v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Višňová zmrzlina takmer zničila koberec v mojom byte

Višňová zmrzlina takmer zničila koberec v mojom byte 18 dec

ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOVPrešli sme si tým všetci, a pritom každý s iným poznaním – vzťahy medzi deťmi a rodičmi. Iste, toto nie je fórum, kde sa dá rozpisovať o tak intímnych veciach, ale život sa nepýta. V rodine som bola benjamínkom. Keď ste dieťaťom máte pocit, že byť najmladším je vlastne fajn. Získavate viac čokolády, viac pozornosti a každý sa na vás usmieva.

Takže, kým som bola malá, všetko malo ružové obrysy. S pribúdajúcimi rokmi sa ale veci menili, až pokým som neostala posledným dieťaťom v rodine a akákoľvek zábava navždy skončila. Brat a sestra si našli partnerov a začali žiť s vlastnými rodinami mimo mesta.

Mne potom život ukazoval aké to je, ak ostanete s rodičmi aj v dospelom veku sama. Ok s otcom s dalo, keďže chlapi vidia život inak ako ženy, no s mamou sme si to užívali každý deň a bolo to stále „veselšie.“ Mama mala totiž neodbytnú snahu vychovávať, bez ohľadu na to, že som už bola dávno dospelá a celkom samostaná.

Človek…

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekČlovek to sprvu trpezlivo znáša, ale po niekoľkých rokoch si poviete, že už hádam stačí a hľadáte cestu von. Nebola som v tomto smere žiadna výnimka, a tak mi jedného dňa začal konečne tykať menší byt, vzdialený od našich asi pol hoďky busom.

Prirodzene, žiadna veľká revolúcia sa nekonala, ale poviem vám, mať svoje vlastné vchodové dvere je super. Aj preto som sa rozhodla, že po zabývaní pozvem svoju rodinu na spoločnú oslavu – teda kávu a niečo, čím sa dobre, ale sladko kazia zuby.

Prišla mama, otec aj sestra so svojou šesťročnou dcérou. Ukázalo sa, že môj byt bol zrejme navrhnutý akurát pre štyroch dospelých, jedno dieťa a plný stôl nedeľnajšieho relaxu. Netrvalo však dlho a relax vystriedal stres. Sestrina dcéra jedla svoju višňovú zmrzku tak roztopašne, že ju – napoly roztopenú – vyliala na môj nový, dosť vysoký sivý koberec.

Zahrala…

Tepovanie sedačiek a gaučovZahrala som všetko do autu a snažila sa zachovať dekórum. Niečo sme so sestrou vyčistili, takže zvyšok mal prísť na rad, až kým budem sama. Ohľaduplnosť je síce dobrá vec, ale v tomto prípade mi nepomohla. Fľaky po zmrzline sa koberca držali neskutočne pevne, a tak som po márnom úsilí svoju snahu vzdala.

Nakoniec sa stalo to, čo sa stať muselo. Začala som pátrať po niekom, kto je odborníkom, ale má aj dostatok skúseností a ústretovosti, aby ma tých bordových škvŕn a fľakov zbavil. Po pravde, nemala som jasnejšiu predstavu, či jestvuje firma alebo spoločnosti, venujúca sa tejto oblasti domácich prác, a tak som ako typická baba zavolala kamoške, či mi neporadí.

Šťastie v nešťastí sa potvrdilo, keďže priateľka je už mamou dvoch loptošov, a je tak predpoklad, že o čistení kobercov má info z prvej ruky. Obratom mi vysypala kontakt na upratovaciu a čistiacu spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorú považovala za najlepšiu v branži. Sama ich zažila vraj už dvakrát a nedá na ne dopustiť.

Príslovečná…

Tipy a triky na čistenie kobercovPríslovečná ženská zvedavosť mi samozrejme nedala, takže som začala vyzvedať ďalšie podrobnosti, nech reku viem, komu sa chystám zveriť svoj takmer nový, aj keď momentálne veľmi tvrdo poznačený koberec.

