navvyše, z koberca sa pri tomto type čistenia vyplaví aj značné množstvo nečistôt a špiny, ktoré vedia potrápiť klienta a celkový vzhľad tkaniny. Extrakcia totiž nedokáže odstrániť všetky nečistoty, takže po preschnutí sa tento voľný odpad premení na škaredné fľaky.

Zhrnuté…

Zhrnuté a podčiarknuté. Pri objektívnom porovnaní oboch popisovaných postupov, teda strojovej metódy firmy údržba koberceA SERVIS LIPKA a čistenia „na mokro,“ čiže extrakčného systému, sa jednoznačne ukazuje, kto je vo uvedených parametroch a výslednej kvalite lepší. Strojové čistenie zákazníkom ponúka navýsosť modernú, špičkovú kvalitu, a zároveň i hĺbkovú dezinfekciu čisteného koberca. Samozrejmou zložkou týchto poskytovaných služieb ostáva nanajvýš profesionálny, ústretový a proklientský prístup. Čo dobré meno spoločnosti A SERVIS vo vedomí klienta len posiluje. 

Po dočítaní…

Po dočítaní všetkých dobrých správ som nadobudla presvedčenie, že koberec plný farieb na sklo bude v tých najlepších rukách. Potvrdilo sa to už dochviľnosťou dvojice zamestnancov A SERVIS a ich prístupom k práci. Dodržali  stanovenú hodinu a bez dlhých rečí sa dali do toho. starostlivosť o svetlý koberecVlastne bola radosť sledovať ich počas čistenia. Dokonale ovládali stroje, celkový postup a každý ich pohyb svedčil o tom, že by boli schopní pracovať hádam aj potme. Navyše sa celý byt začal plniť príjemnou vôňou čistoty, čo ma skutočne potešilo.

Asi po hodine…

Asi po hodine boli hotoví a ja som mala zhodnotiť výsledok ich práce. Stačil iba krátky pohľad a bolo jasné, že to chce jediné slovo – skvelé. Koberec bol dokonale čistý, fľaky z farieb na sklo nadobro zmizli a celý jeho povrch bol hebký, vláčny a nadýchaný. Skrátka, špičkový výsledok od skutočných profíkov, ktorí nesklamú. Večer som sa s manželom dohodla, že pár týždňov pred sviatkami necháme firme A SERVIS LIPKA vyčistiť všetky zvyšné koberce, keďže kvalita, prístup a príjemný pocit, ktorý tu po nich ostali, nemajú konkurenciu. Prirodzene, volala som aj mame, aby som ju informovala o skvelej skúsenosti a výbornom tipe na dokonalých profíkov z firmy A SERVIS LIPKA. Jednoducho, naša rodina našla spoločnosť, ktorá dokáže koberce vrátiť na samotný začiatok ich žiarivej kariéry, čím ušetríme nielen za nevhodné extrakčné čistenie, ale aj za prípadnú kúpu nového koberca.