v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Fľaky po zavárenine odstránili z koberca až profesionáli. „Strojové čištenie a tepovanie kobercov a sedačiek Bratislava

Fľaky po zavárenine odstránili z koberca až profesionáli. „Strojové čištenie a tepovanie kobercov a sedačiek Bratislava 12 jan

ako vyčistiť koberecMoja mamka je zo starej školy. Fakt, že všetok svoj čas obetuje práci v domácnosti vníma ako tú najväčšiu radosť a ženské poslanie. Ako dcéra tento jej postoj chápem a nesnažila som sa s ním nikdy bojovať, ale občas sa mi zdá, že to neraz preháňala a preháňa.  – Koberce Bratislava, čistenie

Sama už mám rodinu a každý deň sa úporne snažím vyvažovať čas potrebný na domáce práce s časom pre seba. Našťastie, dnes už všade jestvuje veľa dobrých možností ako si v mnohom uľahčiť a zjednodušiť život, najmä v tom nekončiacom domácom kolotoči.

Občas sa však takýmto povinnostiam musí žena venovať aj napriek tomu, že ju ktovieako netešia. U mňa to býva predovšetkým počas letných prázdnin, keď s deťmi trávime čas u mamy. Vtedy totiž v našom rodnom dome – okrem iných staromilských radostí – vypukne veľké a všeobecné zaváranie, ktoré je už od detstva mojou nočnou morou. 

Mama…

čím vyčistiť koberecMama totiž bola a je hlboko presvedčená, že bez zavárenín najrôznejšieho druhu, veľkosti, kombinácií a chutí, by rodina do jari celkom určite neprežila, a tak sa okrem niekoľkých navidomoči nepožívateľných vecí, zavára takmer všetko.

Tento rok – okrem bežnej a očakávanej klasiky – prišla mama s novinkou. Podľa top doporučenia svojich dlhoročných a podobne nadšených kamošiek, skombinovala višne s ostružinami. A tak sme v jej kuchyni zavárali, kmitali a makali už druhý deň po sebe.

Na tomto mieste musím tiež predoslať, že pokiaľ mi pamäť siaha, vždy u nás na podlahe v kuchyni ležal koberec. Otec toto dosť nepraktické riešenie často a ostro kritizoval, mňa od dospievania tiež rozčuľovalo, no mamu zrejme tešilo, lebo „tak to mala predsa aj jej mama…“

Samozrejme…

cena čistenie kobercovSamozrejme, že raz to prísť muselo, aj keď príčina a vinník nie sú vôbec podstatní. Stôl, kuchynská linka, dokonca každý kút, boli plné zaváracích fliaš. Niektoré plné, iné ešte prázdne, ďalšie pred umytím. K nim treba prirátať mňa a mamu, občas pobiehajúce deti, dve mačky, letné teplo a dávku stresu.

V jednom krátkom, nestráženom okamihu sa dve, ešte stále teplé fľaše višňovo-ostružinového kompótu ocitli na koberci a rozleteli na stovky kusov. Vyzeralo to úplne hrozne, keďže tmavý, bordový a dosť hustý sirup pomaly vsakoval do nešťastného koberca a celú kuchyňu zároveň naplnila lákavá vôňa višní a ostružín.

Chviľu sme obidve stáli nad tou pohromou a mali neurčitý pocit, že sa nám asi len sníva. Nielenže bolo naokolo roboty stále ako na kostole, ešte sa nám do toho namotalo aj toto. Napokon som sa rozhýbala a začala s hrubým upratovaním. Mamu ale zaujímal najmä koberec, keďže po rokoch bola na neho zvyknutá a zdalo sa, že je na tom zle. Škvrna, ktorá na ňom doďaleka svietila, totiž neveštila nič dobré.

Prvé…

najlacnejšie čistenie kobercovPrvé čistenie jasne ukázalo, že overený a bežný domáci postup náš koberec do hry nevráti. Skúsili sme preto všeličo možné aj nemožné, vyhrabali kadejaké babské rady a zaručené doporučenia, no spása sa nekonala. Nakoniec som si otvorila notebook a spustila vyhľadávač.