Kamoška naozaj rada hovorí, a tak nemala problém spojiť našu krátku „vzdelávaciu exkurziu“ na tému čistenia a ošetrovania kobercov aj s úlohou upratovacej a čistiacej firmy A SERVIS LIPKA v tejto neľahkej, no pre každý interiér, či skôr podlahu, veľmi potrebnej činnosti.

Hovoriť, že bez koberca si len ťažko dokážeme predstaviť útulný priestor, je nosením dreva do lesa. Jeho plocha, materiál a celková štruktúra dokonale tlmia zvuk, zohrievajú podlahu, robia ju príjemnejšou, a v neposlednom rade – svojim vzhľadom teší oko aj dušu majiteľa. 

Koberec…

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieKoberec však býva vystavený najrôznejšim nástrahám a rizikám. Poliaty kávou, vínom alebo poznačený detskými hrami potrebuje rýchlu nápravu. A pritom je už celkom jedno, či bol koberec lacný, veľký, drahý alebo zdedený po starých rodičoch.

Na trhu s upratovacími službami dnes už našťastie funguje početná skupina firiem, ktoré sa na venujú čisteniu a ošetrovaniu kobercov rôzneho druhu aj kvality a v prípade potreby pomôžu aj tomu nášmu. Medzi tie najlepšie a najdôveryhodnejšie patrí aj spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorú zdobí vyše dvadsať rokov profesionálnej praxe.

Firma má spokojných a verných klientov v Českej republike a Slovensku, ale aj na nesmierne naročných troch akými sú Rakúsko alebo Nemecko. Okrem čistenia kobercov ponúka aj ďalšie služby – umývanie a leštenie okien, či sklenených plôch, ošetrovanie podláh, odborné odstraňovanie graffiti alebo likvidáciu plesní.

Spoločnosť…

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenieSpoločnosť Koberce Bratislava, čistenie  ponúka časom a praxou preverenú technológiu čistenia kobercov pod označením – hĺbkové strojové čistenie. Ide o  technologicky vyspelú čistiacu metódu, stojacu na špičke podobných systémov čistenia. Efektívny a účinný postup spája jednokotúčový stroj s unikátnou čistiaciou chémiou a odborne zdatnými pracovníkmi.

Každý zamestnanec podrobne ovláda a pozná prednosti i charakteristiky strojovej hĺbkovej čistiacej metódy a dokáže ich nielen využiť, ale aj porovnať s inými spôsobmi ošetrovania kobercov, predovšetkým s tzv. extrakčnou metódou čistenia. Samotné extrakčné čistenie je už dnes považované za morálne zastaralé, neúčinne a málo efektívne.

Extrakcia sa z prínícpu svojej technológie na hĺbkové čistenie kobercov vôbec nehodí. Táto neefektívna, technologicky prežitá metóda, zanecháva na čistenom koberci nielen nepekné fľaky a škvrny, ale často spôsobuje aj neodstrániteľné škody.

Pri…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaPri tomto druhu čistenia ide totiž len o akési rýchle „namočenie“ koberca vodou s čistiacim saponátom a následné, taktiež rýchle odsatie. A čo je najhoršie, celý tento krátko popísaný proces sa udeje iba v jedinej pracovnej etape, teda z pohľadu koberca a jeho precízneho čistenia, úplne nedostatočne.

Z prednej časti stroja – extraktora – hubica strieka na koberec vodu a čistidlo. Zadná časť však už plochu medzičasom vysáva, takže samotné čistenie sa deje len v krátkom časovom intervale. Extrakčné čistenie je teda skôr „máčaním“ koberca vodou a saponátom, čo znamená, že sa tento proces odohráva len na povrchu textílie.

Hlavne preto nie je prakticky vôbec možné vyčistiť koberec kvalitne a do hĺbky. No a na špecifickú tému – aspoň minimálnej – dezinfekcie samotnej štruktúry koberca, môžeme pokojne rezignovať. Žiaľ, spoločnosť A SERVIS LIPKA má s takýmto zastaraným druhom čistenia dosť nepríjemných skúsenosti, keďže takto „ošetreným“ kobercom neraz vracala späť ich pôvodný vzhľad a kvalitu.    

