v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nášmu posprejovanému wellness centrum pomohla antigraffiti ochrana

Nášmu posprejovanému wellness centrum pomohla antigraffiti ochrana 29 nov

ako na odstraňovanie graffiti

Masáže a ich blahodárne účinky som vídavala v priamom prenose už od malička, keďže môj otec mal ako invalid špeciálny kurz – plus veľký talent – a v našom dome poskytoval zdravotné masáže, vyhlásené po celom meste. Niekedy sa nezastavil aj po celý víkend, takže v pondelok zatvoril a na dvere zavesil ceduľu: z technických príčin sa masírovať nebude.

Prešlo niekoľko rokov a mňa ani vo sne nenapadlo, že začnem tam, kde otec skončil. Prišla s tým kamoška, ktorú napadlo, či by sme – jedna vedľa druhej – neskúsili spolu podnikať. Je pravdou, že zamestávať samu seba v tandeme prináša viac starostí ako radostí. Ale keď sme si položili vedľa seba plusy a mínus, dali sme sa do toho.

Začínali sme skromne, ale s veľkou chuťou. Základom bol nadmieru inšpiratívny priestor, ktorý kamoška získala ako dedičstvo po rodičoch. Takže postupom času sme ho zveľadili, zariadili a dali mu look vskutku príjemného, veľmi útulného wellnesss centra. Ktoré si mesiac po mesiaci získavalo meno, a najmä početných, spokojných zákazníkov.

Ok…

Odstránenie graffiti z tehálOk, priznávam, bola to poriadne tvrdá a drsná škola pre nás obe. Ale aj tu do bodky platilo, že čo človeka nezabije, to ho posilní. Po pár rokoch sme si mohli dovoliť iks skvelých vylepšení, väčší komfort a lepšie zázemie, a tak relax a oddych, ktorý u nás klient hľadal, nadobudol nový, ešte atraktívnejší rozmer.

Dve sympatické budovy, ktoré tvorili naše pôvodné wellness sa nám časom podarilo stavebne zjednotiť a doladiť tak, že už zďaleka vítali klientov a sľubovali im oddych a parádny relax. Vďaka dobre vyladeným službám, skúsenému personálu a celkovo upokojujúcej atmosfére sa nám podarilo vybudovať naozaj prosperujúcu firmu.

Fungovali sme v letnom aj zimnom režime, čo znamenalo, že zákazníci si mohli u nás nájsť vždy niečo zaujímavé. Koniec-koncov, relax môže mať desiatky podôb, a nemusí isť len vírivky, masáže alebo sauny. Skrátka sme chceli, aby sa u nás ľudia cítili ako doma. A tak snaha vybudovať domácku atmosféru, bola nakoniec korunovaná úspechom.

Žiaľ…

Odstránenie graffiti z prírodného kameňaŽiaľ, pred nejakým časom dostala naša chuť do práce a radosť z nej, poriadnu facku. Už keď som v aute odbočovala smerom k wellness, niečo sa mi nezdalo. Široká, biela čelná stena bola odrazu akási čudná, či skôr fľakatá. Ešte pred zaparkovaním som pochopila, že naše centrum si vybrali dajakí sprejeri za miesto realizácie svojich úbohých čmáraníc.

Najprv mi bolo do plaču, ale o sekundu som mala chuť tých magorov roztrhať v zuboch. Našťastie graffiťáci po ruke neboli, zato som našla kamošku, ktorá už hľadala na webe firmu venujúcu sa odstraňovaniu graffiti. Polícia a poisťovňa sú už vraj informované, a tak ostáva ešte nájsť tých najlepších, ktorí nám s čistením pomôžu.

Po nejakom čase ale kamarátka hľadanie vzdala, keďže ju k tomu nútili iné povinnosti, a tak som zostala pri počítači sama. Pre mňa boli smerodajné hlavne reakcie klientov, ich odkazy, diskusie, rôzne stanoviská, ale aj poďakovania a recenzie.