Mama bola zo všetkého dosť rozhodená, a tak odišla radšej spať. Aj preto som mala dosť času, prejsť si všetko, čo ma okolo čistenia kobercov zaujímalo. Nakoniec sa ukázalo, že som urobila dobre, keďže ráno sme obdive presne vedeli, ako budeme ďalej postupovať. Ale radšej pekne po poriadku.

V oblasti profesionálneho čistenia a údržby kobercov je dnes firiem ako maku a každá z nich  nám sľubuje hotové zázraky. Spomedzi rôznych metód a prístupov ako kobercom vrátiť ich stratený vzhľad, sa o miesto na slnku preťahujú najmä dva čistiace systémy – extrakčný postup a strojové hĺbkové čistenie.

Obidva…

prípravky na čistenie kobercovObidva tvrdia, že sú mimoriadne úspešné, dobré, ba až najlepšie. Keďže však vo všetkom mám rada racionálne a overiteľné argumenty, držala som sa ich aj v tomto prípade. Počas hľadania upratovacích firiem a spoločností som vsadila na mienku iných klientov, ich skúsenosti s danou prácou, konečné výsledky a tak podobne. Proste, kritérií bolo dosť na to, aby ma v tej spleti informácií zorientovali.

Napokon sa ukázalo, že spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. bude tá, ktorá má najviac kladných ohlasov, hodnotení, recenzií a najrôznejších poďakovaní. A nešlo len o súkromné osoby, jej prácu oceňovali aj početné firmy, obchodné spoločnosti, inštitúcie, zdravotnícke alebo sociálne organizácie. 

Firma A SERVIS sa údržbe a čisteniu kobercov na profesionálnej úrovni venuje už viac ako dve desaťročia. Vďaka vysokým nárokom vystúpala v tejto oblasti až na samotný vrchol. Pričom si tento štandard trvale udržuje. Dôkazom sú nielen spokojní klienti, ale aj fakt, že pôsobí v Českej republike, na Slovensku, ale i v Rakúsku a Nemecku.

Okrem…

ako odstrániť škvrny z kobercaOkrem údržby a čistenia kobercov však svojim klientom ponúka široké portfólio ďalších služieb. Patrí sem umývanie a leštenie okien, výkladov, či sklenených plôch, ošetrovanie rôznych typov podláh, odborné odstraňovanie graffiti alebo likvidácia plesní.

Spoločnosť ponúka dokonale preverenú technológiu čistenia kobercov. Ktorá sa označuje ako hĺbkové strojové čistenie. Ide o modernú, technologicky vyspelú čistiacu metódu, ktorej podstatu tvorí efektívny a účinný postup spojený s kotúčovým strojom pracujúci s mechanickými rotačnými kartáčmi.

Rozhodujúcu úlohu v celom procese čistenia kobercov zohráva kvalitný prítlak samotného stroja a následné tlakové vysatie koberca. Hlavnými parametrami, ktoré túto jedinečnú čistiacu metódu dlhodobo reprezentujú sú predovšetkým vysoká účinnosť a efektívnosť.

Spoločnosť…

ľahké čistenie kobercovSpoločnosť A SERVIS robí všetko preto, aby každý klient dobre spoznal prednosti strojovej hĺbkovej čistiacej metódy a dokázal ich porovnať s inými spôsobmi ošetrovania kobercov. V prvom rade s extrakčnou metódou čistenia, ktorá je na trhu, napriek svojej kvalitatívnej nejednoznačnosti, ešte stále zastúpená a využívaná.

Asi treba hneď na začiatku jasne konštatovať, že extrakčné čistenie odborníci považujú za neefektívny, zastaraný a nevýkonny spôsob ošetrovania kobercov. Už len jeho prežitá technológia čistenia je dôvodom, že sa na kvalitné čistenie vôbec nehodí. Na ošetrenom koberci zanecháva nielen fľaky, ale často mu spôsobuje očividné škody.

Počas extrakčného čistenia sa udeje niekoľko vecí odrazu. V princípe však ide len o namočenie znečisteného koberca pripraveným čistiacim roztokom a následné odsatie tohoto prípravku z jeho povrchu. Tento postup ale prebehne – obrazne povedané – v „jednom balíku,“ teda rýchlo, a tým pádom dosť neúčinne.