Extrakčný…

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Extrakčný systém jednoducho nezvládne koberec vyčistiť hĺbkovo, pretože zasahuje len jeho najvrchnejšiu vrstvu, a to je pre kvalitné čistenie naozaj príliš málo. Je tiež pravdou, že knižné zázraky nevyčaruje ani naša hĺbková strojová metóda. Pri čistení koberca, ktorý sa neošetroval celé roky treba – okrem iného – poznať aj pojem „vyčistiteľnosti.“

Len kratučká definícia pre zorientovanie. Vyčistiteľnosť predstavuje takú úroveň znečistenia celej štrukúry, že ho do života nevráti späť už ani strojová metóda. Samozrejme odborníci A SERVIS LIPKA ho dajú do poriadku, ale vysoký štandard sa už pri čistení nedosiahne.

Aj dnes ešte veľa klientov neodolá volaniu okrídleného, ale falošného spojenia – nízka cena plus vysoká kvalita, ktoré zvykne sľubovať extrakčné čistenie. Iste, strojové hĺbkové čistenie býva o niečo drahšie, no okrem neporovnateľnej účinnosti a kvality je aj podstane šetrnejšie. 

Spoločnosť…

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaSpoločnosť A SERVIS sa však nespolieha len na stroje a chémiu. V prvom rade sú to jej kmeňoví zamestnanci – skutoční špecialisti. Aj preto nezamestnáva sezónne sily ani brigádnikov. Každý jej zamestnanec abslovoval náročné profesné zaškolenie a naďalej sa vo svojom obore vzdeláva.

Samotné čistenie každého koberca sa začína spojením techniky a chémie. Výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami a unikátny čistiaci prostriedok začnú koberec postupne a obozretne  „masírovať“ vyváženou kombináciou mechnickej sily a chemickej účinnosti.

Tento zohratý a praxou perfektne preverný tandem pokračuje vo svojom úsilí tak dlho, kým z koberca neodstráni všetky nečistoty. Koberec sa týmto spôsobom zbaví nielen zájdenej špiny, ale tiež škodlivých alergénov, roztočov a mikroorganizmov.

Plocha…

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučovPlocha, resp. celá hĺbková štruktúra tak budú čisté, ale predovšetkým vydezinfikované. Po vyčistení strojovou metódou býva koberec a jeho vlas dokonale prevzdušnený, celá štruktúra sa krásne vzpriami a plocha získa späť svoj stratený objem, hebkosť aj celkový vzhľad.

Spojenie kotúčového stroja a chémie potom vystrieda výkonný trojmotorový vysávač. Napriek výkonu je voči kobercu naozaj šetrný a nepoškodzuje ho. Vďaka sacej sile, dokáže z koberca odstrániť zvyšky čistiacej peny, uvoľnené nečistoty, roztoče i alergény. Zároveň s prehľadom odsaje i prebytočnú vodu a vlhkosť, čo je skvelé.

Koberec tak na konci samotnej zákazky ostáva už takmer suchý a klient ho vlastne môže využívať. Táto skvelá výhoda strojovej metódy A SERVIS LIPKA je vo vzťahu k extrakčnému postupu ešte omnoho zaujímavejšia. Extrakcia totiž do koberca zapracuje až príliš veľa nadbytočnej vody, a to je oriešok. 

Zastaraná…

čistenie kobercov domaZastaraná a málo výkonná technológia extrakcie vodu však z hĺbky plochy nedokáže celkom efektívne odstrániť. Klient tak musí nedobrovoľne a v strese čakať, pokým sa plocha nevysuší, čo veľa ráz trvá celé hodiny a dokonale pokazí aj tak nevalný výsledok.  

Lenže to stále nie je všetko. Pri extrakčnom čistení sa z koberca vyplavuje aj značné množstvo starých nečistôt a do hĺbky zájdenej špiny, čo síce býva účelom čistenia, no veľkým problémom zároveň. Extrakčný postup nevie tieto nečistoty odstrániť, takže sa po vyschnutí koberca tento odpad mení na škaredé fľaky, ktoré pokryjú celú plochu.