Podľa…

Graffiti - odstraňovanie, ochranné náteryPodľa tohoto kľúča sa mi na monitore začalo rýchlo zjavovať meno jednej firmy, ktorá mala obecne veľmi priaznivé ohlasy a množstvo kladných odporúčaní. Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA sa začala pozdávať aj mne. Pričom som sa postupne dozvedala celý kopec zásadných a inšpiratívnych informácií.

Obecne sa firma A SERVIS venuje na poli takýchto služieb rôznym druhom činností už viac ako dvadsať rokov, čo samo o sebe svedčí o mnohom. Klientom ponúka profi čistenie a leštenie okien, odborné ošetrovanie podláh, kobercov, ale aj špeciálne práce vo výškach, spojené s vymenovanými činnosťami.

Zároveň firma Graffiti, odstraňovanie Bratislava, realizuje vysokoodborné odstraňovanie plesní, ako v exteriéroch tak aj interiéroch, samozrejme lividáciu graffiti, pričom v tejto sfére už dlhé roky pôsobí aj silne preventívne, a to nielen na našom domácom trhu, ale aj v okolitých krajinách.

Pravdu…

Odstránenie graffiti, sprejov, ochrana pred graffitiPravdu povediac, dôvera vo mne stúpala po každom novom riadku, a tak som pokračovala. Spoločnosť A SERVIS LIPKA sa odstraňovaniu graffiti a prevencii ich vzniku venuje cielene a profesionálne. Na trhu je považovaná za jedinú profi firmu u nás, ktorá zaručuje nielen vysokú a stabilnú kvalitu antigraffitovej metódy, ale aj najnižšiu cenu svojich služieb.

Spoločnosť čistí steny a fasády, realizuje ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Klientom ponúka tiež jedinečný projekt  pod názvom Systém čistých budov. Koncept je programom účinnej prevencie, kvalitnej antigraffiti ochrany a schopností flexibilne odstraňovať nové sprejerské pokusy. 

Takže zopár detailov k používanej technológii. Pri materiáloch ako je žula, teraco, mramor a pod., sa agresívny sprej dostáva až do samotnej štruktúry fasády. Trvalé a dokonalé odstránenie býva tak veľmi náročné, a často sa ani celkom nepodarí.

Vynoria…

Ako sa brániť proti grafiti čmáraniciam? Sprejom!Vynoria sa nepekné škvrny a fľaky, ktoré v materiáli fasády zanecháva silné farbivo a jeho chemické zložky. Napokon ostáva už len účinná pomoc firmy, akou je napríklad A SERVIS LIPKA, aby sa tento druh poškodenia odborne a kvalitne odstránil.

Počas čistenia graffiti na tzv. štruktúrovaných omietkach alebo bežných fasádach, musí klient počítať s faktom, že napriek opatrnému čisteniu sprejovej farby sa na niektorých miestach čiastočne odstráni aj pôvodný fasádny náter. Postupuje sa preto nasledovne.

Skúsení špecialista spoločnosti A SERVIS LIPKA graffiti odstráni až do formy akejsi nejasnej machule. Potom takto ošetrené miesto pretrie vopred pripravenou farbou, ktorá sa vzhľadovo snaží maximálne podobať originálu fasádneho náteru.

Sem…

Ako chrániť omietky pred graffiti?Sem patrí i jedno dôležité „ale.“ V prípade, ak sa klient – nahnevaný a bezradný – sám za seba rozhodne čerstvé graffiti pretrieť farbou s pocitom, že sa ho takto nadobro zbaví, nepodarí sa mi vyriešiť nič zásadné, skôr naopak. Farba začne opäť presvitať a onedlho je stena škaredá rovnako ako na začiatku. Najlepšou voľbou tak býva predsa len odborná pomoc.

Odstraňovanie graffiti firma A SERVIS LIPKA realizuje pri vonkajších teplotách, ktoré neklesli pod 10 stupňov Celzia. Ako teda vidno najlepším spôsobom ako sa vyporiadať so sprejermi je najmä antigraffiti ochrana. Náter nielenže účinne bráni tvorbe nových prihlúplych obrázkov, ale plochu spoľahlivo ochráni aj pred bežným atmosférickým spadom.