Predná…

rýchle čistenie kobercovPredná časť čistiaceho stroja – extraktora – svojou hubicou rozstrekuje na koberec zmes vody a chemického čistidla. Lenže zadná časť stroja, pri pohybe po koberci, túto nastriekanú látku už aj rovno odsaje. Je preto zrejme, že samotné čistenie plochy predstavuje len krátky časový úsek, kedy sa extraktor pohybuje po koberci.

Objektívne vzaté, extrakčné čistenie predstavuje iba akési „dynamické“ namočenie koberca pripravenou vodou a saponátom, takže všetko sa odohráva len na povrchu. Z toho celkom logicky plynie, že týmto spôsobom nie je možné koberec vyčistiť do hĺbky, a už vôbec nie kvalitne. Aj preto hovoriť v tomto prípade o dajakej dezinfekcii alebo pridaných benefitoch nemá žiadny zmysel.

Neraz sa preto stáva, že klient takéhoto extrakčného čistenia je z výsledku sklamaný. Vrátiť takto „vyčistenému“ kobercu naspäť jeho pôvodný vzhľad ho potom stojí ďalšie peniaze a čas. Žiaľ, spoločnosť A SERVIS LIPKA má s podobnými situáciami veľa skúseností, keďže v mnohých prípadoch ju zákazníci oslovili, aby im účinne pomohla.

Môžeme…

strojové čistenie kobercovMôžeme teda zhrnúť, že extrakčný systém koberce neošetrí kvalitne najmä preto, lebo ich nečistí hĺbkovo. Celý proces zasahuje vždy len najvrchnejšiu vrstvu koberca, a to skrátka nestačí. Pre úplnosť danej témy a otvorenosť zo strany A SERVIS, treba priznať, že ani hĺbková strojová metóda nebýva všemohúca.

Dajme tomu, že treba vyčistiť koberec, ktorý bol celé roky zanedbávaný. Firma Koberce Bratislava, čistenie, takýto stav spája s pojmom tzv. vyčistiteľnosti. Obecne ide o znečistenie koberca v takom rozsahu, že ani výkonné strojové čistenie si s ním celkom neporadí.

Samozrejme, týmto vôbec netvrdíme, žeby sme takýto koberec jedným šmahom odpísali a nedokázali ho vyčistiť. Čistotu mu prirodzene vrátime a klient ho bude aj naďalej využívať, no vysokú kvalitu, elegantný a hebký vzhľad mu už vrátiť nedokážeme, keďže bola nevratne narušená samotná štruktúra textílie.

Inou…

hĺbkové čistenie kobercovInou chybou extrakčného čistenia sú vizuálne nedostatky, ktoré majú priamy dopad na kvalitu. Po celkovom vyschnutí vyčisteného koberca sa na ploche totiž objavia nepekné škvrny a  fľaky. Všetky tieto „mínusky“ sú dôsledkom neefektívnej a nevýkonnej technológie, ktorá už nezodpovedá vysokým nárokom moderného čistenia.

Napriek tomu sa však mnoho zákazníkov dáva celkom ľahko oklamať prísľubmi „dobrej kvality za priaznivé ceny…“ Áno, ostáva nepopierateľnou pravdou, že strojové čistenie nikdy nehralo s klientom falošnú hru o vysokej kvalite za ľudovú cenu. Strojová metóda vždy využívala špičkové vstupy, takže cena za odvedenú prácu nemôže byť podhodnotená.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA však svojmu zákazníkovi ponúka nielen mimoriadnu, medzinárodne prevernú kvalitu, tú najvyššiu účinnosť práce a celkovú šetrnosť čistenia, ale taktiež slušné, profesionálne vystupovanie plus koberec. Ktorý je vo finále čistiacich prác dokonale vydezinfikovaný.

Technologie…

dezinfekčné čistenie kobercovTechnologie, ktoré firma denne používa môžeme pokojne označiť za progresívne a moderné riešenia pre jedinečné výsledky. Premyslené spojenie odbornosti, skúseností a ľudských kvalít potom firme A SERVIS dovoľuje, aby každé čistenie prinášalo jedinečné výsledky a stabilne vysokú kvalitu, samozrejme, k plnej spokojnosti zákazníka.