Ak teda s týmito novými a cennými poznatkami ešte raz a objektívne porovnáme obidve čistiace metódy, čiže hĺbkovú strojovú metódu a čistenie koberca „na mokro,“ ergo popisovaný extrakčný postup, celkom jasne uvidíme víťaza.

Okrem…

cim vycistit koberecOkrem strojového čistenia nie je na trhu iná aktuálna metóda, ktorá dokáže koberec bezmála zrenovovať. Metóda firmy A SERVIS LIPKA tak suverénne zvládne všetky tie nežiadané, používaním vychodené „uličky“ na koberci, poľahnutý a udupaný vlas, nečistoty v samej podsade koberca. Na druhej strane dokáže vzhľad celej plochy krásne zjednotiť.

Aby sme tému čistenia kobercov „vyčerpali“ úplne, klient nemôže rátať s ktovieako dobrým výsledkom ani pri iných pracovných postupoch. Dajme tomu tzv. suché čistenie býva síce ku kobercom obzvlášť šetrné, no čistený koberec viac-menej len  „prečeše a navonia,“ namiesto toho, aby ho poriadne a do hĺbky vyčistilo.

Ukazuje sa teda, že s hĺbkovou strojovou metódou a profesionálmi firmy A SERVIS LIPKA, ktorí ju dokonale ovládajú, sa dá vyčistiť takmer akýkoľvek druh koberca. Zákazník vo finále dostáva nielen špičkovú kvalitu vykonanej práce, ale aj hĺbkovú a účinnú dezinfekciu koberca. Prirodzenou súčasťou procesu býva i vysoko profesionálny prístup každého zamestnanca spoločnosti A SERVIS LIPKA, čo je bonus navyše.

No…

ako vyčistiť biely koberecNo a po tom všetkom, čo som sa od mojej priateľky o čistení kobercov, špeciálnych metódach a postupoch dozvedela, bola moja úloha už celkom jednoduchá. Obratom som sa spojila so spoločnosťou A SERVIS LIPKA a požiadala ich o pomoc, ergo zákazku spojenú s čistením mojho nešťastného koberca.

Bolo veľmi príjemné, až oslobodzujćue, počuť v telefóne profesionála. Slečna mala dokonalý prehľad o téme, vedela presne, čo potrebujem a ponúkla mi adekvátne a očakávané riešenie.

Dohodli sme sa vlastne na všetkom a na druhý deň som v mailoch našla zhrnutie objednávky plus finančnú kalkuláciu, termín aj čas. Keďže mi všetky uvedené veci vyhovovali, zákazku som potvrdila a čakala, kedy sa koberca ujmú skutoční odborníci.

Po…

ako odstrániť škvrny z koberca profesionálněPo troch dňoch som doma uvítala sympatickú dvojicu zamestnancov A SERVIS LIPKA, ktorí sa bez väčšieho váhania pustili do práce. Fakt im to išlo od ruky, takže si dokonca sami odsunuli nábytok, aby vyčistili koberec po celej ploche. Zo všetkého som mala naozaj dobrý pocit, lebo takto si predstavujem moderné, dynamické a profesionálne služby.

Keď páni skončili, koberec vyzeral presne tak, ako keď som ho položila do izby po prvý raz. Čistý, voňavý, nadýchaný a dokonale svieži. Ani milimeter vlasu nebol poškodený, dokonca sa mi zdalo, že je oveľa hebkejší ako predtým. Skrátka, dokonale odvedená práca, ktorú človek rád zaplatí, keďže výsledok je bezkonkurenčný.

Ak dovolíte, veľmi rada služby spoločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam aj do vašej pozornosti. Som totiž presvedčená, že strojová hĺbková metóda predstavuje pre skutočne čistý, vydezinfikovaný a poctivo ošetrený koberec tú najlepšiu receptúru, ktorú ocení nielen samotný koberec a jeho životnosť, no predovšetkým sám majiteľ.