Teraz zopár slov k projektu Systém čistých budov. Tento jedinečný systém garantuje rýchlu likvidáciu graffitov z fasád, ktoré už boli ošetrené antigraffiti náterom a zabezpečuje servisnú údržbu novoznečistených plôch. Čistenie nového graffiti tak stojí nášho zákazníka podstatne menej ako prvotné odstránenie spreja. Súčasťou tejto služby je i obnovenie antigraffiti náteru na čistenej ploche.

Aplikácia…

antigraffitový náterAplikácia anitgraffiti náteru funguje vlastne jednoducho. Pri hladkej fasáde stačia tri vrstvy náteru. Štrukturovaný povrch, steny viac pórovité alebo nerovné, si vyžadujú šesť alebo dvanásť opakovaní. Špeciálny náter typu AGO dokáže firma A SERVIS naniesť aj na celkom  špecifické plochy, napr. marmolit, pričom práve tu sa náter veľmi osvedčuje.

Na vysvetlenie. Fasáda s marmolitovou úpravou sa agresívnych graffiti zbavuje mimoriadne ťažko, takže problém mnoho ráz skončí nutnosťou naniesť celkom novú vrstvu marmolitu. Ak je však fasáda ochránená AGO náterom má zákazník o niekoľko vrások menej.

Navyše, antigraffiti náter AGO je možné pohodlne aplikovať na rôzne druhy povrchov. Prijať ho ale odmietajú vysokoleštené kovy, sklenené plochy alebo polykarbonáty. Skrátka sú príliš hladké. Úspešná aplikácia AGO náteru je podmienená stabilnou vonkajšou teplotou, ktorá by nemala klesnúť pod nulu.

Špeciálny…

cena odstránenie graffitiŠpeciálny, unikáty antigraffiti náter AGO a jeho výnimočné vlastnosti sa plne osvedčili na každom type budovy, a to v akomkoľvek prostredí. Mesto, dedina, fabrika, chata, opustené kúty kultúrnej krajiny, frekventované križovatky, mosty – môžeme si vybrať.

Ak bol teda na konkrétnej budove, či jej fasáde vykonaný firmou A SERVIS LIPKA špeciálny antigraffity AGO náter, spoločnosť klientovi ručí, že každý nový pokus o graffiti bude odstránený v termíne do 14 dní. Táto firemná garancia platí pre zákazníkov z Českej republiky, zo Slovenska a Rakúska.

Asi je dobré vedieť, že rýchla likvidácia graffitov býva skutočne dôležitá a v našom prípade aj v spojitosti s programom Systém čistých budov. Koncept sa na trhoch mimoriadne ujal a dosahuje pozoruhodné výsledky. Takže pre celý tento program, obecne platí, že ak sa nové graffiti odstráni naozaj urýchlene, sprejeri prestanú mať záujem o ďalšie nezmyselné pokusy. Tento poznatok je dôležitý a v rámci prevencie proti graffiti zohráva podstatnú úlohu.

Vraví…

kvalitné odstránenie graffitiVraví sa, že opakovanie býva matkou múdrosti, a tak sa zrejme aj v tomto prípade vyplatí zrekapitulovať – aspoň krátko – postup a technológiu čistenia graffiti, ktorú na troch strednej Európy poskytuje upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA.

Prvotná objednávka sa dá u nás riešiť telefonicky. Pričom klient o deň, či dva, dostáva do mailu presný popis zákazky, finančnú kalkuláciu, info o dohodnutom termíne a čase. Keď je zo strany zákazníka vyslovený súhlas, môže sa začať so samotnou prípravou realizácie.

Konkurencia pomerne často a rada kritizuje ceny služieb spoločnosti A SERVIS s poukazom na to, že práve, resp. jedine ona, garantuje ich nižšiu hladinu na trhu. Áno, pri laickom, a tiež neodbornom, a často povrchnom porovnaní dvojice čísel, to tak môže vážne vyzerať.