Čistenie koberca otvára výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami plus unikátny čistiaci prostriedok. Do koberca sa pomaly a systematicky aplikuje špičková, unikátna chémia. Metóda pritom efektívne pracuje až v samotnej štruktúre koberca, čo je základom pre skvelý výsledok a spokojnosť zákazníka.  

Každý koberec sa takto nadlho zbaví všetkých nečistôt, alergénov, roztočov a mikroorganizmov. Spojenie kotúčového stroja a chémie ponúka aj ďalšie plus. Po vyčistení bývajú koberec a jeho vlas prevzdušnené, jeho štruktúra sa očividne vzpriami a plocha získa naspäť svoj stratený objem, hebkosť a celkový vzhľad. – Koberce Bratislava, čistenie

A potom…

kde nechať vyčistiť koberecA potom príde na rad výkonný trojmotorový vysávač. Napriek svojmu mimoriadnemu výkonu je voči kobercu naozaj šetrný a nepoškodzuje ho. Vďaka enormnej sacej sile, dokáže z koberca odstrániť posledné zvyšky peny, uvoľnené nečistoty, roztoče aj alergény. Zároveň s prehľadom odsaje i prebytočnú vodu a vlhkosť.

Schopnosť odsať vodu je vo vzťahu k extrakčnej metóde veľkou výhodou. Extrakcia totiž zanecháva v koberci priveľa vody. Aj preto musí klient čakať, kým sa plocha prirodzene a postupne nevysuší, čo ho stojí vzácny čas, nervy a blokuje mu celý priestor.  

Navyše, extrakčné čistenie nedokáže všetky vyplavené nečistoty účinne a efektívne odstrániť, takže sa po vyschnutí koberca premenia na nevzhľadné fľaky, ktoré pokryjú celú plochu a pokazia už i tak chudobný výsledok. Klient je tak postavený pred dilemu, že za svoje peniaze dostal nielen nízku kvalitu, nevábny povrch, a dosť nepríjemný pach „čistého“ koberca, ale navyše musí hľadať riešenie, ako sa zbaviť týchto nepekných, sivých fľakov.

Takže…

kvalitné čistenie kobercovTakže, ak teraz – znovu a opäť – porovnáme hĺbkovú čistiacu metódu spoločnosti A SERVIS LIPKA a ošetrenie koberca extrakciou, jednoznačne sa nám ukáže konečný výsledok. Naviac, okrem strojového čistenia nejestvuje metóda, ktorá by dokázala koberec oživiť a zrenovovať.

Napríklad strojové čistenie odstráni aj nepekné vychodené „uličky,“ poľahnutý vlas, nečistoty v samej podsade koberca alebo dokáže krásne zjednotiť vzhľad celej plochy. Skutočne platí, že s hĺbkovou strojovou metódou a profesionálmi firmy A SERVIS LIPKA, ktorí ju do bodky ovládajú, sa dá vyčistiť takmer akýkoľvek koberec.

Poviem vám, že všetky slová o strojovej metóde v ničom neklamali. Koberec v maminej kuchyni zbavili stôp po višniach aj ostružinách, takže dnes vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým. Naviac je krásne hebký, prevzdušnený a voňavý. Samotná atmosféra čistoty a hygieny ešte dlhé dni vládla celej domácnosti. – Koberce Bratislava, čistenie

Už…

údržba koberceUž vtedy som sa rozhodla, že moje koberce si nechám najbližšie vyčistiť práve vo firme A SERVIS LIPKA. Lebo po skúsenosti, ktorú som s nimi získala u mamy, nie som ochotná riskovať iný výsledok, ale chcem len ten špičkový a profesionálny.

Veľmi rada vám preto služby tejto upratovacej a čistiacej spoločnosti odporúčam, keďže už viem, čo znamená komplexná a výnimočná kvalita moderného čistenia kobercov. Postačí, ak sa na firmu A SERVIS LIPKA obrátite s jediným želaním. A všetko ostatné už za vás urobia ich skúsení a usmievaví odborníci.