Je…

kto odstráni graffitiJe však potrebné zdôrazniť, že firma A SERVIS LIPKA každému svojmu klientovi prináša najmodernejšiu, dokonale prevernú technológiu, ktorá čistenú fasádu nielenže nepoškodí, ale ju dokonale vyčistí a následne pred novými graffiti ochráni.

Jedinečný antigraffiti AGO náter tak reprezentuje stabilnú záruku, že za svoje peniaze klient dostane vysokospoľahlivý a preverený systém ochrany akejkoľvek fasády proti sprejerom a ich graffiti, čo logicky vedie k nemalej, ale jasne preukázateľnej úspore financií, vzácneho času, resp. k celkovému odbúraniu stresu.

Na druhej strane, všetci klienti vysoko oceňujú výnimočný a vzorný prístup zamestnancov A SERVIS ku svojej práci. Nechýba úsmev, dobrá nálada, ľudia sú vždy dokonale pripravení a sústredení. Ich záujmom býva jediné: maximálna spokojnosť zákazníka a špičkovo odvedená práca. Aj tu tak ležia jasné dôkazy o firemnej kultúre a kvalitách upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Nebudem…

Starostlivosť o novú fasádu

Nebudem zakrývať, že som bola nesmierne spokojná, že fasádu nášho wellness centra zveríme do rúk takýchto skúsených profesionálov. Už len proces prvého kontaktu a samotného objednania bol ukážkou, ako by to malo v týchto prípadoch vyzerať. Slušnosť, ústrevovosť, úsmev a ochota. Žiadne narážky, výhovorky, či hľadanie únikových ciest.

Skrátka a jasne: nefalšovaní profesionáli plnia želania a predstavy svojho váženého klienta, a už od samého začiatku robia všetko preto, aby bola navodená príjemná obchodná atmosféra, pocity istoty, dôvery a maximálnej otvorenosti. Žiadna alchýmia, ani zázrak. Len aplikácia slušného chovania a prístupu, kde vlastné meno firmy a odvedená práca platia najviac.  

Takže po pár dňoch sa pred našim wellness centrom zjavilo auto s dvojicou pracovníkov firmy A SERVIS LIPKA, aby splnili svoju profesionálnu úlohu a naplnili naše očakávania.  Postup pri čistení fasády bol presný a dokonale preverený rokmi úspešnej praxe. Chemickým prostriedkom odstránili všetky graffiti, pričom z tých čmárníc ostali len tiene.

Vyčištěnú…

Jednoduché použitie a nanesenie AGOVyčistenú plochu centra potom odborne pretreli fasádnou farbou, ktorá kopírovala pôvodný farebný odtieň steny. Po jej vysušení systematicky naniesli ochranný antigraffiti náter AGO.

Akonáhle zamestnanci A SERVIS LIPKA so svojou prácou skončili, bolo nám aj s kamoškou dokonale jasné, čo v skutočnosti znamená slovo odborník alebo špecialista, resp. firma, ktorá drží svoje slovo a do bodky splní všetky záväzky voči klientovi.  

Steny vyzerali ako predtým, krásne čisté a svieže. Obidve sme boli nesmierne potešené, keďže takýto výsledok si laik nevie predstaviť ani vo sne. Nehovoriac o tom, že túto bezprostrednú radosť silne podporoval aj špeciálny antigraffiti AGO náter. Ktorý sa stal neviditeľným, ale účinným štítom nášho centra.

Boli…

Čistenie a ochrana povrchu pred graffitiBoli sme spokojné, že akékoľvek pokusy o nové graffiti už bude za nás riešiť tím profíkov A SERVIS, čo nás oslobodí a odbremení oveľa viac, ako si človek pripúšťa. Táto špičková forma ochrany sa vypláca už len tým, že vás zbaví stresu a šokujúcich prekvapení.

Aj preto vám rady za naše wellness centrum odporúčame profesionálne služby firmy A SERVIS LIPKA v oblasti odstraňovania graffiti, resp. ich prevencie. Nielenže fasádu dokonale vyčistia, ale ju nijakým spôsobom nepoškodia. No a vďaka skvelému antigraffiti AGO náteru budú pre vás sprejerské výčiny už len spomienkou zo smutnej ulice.